saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Islak Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır

14.11.2018
339
Islak Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır

Islak göz makyajı aslında yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan makyaj türlerinden bir tanesidir. Temel amacı cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlayan bu makyaj türü genellikle gece makyajlarında tercih edilmektedir.

Islak Göz Makyajı Nedir?

Islak göz makyajı genellikle likit ya da ışıltılı makyaj malzemeleri kullanılarak yapılan makyaj türüdür. Islak göz makyajı için cilt tipiniz ya da ten renginizin hiçbir önemi yoktur. Yani isteyen herkes çok kolay bir şekilde ıslak göz makyajı yapabilmektedir. Hatta ıslak göz makyajı, düşük göz kapağı problemi yaşayanlar için de oldukça idealdir. Çünkü gözlerin daha büyük görünmesini sağlayarak makyaja renk katmaktadır.

Islak Göz Makyajında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

İlk olarak ıslak görünüm veren makyaj ürünlerinden söz edelim. Göz makyajlarında temel olarak far kullanılsa da ıslak görünüm kazandıran bir göz makyajı için mutlaka far sürmeden önce iyi bir baz kullanmanız gerekmektedir. Çünkü az sonra bahsedeceğimiz malzemeler genellikle likit ya da simli olduğu için çok kolay bir şekilde dağılabilmektedir. Bu dağılmanın önlenebilmesi için de iyi bir bazdan yardım almak çok önemlidir.

Islak göz makyajı için baz sürdükten sonra istediğiniz renklere göre göz kapağınızı eşitleyerek ten renginde bir far kullanmalısınız. Normal makyajlar için far seçimi yapılırken genellikle mat farlar seçilse de bu makyajda mutlaka ışıltılı ten rengi farları tercih etmelisiniz.

Ten rengi fardan sonra da istediğiniz renk tonlarında mutlaka en az 1 tane açık renkli 1 tane de daha koyu renkli 2 far kullanmalısınız. Bunların da yine sedefli ya da direkt simli olması daha hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Son olarak eğer isterseniz pigment ve eyeliner da kullanabilirsiniz. Pigmentler zaten direkt olarak sim olduğu için çok hoş bir görünüm sağlayacaktır. Eyeliner seçimi yaparken de eğer çok mat eyelinerlar tercih ederseniz, makyajın bütünlüğüne zarar verirsiniz. Bu nedenle simli ya da yine ıslak görünen eyeliner türlerini tercih edebilirsiniz.

Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Geldik en can alıcı kısım olan ıslak göz makyajı nasıl yapılır kısmına. Aslında malzemeler kısmında da biraz söz ettik ama ilk olarak göz kapağınızın renk tonunu eşitleyecek bir far kullanarak başlayın. Daha sonrasında gölgelendirme yapmak için ışıltılı ve nispeten daha açık renk olan farınızı tercih edin. Bu noktada gözünüzün katlanma kısmını güzelce şekillendirmeli ve daha belirgin bir hale getirmelisiniz. Islak göz makyajının püf noktalarından bir tanesi budur.

Daha sonra ise göz kapağınızın köşelerinden başlayarak daha koyu olan ışıltılı farınıza geçin ve dairesel hareketlerle dağıtmaya başlayın. Bu şekilde güzel bir forma getirdikten sonra da pigment ya da eyeliner kullanarak makyajınızı daha ıslak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Göz Makyajı Nasıl Temizlenmelidir.

 

Islak Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Islak göz makyajı aslında riskli bir makyaj türüdür. Çünkü abartıldığı zaman gerçekten çok komik bir görünüme neden olmaktadır. O yüzden abartmamaya çok dikkat etmeli, farları gerektiği kadar kullanmalısınız.

Islak göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken başka bir durum da fırçalarınızdır. Eğer farları almadan önce fırçalarınızı ıslatırsanız, daha ıslak bir görünüm sağlayacağınız için makyajınız da amacına ulaşmış olur. Bu nedenle makyaj fırçalarınızı çok fazla abartmadan ıslatmanız daha iyi olacaktır.

Dikkat edeceğiniz belki de en önemli durum da ten makyajınızdır. Eğer tüm makyajınız tamamen ıslak ve ışıltılı olursa, makyajınız komik görünecektir. Islak göz makyajı tercih ettiyseniz mat rujlar ve daha sade ten makyajlarından yardım alabilirsiniz. Böylece daha şık ve hoş görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Islak Makyaj Hataları

Son olarak sıkça yapılan ıslak makyaj hatalarından söz edeceğiz. Pek çok kadın ıslak makyaj yapmadan önce baz kullanmadığı için, makyajın dayanıklılığı çok uzun sürmemektedir. Başka bir hata ise kullanılan farların iyi bir şekilde karıştırılmamasıdır. Yani hangi makyaj türü olursa olsun farların karıştırma fırçası ise daha doğal durması sağlanmalıdır. Bazı kadınlar nasılsa ıslak makyaj diye farları kalıp gibi bıraktığından, güzel görünmemektedir.

Son olarak ıslak göz makyajınızın ön planda olmasını istiyorsanız, maskara seçimi yaparken kirpiklerinizi uzatan değil sadece biraz daha belirgin olmasını sağlayan maskaralar tercih etmelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.