saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul Çevresinde Doğa İçerisinde Yapılabilecek Kısa Tatil Önerileri

30.10.2018
134
İstanbul Çevresinde Doğa İçerisinde Yapılabilecek Kısa Tatil Önerileri

İstanbul civarında kısa tatil yapılabilecek yerler arasında Avşa adası, Ağva, Polonezköy, Şarköy gibi konumlara tatil listesinde yer veriliyor. İstanbul’a sadece birkaç saat mesafede olan bölgelere hızlıca ulaşılabileceği gibi, uygun fiyatları ve tatil bölgesi olma özellikleri değerlendirilebiliyor. Kamp yapmak ve otel için de ücret ayırmak istemeyen tatilciler tarafından özellikle hafta sonları yoğun ilgi görüyor. Günübirlik tatil için veya birkaç günlük tatil için İstanbul civarındaki tatil konumlarından yararlanılması mümkün oluyor.

1. Ağva

İstanbul’un Ağva olarak bilinen Göksu ve Yeşilçay arasında bulunan bölgesine 30 dakika ila 2 saat arasında ulaşabilirsiniz. Şehrin tüm noktalarından bu bölgeye gün içerisinde sabah ulaşarak, akşam geri dönerek tatil yapabilirsiniz. İki veya üç günlük tatil yapmak isteyenler tarafından da özellikle Ağva’da Kilimli ve Kadırga koylarında tatil yapılıyor. İstanbul’a sadece 100 kilometre mesafede olan lokasyon için ayrıca kumsal ve koy özelliklerinin de her tatilci tarafından değerlendirilmesi sağlanıyor.

2. Polonezköy

Polonezköy, özellikle yerli tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği tatil mekanlarından bir tanesidir. Sahil beklenmemesi ve sürekli olarak denize girilebilecek bir bölge olarak bir yer aranmaması halinde, Polonezköy her zaman için kır restoranlarıyla ve otelleriyle güzel tatile uygun bir bölgedir. Tatilcilerin rahat olması, keyifli vakit geçirebilmesi, her zaman için özellikle de kısa süreli tatil yapabilmeleri için Beykoz’a bağlı Polonezköy tercih edilebiliyor. Bu semte ilk kez gidecekseniz, özellikle yeşillik ve her yerinin rahatlatan pek çok öğeyle dolu olduğunu gördüğünüzde bir kez daha gelmek isteyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Kaliteli, İstanbul’a yakın tatil yerleri deniz kenarı tatilleri için de Polonezköy uygun bir lokasyondur. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. İstanbul Avrupa Yakasındaki En İyi 10 Et Restoranı

3. Riva

Tatil yeri seçiminde listede her zaman için adının geçmesini hak eden tatil yerlerinden bir tanesi olan Riva, son dönemde çok daha fazla ilgi görmeye başladı.  İstanbul’a yakın ucuz tatil yerleri ve fiyatları ile özellikle Riva’nın denizinin temiz olma durumu, tatili her zaman için mümkün kılıyor. İstanbul’da tatil yapmak isteyenler tarafından seçilebilecek en ideal yerler arasına her zaman için yerini koruyor. Günübirlik tatil yapılabileceği gibi, iki veya üç günlük kısa tatiller için de dinlenmenizi sağlayacak semtler arasında Riva da özellikle temizliği ve sahil kalitesiyle her zaman için yer alıyor.

4. Kilyos

İstanbul’un gözde yerlerinden bir tanesi olan Kilyos’ta özellikle 1453 yılına dikilen çınar ağacını görebilir, tatilinizi halen el değmemiş olan bölgelerde yapabilirsiniz. Ayrıca sahil şeridi de son derece büyük bir kitle tarafından ilgi görmediği için, bozulmayan ve günümüze kadar gelmiş bir bölge yapısı bulunuyor. Eski evlerin olduğu yerlerden yüksek bölgelere ulaşacak, şehrin eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Kilyos kalesine gidebilir, özellikle de denize girmek dışında bu bölgede hem doğal hem de tarihi yerleri gezebilirsiniz. İstanbul’da şehir içerisinde gezmek isteyenler için tatil köyleri İstanbul bünyesinde genellikle hafta sonları ilgi görüyor. Kilyos’ta da aynı durumla karşılaşırsınız. Bölgenin özellikle İstanbul’da dinlenmek ve günübirlik tatil yapmak isteyenler tarafından hafta sonu ilgi gördüğü biliniyor.

5. Şarköy

Şarköy, 234 kilometre mesafede bulunuyor. Marmara Denizi’nde yüzmek isteyen tatilciler tarafından özellikle Tekirdağ’ın ilçesi olan Şarköy, kaliteli otelleri ve sahil şeridiyle yoğun ilgi görüyor. Marmara Denizi’ne kamp yapılabilecek yerler ve butik oteller sayesinde uygun fiyatlı ve kısa süreli tatil yapmak isteyen büyük bir kitleye hizmet veriliyor. 2 günlük tatil önerileri arasında Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinden de yararlanmak mümkün oluyor.

6. Avşa Adası

Günübirlik tatil yapmak isteyenler için özellikle İstanbul’dan 3 saatte deniz otobüsüyle gidilebilecek yerler arasında Avşa adası bulunuyor. Belirlenen deniz otobüsü fiyatları, adanın son derece kaliteli butik otelleri, kum sahili sayesinde pek çok farklı tatil bölgesi yerine tercih ediliyor. Marmara Denizi’nin ortasındaki yarımadada Avşa adasına ulaşabilir ve özellikle günlük veya hafta sonu tatillerinizi adadaki uygun fiyatlı otellerle geçirebilirsiniz.

Rahatlatan, kolay ulaşım imkanı tanıyan tatil bölgeleri arasında özellikle Avşa adasına yer verilmesi gerekiyor. Haftasonu kaçamakları için 20 adres arasında Avşa adası gibi Marmara’da yer alan adanın yanı sıra, Balıkesir ve İzmir gibi şehirlere yer verilmesi de mümkün oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.