saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul’daki En Güzel 10 Piknik Alanı

30.10.2018
115
İstanbul’daki En Güzel 10 Piknik Alanı

İstanbul’daki en güzel piknik alanları sayesinde iş ya da okuldan kalan zamanlarınızı doğa ile iç içe geçirebilirsiniz. Genellikle semt merkezlerine biraz uzaklıkta bulunan bu piknik alanları sayesinde hafta sonlarınızı harika bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Belgrad Ormanları

Listemizin en başında İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve 6 kilometrelik yürüyüş ve koşu bölümleri ile bilinen Belgrad Ormanları yer almaktadır. Piknik bölümü de bulunan harika ormanlık alanda boş günlerinizi çok güzel bir şekilde değerlendirme fırsatınız olacaktır. Bölgede biraz yürüyüş yaptığınız zaman gölet ve derelerin manzaralarına da ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı da İstanbul Anadolu Yakası piknik alanları arasında yer almaktadır. Genellikle hafta sonları çok kalabalık olan parkta yer bulmak isterseniz mutlaka sabah erken saatlerde gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca deniz kenarında bulunan yürüyüş yolu sayesinde güzel bir yürüyüş yapma şansınız da olacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. İstanbul Çevresinde Doğa İçerisinde Yapılabilecek Kısa Tatil Önerileri

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu laleleri ile meşhur olan İstanbul’un en güzel yerlerinden bir tanesidir. Özellikle yaz ya da bahar aylarında Emirgan Korusu içerisinde bulunan piknik masaları sayesinde doğa ile iç içe piknikler yaparak temiz hava alabilirsiniz.

Bahçeköy Fidanlığı

Bahçeköy Fidanlığı içerisinde yeşilin her tonunu barındıran, görsel açıdan harika bir yerdir. Ayrıca piknik yapmaya çok müsait bir alan olduğu gibi, evlerinizde bakmak için fidan satışının da yapıldığı bir alandır.

Beykoz Kaymakdonduran Ormanı

Beykoz sahiline yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta bulunan bu ormanda çok sayıda ahşap piknik masası yer almaktadır. Böylece piknik yapmak isteyenler için de oldukça uygun bir yer olan Beykoz Kaymakdonduran Ormanı, yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Ulaşımı biraz uzak olduğu için zor olsa da yaz aylarında yer bulmak biraz zordur. Ayrıca bölgede Beykoz piknik alanlarının sayısı birden fazla olduğu için eğer yer bulamama gibi bir durum yaşarsanız diğer alternatifleri de tercih edebilirsiniz.

Büyükada Dilburnu Mesire Alanı

Yeşilin her tonunu harika bir deniz manzarası ile buluşturan Dilburnu Mesire Alanı hem piknik yapmanızı hem de denize girmenizi sağlayacak nadir koylardan bir tanesinin içerisinde yer almaktadır. Çam ağaçları ile dolu olan mesire alanında piknik yapmak için masalar bulunduğu gibi yerler çimenlik olduğu için dilerseniz daha doğal bir piknik de yapabilirsiniz.

Aydos Mesire Yeri

İstanbul’un en yüksek tepelerinden bir tanesinde bulunan Aydos Mesire Yeri, doğayı seven insanlar için ideal bir piknik alanıdır. İstanbul piknik alanları arasında koşu ve yürüme parkurları bulunması ile dikkat çeken Aydos Mesire Yeri, kartpostal gibi bir manzaraya sahip olduğu için de çok fazla tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Ataşehir’de bulunan bu botanik bahçe, şehrin gürültüsünden kaçmak isteyip de çok vakti olmayanlar için oldukça ideal bir bahçedir. Zira şehrin merkezine çok yakın olmadığı için eğer yakınlarda oturuyorsanız ulaşmanız da epey kolay olacaktır. Mangal yapmak yasak olduğu için piknik konusunda biraz eksik kalsa da hazır yiyeceklerden alıp ya da kendiniz hazırlayıp pikniklerinizi bu parkta yapabilirsiniz. İçerisinde süs havuzları bulunması da size bir nebze doğanın içindeymiş gibi hissettirecektir.

Ballı Kayalar

Ballı Kayalar tam olarak İstanbul sınırları içerisinde bulunmasa da Gebze’de olduğu için çok yakın bir mesafededir. Kaya tırmanışı yapmayı seviyorsanız bu doğa harikasını da çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca elbette piknik yapmak için de oldukça uygun bir yerdir. Mangal konusunda da izin verildiği için dilediğiniz gibi mangal yapıp pikniklerinizi yapabilir, bir yandan da kayalara tırmanabilirsiniz.

Polonez Park

Son olarak isminden de anlayabileceğiniz gibi Polonezköy’de bulunan Polonez Park’tan söz edelim. İstanbul’da mangal yakılan piknik alanları arasında baş sıralarda bulunan Polonez Park da en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Hatta bir yandan piknik bir yandan da spor yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir park olarak bilinmektedir. Çocuklar için de park alanı bulunduğundan isterseniz çocuklarınızla harika bir gün geçirebilirsiniz. Bununla beraber çocuklarınız parkta oyun oynarken siz de parkta bulunan atlara binerek eğlenebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.