saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan İçecekler

07.09.2018
101
Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan İçecekler

Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan İçecekler

1 haftada kilo vermek gibi sonuçlar vaat eden yiyecekler ve içeceklerin olduğuna sık sık rastlarsınız. Erkeklerin de kadınların da ortak problemi haline gelen kilo verme konusu, yıllardır gündemden düşmeyen meselelerdendir. Kilo almak için çabalayan insanlar olsa da, genellikle kilo vermek isteyenlerin sayısı her zaman daha fazladır. Kilo vermek için diyet yapmak ve spor yapmak bilinen en yaygın yöntemlerdir. Gerçek ve etkili yöntemler olsa da, kilo vermek için bu ikisini gerçekleştiremeyen insanlar vardır. Kimisi diyet yapamaz ya da yapsa da istediği sonucu almaz, kimisi ise spor yapacak vakte sahip değildir. İşte böyle durumların yaşandığı zamanlarda, insanlar en hızlı kilo verdiren yiyecek ve içeceklerin peşine düşerler. Kilo verme konusu, son derece popüler olduğu için kimyasal ilaçların üretimde oldukça yaygınlaşmıştır. Ancak bu tip ilaçların yan etkileri görülmektedir. Sağlık bakanlığı onaylı olmayan ilaçları tüketmemeniz gerekir. En sağlıklı yöntem, diyetisyene başvurmaktır. Hızla zayıflatan doğal içecekler de mevcuttur. Bu içeceklerin birçoğu aslında idrar söktürücü etkiye sahiptir ve su kaybedersiniz. Bu yüzden en doğal ve etkili yöntemi bulmanız gerekir.

Kilo Verdiren İçecekler:

Birçok besin, içeriğindeki maddelerle hızlı kilo vermeyi sağlar. Ancak bu besinleri tüketirken nasıl ve hangi dozda tüketmeniz gerektiği önemlidir. Hızlı kilo verdiren içeceklerin olmazsa olmazı arasında limon ve maydanoz gelir. İçeceğinizi hazırlarken, yağ yakıcı besinleri tercih etmelisiniz ve tadının güzel olması için de bal kullanabilirsiniz. Kilo verdiren içeceklerin isimleri şu şekilde sıralanabilir:
1. Yağ yakıcı zencefilli içecek
2. Limon ve chia tohumlu içecek
3. Maydanoz ile yağ yakıcı içecek
4. Kahve, süt ve tarçınla yağ yakıcı içecek
5. Yağ yakıcı beyaz çay
6. Tarçın ve elma suyu
1 haftada 5 kilo verdiren içecek gibi aramalar yapıldığında, karşınıza birçok sonucun çıkması mümkündür. Ancak önemli olan 1 haftada 5 kilo vermek değil, bu kiloyu sağlıklı bir şekilde vermektir.

hızlı kilo verdiren içeçekler

Yağ Yakan İçeceklerin Tarifi:

Yağ yakan içecekleri tercih ederken, yaz ya da kış aylarına göre içeceğinizi şekillendirebilirsiniz. Yaz aylarında buzlu doğal smoothieler yapabileceğiniz gibi, kış aylarında sağlıklı bitki çayları tüketebilirsiniz. En etkili yağ yakan içecek tarifleri şu şekilde sıralanabilir:
1. Yağ yakıcı zencefilli içecek: Bir parça zencefil, bir adet limon, 1-2 adet salatalık, 1-2 demet maydanoz, yarım su bardağı su. Tüm malzemelerin karıştırılıp çekilmesiyle elde edilen içeceğe bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.
2. Limon ve chia tohumlu içecek: 1-2 adet limon suyu, 1 yemek kaşığı Chia tohumu, 1 yemek kaşığı bal, 1,5 su bardağı su ile yapılan içecek hazırlanmadan önce chia tohumları en az 1 saat suda bekletilmelidir. Su emilince içindeki lifler jel kıvamına gelir. Ardından tüm malzemeler çekilir ve içecek hazır hale gelir.
3. Tarçın ve elma suyu: 1 elma, 1 adet tarçın çubuğu, 1 su bardağı buz, 2 bardak su ile yapılan içeceği hazırlarken, elmayı soyup dilimleyin ve tarçınla beraber cam bir kavanoza koyun. Buzları da ekleyin ve buzlar eriyince dilediğini zaman için.

Kilo Verdiren İçeceklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Kilo verme yolunda içeceğiniz doğal yağ yakıcılar, size en iyi dosttur. Ancak bu bitkisel ürünlerin de kullanımında dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Öncelikle, hangi besinlere alerjiniz olduğunu bilmelisiniz ve bu besinleri tüketmekten kaçınmalısınız. Kullanılan bitkisel ürünlerin ne kadar tüketilmesi gerektiği de önemlidir. Bu içecekleri hazırlarken uygun dozajda ekleme yapmalı ve kararında tüketmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.