saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hızlı Kilo Vermek Faydalı mı, Zararlı mı?

07.09.2018
104
Hızlı Kilo Vermek Faydalı mı, Zararlı mı?

Hızlı Kilo Vermek Faydalı mı, Zararlı mı?

Hızlı kilo vermek faydalı mıdır diye endişeleri olan insanların kilo verme hakkında detaylı bilgi sahibi olması gereklidir. Kilo verme süreci, kişiye özgü ve özeldir. Her bünyenin kilo verme sürecine karşı gösterdiği reaksiyon farklıdır. Bu nedenle, kilo verme sürecinin sizin için yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu öğrenmeden önce vücudunuzu ve bünyenizi iyice tanımalısınız.
Hepimiz dönem dönem fazla kilolarımızdan şikâyetçi olabiliriz. İpin ucunu kaçırdığımız dönemlerde sahip olduğumuz fazla kilolardan kısa sürede kurtulmak birçok yöntem vardır. Sahip olduğunuz bu fazla kilolardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerin başında diyet yapmak gelir. Ancak diyet yapmak tek başına kilo verme sürecini başarıyla tamamlamanızı sağlayacak bir uygulama değildir. Diyet programını, başka etkenlerle destekleyerek çok daha etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermek uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle kilo verme sürecinden önce son derece kararlı ve istekli olmanız gerekmektedir. Çünkü kilo vermek için gerekli istikrarı gösteremediğiniz takdirde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.
Kilo vermek prensipte yeme alışkanlığını değiştirmeye dayanır. Her diyet programının ağırlık verdiği besin grubu farklı olsa da genel olarak sağlıklı ve kalori değeri düşük besinlere yönelmeniz gerekir. Kendiniz için en uygun diyeti bulmadan önce bir süre deneme yanılma yolunu denemeli ve vücudunuza en iyi gelen diyet türünü belirlemeniz gerekmektedir.
Faydalı bir diyet programı uygulamaya başlamak da kilo vermenize tek başına yardımcı olmayacaktır. Diyet programınızı, düzenli bir egzersizle desteklemediğiniz sürece ideal kiloya ulaşamazsınız. Ayrıca, egzersiz yapmadan verdiğiniz kilolar, kısa sürede size geri dönecektir.
Bu nedenle, kendinize, her gün tekrarlayabileceğiniz bir egzersiz programı hazırlamanız gerekiyor. Bu egzersizlerin zor ve zahmetli olması gerekmiyor. Her gün ortalama kırk beş dakika yürüyerek kilo vermenizi destekleyebilirsiniz. Spor yapmak ayrıca, kilo vermenin yanında vücudunuzun da şekillenmesini sağlar.

nasıl kilo verilir

 

Nasıl Daha Hızlı Kilo Verilir?

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için uygulanan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulamadığınız takdirde de rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Ancak hızlı kilo vermek için gereken yöntemleri uyguladığınızda kilo verme süreci çok daha kısa sürer.
Kilo vermek, uzun süren emeklerin ve istikrarın bir sonucudur. Temelden yeme alışkanlığınızı değiştirdiğiniz ve düzenli spor yaptığınız takdirde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ancak bazı destekler sayesinde bu görünüme kavuşma süreniz kısalır.
Bunlardan biri, yağ yakan besinlerin tüketimini hızlandırmaktır. Bu tür meyve ve sebzeleri daha sık tüketmeye başladığınızda metabolizmanız hızlanır ve daha kısa sürede kilo verirsiniz. Bu besinlerin başında yeşil çay, tarçın, zencefil, limon, nar, greyfurt, kahve, portakal, kivi ve avokado gelir. Bu yağ yakan sebze ve meyveleri günlük öğünlerinizde daha sık tüketmeye özen göstermeniz, kilo verme süreciniz için son derece yararlı olacaktır. Örneğin her sabah içtiğiniz bir bardak limonlu su kilo vermenizi önemli ölçüde hızlandırır.

Hızlı Kilo Vermek Zararlı Mıdır?

Kilo vermenin zararlı olup olmadığı, kilo verme yönteminize göre değişir. Eğer, belirli bir süre sağlıksız bir şekilde aç kalarak kilo verdiyseniz bu süreç vücudunuza yarardan çok zarara neden olur. Ancak, kısa bir süre içinde sağlıklı bir şekilde diyet yaparak ve bu diyet programını da günlük egzersizlerle destekleyerek kilo verdiyseniz sizin için herhangi bir zararı yoktur.
Bu nedenle nasıl kilo verdiğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Kilo vermek, özen gösterilmesi gereken ve sağlıklı ilerlemesi için uzman kontrolünde takip edilmesi gereken bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.