saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

05.12.2018
66
İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

İncir diyeti ile kısa bir süre içerisinde kalıcı kilo verebilirsiniz. Tabi ki sadece beslenme düzeninize incir ekleyerek kilo verme gibi bir imkanınız bulunmuyor. Bunun tam tersine tüm beslenme düzeninizi değiştirmeli ve bunun akabinde ek olarak incirin şifalı etkisinden faydalanabilirsiniz. İncirin faydalarını elde edebilmek için hayatınızda yer alan trans yağlardan ya da şekerden tam manası ile kurtulmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde incirin olumlu etkisini net olarak elde edebilirsiniz.

Diyetin Temel Öğeleri Nelerdir?

Kuru incir diyeti denildiği zaman dikkate alınması gereken bazı temel öğeler yer almaktadır. Bu öğelerin başında gelenler;

  • İncirin bağırsakları hızlandıran yapısı sayesinde kabızlık ile alakalı sorunları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Bağırsakların hem genelinin temizlenmesi hem de vücudunuzun daha fit bir hale gelebilmesi için muhakkak incir kürünü uygulamalısınız.
  • Kürü uygularken günlük su tüketiminizi de artırmalısınız. Ancak bu şekilde kürün etkisini artırabilir ve çok daha güvenilir bir biçimde süreci devam ettirebilir, kilo verebilirsiniz.
  • Diyette yer alan unsurların en önemli noktası trans yağlardan tam olarak arındırılmış olan yemeklere odaklanılmasıdır. Ara öğün olarak incir tüketirken ana öğünlerinizde yağdan ve şekerden tam manası ile uzaklaşmış bir beslenme sistemi kurmanız gerekir.

Bu detayları dikkate alarak kısa sürede hızlı bir biçimde kilo verebilirsiniz. İncirin içerisinde yer alan verimli vitamin ve mineraller sayesinde elde edeceğiniz sağlıklı etkinin de derecesi artacaktır. Bu kürü uyguladıktan sonra birkaç gün içerisinde vücudunuzun çok daha dinç bir hal geleceğinden emin olabilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Hem İslam dininde hem de diğer kutsal dinlerde özellikle altı çizilen iki besin bulunur. Bunlar zeytin ve incirdir. Zeytin ve incirin vücut üzerindeki etkisi vazgeçilmez niteliktedir. Özellikle tüketilen incir ve zeytin doğal olarak yetiştirilmiş ürünlerse bu besinlerden alacağınız faydanın da çok daha fazla olacağının farkına varmalısınız.

7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar tarafından altı çizilen noktaların başında herhangi bir açlık hissetmedikleri gelir. 7 zeytin ve bir incir tüketerek sizin için gerekli olan vitamini ve besini alabilirsiniz. Tabi ki uzun süreli beslenme sistemi için çok uygun olmasa da dönemsel olarak detoks etkisi yapılması adına büyük önem arz etmektedir. Açlık hissini bastıran bu ürünler bedeninizde resmen bir detoks yapmanızı mümkün kılacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Greyfurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Kabızlık Sorununu Ortadan Kaldırın

Aç karnına incir yemek zayıflatır mı konu başlığı altında yer alan en önemli noktaların başında kabızlık gelmektedir. Kilo sorunu yaşayan kişilerin çoğunun ortak özelliğine bakıldığı zaman özellikle kabızlık konusunda sıkıntı yaşadıkları görülmektedir. Kabızlık sorunu ile baş ederek en azından bağırsaklarınızda meydana gelen sorunu en aza indirme imkanını elde edebilirsiniz. Kabızlığın çözümlenmesi için incir kürüne ek olarak uyandıktan sonra muhakkak bir tatlı kaşığı zeytinyağı tüketmelisiniz. Bu şekilde bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle son senelerde prebiyotik konusunda çok zayıf beslenildiği için kabızlık ve bunun daha da ötesinde basur problemleri sıklıkla rastlanan hususlardan biri haline gelmiştir.

İncir ile Beslenme Siteminizi Daha Verimli Bir Hale Getirin

Taze incir kalori bakımından incelendiği zaman bir adeti ortalama 80-90 kaloriye tekabül etmektedir. Bu kalori değeri kilo vermenizi çok daha kolay hale getirecek ve mucizevi bir etki ortaya koyacaktır. İncir ile beslenme sisteminizi hem verimli hem de hastalıklar ile mücadele eden bir hale getirebilirsiz. Uzun seneler boyunca sağlıksız beslenmiş olsanız dahi dilediğiniz gibi kısa bir üre içerisinde sağlığınızı yeniden düzene sokma ve kilo verme imkanını elde edebilirsiniz. Hem dini kaynaklarda hem de sağlık uzmanları tarafından onaylanan bu yöntem ile bedeninizi 10 sene gençleştirebilirsiniz. Son senelerde yapılan çalışmalara bakıldığı zaman incirin kısırlık ile alakalı da tedavide kullanıldığı görülür. Uygulanan ve kesin çözüm sağlayan önemli ve etkili olan kürlerin başında incir kürü gelir.

Nasıl Bir Karışım Oluşturulabilir?

Taze incir faydaları incelendiği zaman A ve B vitamini bakımından meyvenin ne denli zengin olduğunu görebilirsiniz. Özellikle kansızlık çeken kişiler için yoğurt, kuru incir ve tarçın malzemelerinin bileşimi ile muhteşem bir karışım oluşturulabilir. Kuru incir yoğurt kürü sayesinde açlık hissi ile mücadele edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.