saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İktidarsızlığın Sebepleri, Belirtileri Ve Tedavi Süreci

29.09.2018
81
İktidarsızlığın Sebepleri, Belirtileri Ve Tedavi Süreci

İktidarsızlığın Sebepleri, Belirtileri Ve Tedavi Süreci

İktidarsızlığın sebepleri ve tedavi süreci doğru olarak öğrenildiğinde, daha kısa süre içerisinde sonuç almak mümkündür. Erkeklerin yaşadıkları en önemli cinsel problemlerden bir tanesi olan iktidarsızlık bir süre sonrasında eşleri ya da sevgilileri ile daha büyük sorunların yaşanmasına zemin hazırlar. Psikolojik ve fiziksel bazı nedenlerle oluşan durum, doğru tedavi edildiğinde problem oluşturmaz. Herkeste zamanla görülebilen iktidarsızlığı kısa süre içerisinde kontrol altına almak adına psikolojik anlamda destek görmek faydalı olacaktır.

İktidarsızlık Nedir?

Erkeklerin cinsel ilişkiye girebilecek kadar penislerinin kalınlaşmaması olarak bilinen iktidarsızlık, üzerine gidilmediğinde önemli problemler yaratır. Zaman içerisinde psikolojinin de olumsuz yönde etkilenmesine neden olan durum, tedavi edildiğinde cinsel anlamda herhangi bir sorun oluşmaz.

 • İktidarsızlık çözümü araştırmasında olanların öncelikle kendilerini cinsel ilişki sırasında rahat hissetmeleri önerilir.
 • Ön yargılı olmadan rahat bir cinsel birliktelik yaşamak, iktidarsızlık sorununun azalmasına katkı sağlar.
 • Her yaşta görülebilen bir problem olan iktidarsızlık, erkeklerin bilinçaltlarında oluşan bazı problemlerden kaynaklanır.

Uzman bir psikologdan yardım almak, sorunlarının çözümlenmesine zemin hazırlar. Yaklaşık olarak her 5 erkekten 3’ünde iktidarsızlık problemleri zaman içerisinde oluşur.

İktidarsızlık Nasıl Ortaya Çıkar?

İktidarsızlık daha çok cinsel ilişki sırasında ortaya çıkar. Erkeklerde iktidarsızlık nasıl giderilir? Noktasında fikir edinmek isteyenlerin uzman bir doktordan destek almaları önerilir.

 • Stres, yorgunluk, yoğun ve gergin bir hayat iktidarsızlık probleminin ortaya çıkmasına zemin hazırlar.
 • Yine aynı şekilde çok fazla alkol kullanımı da iktidarsızlığın oluşmasına sebep faktörler arasında gösterilir.
 • Cinsel birliktelik sırasında karşı tarafın hamile kalacağından korkan erkeklerde de belirtilen problem sıkça yaşanır.
 • Bu gibi durumlara kalıcı çözüm bulabilmek adına öncelikle psikolojik anlamda kendini rahatlatmakta yarar vardır.

Psikolojik olarak rahatlayan ya da daha stressiz bir hayat tercih edenlerin zaman içerisinde problemlerinden kurtulduğu gözlenir.

İktidarsızlık Tedavisi Aşamaları

İktidarsızlık tedavisi sanıldığı kadar zorlu bir süreç değildir. Hastaların öncelikli olarak hangi durumlarda belirtilen problemi yaşadıklarını saptamaları önerilir. Daha sonrasında ise profesyonel, deneyimli ve uzman bir doktordan destek almak önemlidir. Cinsel yaşamın bir düzene sokulması, tedavi sürecinde dikkat edilecek olan temel unsurlar arasındadır. Yine aynı şekilde penis içi iğne ya da idrar kanalının açılmasına yardımcı olan ilaçlarda tedavi aşamasında değerlendirilir. Histerinin Sebepleri nelerdir. Hangi tedavi sürecini izlemeliyiz. Öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cerrahi bazı işlemler: Tüm tedavi yöntemlerinin denenmesine rağmen hala iktidarsızlık sorunu yaşayan hastalara ise bazı cerrahi işlemler uygulanır. Bunlardan bir tanesi ise penis protezi şeklinde karşımıza çıkar. Yapılan protez ile birlikte penis istenilen boyuta sahip olur. Böylelikle cinsel ilişkide erkekler kendilerini daha iyi hisseder.

Toplumda Görülme Sıklığı Nedir?

Toplum içerisinde, ergenlik dönemlerinden itibaren, iktidarsızlık probleminin yaşanma oranı son derece yüksektir. Cinsel anlamda tatmin olamayan ve psikolojik bazı problemleri olan erkekler, zamanla belirtilen rahatsızlıktan şikayet etmeye başlar. İlginizi Çekebilecek Bir başka konu ise Erken Boşalmanın Bitkisel Çözümü

 • Toplumdaki pek çok erkek, iktidarsızlık sorunu olmasına rağmen toplumsal baskılar nedeniyle doktora başvurmaz.
 • Bu durum ise hem cinsel hayatının kötü gitmesine hem de psikolojik anlamda kendisini güvensiz hissetmesine neden olur.
 • Benzer sorunları yaşayanların küçük yaşlardan itibaren doktor desteği almaları önerilir.
 • İktidarsızlık tedavisi ilaçları son derece güçlü ve etkili olduğundan dolayı doktor denetiminde, dozuna dikkat edilmelidir.

En fazla 6 ay içerisinde tüm koşullara uyulması durumunda rahatsızlıktan kurtulmak mümkündür.

Psikolojik Faktörlere Dikkat Edilmeli

Cinsel anlamda tatminsizlik ve istikrarsızlık gibi problemlerinin yaşanmasında psikolojik faktörler son derece etkilidir. Genç yaşta iktidarsızlık nedenleri arasında da gösterilen psikolojik sorunların, detaylı bir şekilde belirlenerek çözümlenmesi önemlidir.

 • Benzer sorunları tekrar yaşamamak adına psikolojik destek almak gerekir.
 • Bu sayede hem ruhsal anlamda bir rahatlama yaşanmakta hem de cinsel performans artmaktadır.
 • İktidarsızlık asla önemli bir rahatsızlık olmamak ile birlikte kısa tedavi aşamalarıyla çözüme ulaşır.
 • Hastaların bu noktada doktorun tüm talimatlarına uymaları ve ilaçları eksiksiz bir şekilde kullanmaları önerilir.
 • Erkeklerin cinsel yaşamlarında aktif olabilmeleri adına iktidarsızlık sorunlarında ilaç yerine öncelikle psikolojik danışmalara başvurmaları faydalarına olacaktır.

Psikolojik anlamda destek olan uzman doktorlar, bilinçaltında yatan problemleri çözümler ve bu sayede cinsel sorunlar ortadan kalkar.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.