saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstenmeyen Tüyler Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

03.01.2019
75
İstenmeyen Tüyler Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

İstenmeyen tüylerden doğal yollarla kurtulmak günümüzde mümkün bir durumdur ve yaygın uygulamalara sahiptir. İstenmeyen tüyler günümüzde can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır ve bu tüyler için sıklıkla alternatif çözümler aranmaktadır. Epilasyon ve ağda gibi çözümleri tercih etmeye kişiler doğal yöntemler aramakta ve farklı karışımlar denemektedirler. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden tamamen kurtulma adına etkili yöntemlerden biridir ancak ne kadar sağlıklı olduğu ve ciltte uzun vadede oluşturabileceği komplikasyonlar ciddi şekilde sorgulanmaktadır.

İstenmeyen Tüylere Karşı Doğal Karışımlar

İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulma bu konuda sorun yaşayan hemen herkes tarafından arzulanmaktadır ve bunu vadeden doğal karışımlar bulunmaktadır. Ancak pek çok insan doğal karışımların etki göstermesine izin vermeden uygulamaları terk edebilmektedirler. Diğer yöntemlere göre doğal yöntemler daha sağlıklı olabilmesi için çok uzun sürelerde sonuç göstermektedir. Bu sebeple evde kalıcı olarak tüylerden kurtulma amacında olan kişilerin her şeyden önce sabırlı olmaları ve karışımları düzenli olarak uygulamaları gerekmektedir.

Bu yöntemlerin tamamının erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulma için de etkili olduğu unutulmamalıdır. Erkekler de istenmeyen tüylerinin olduğu bölgelerde bu doğal karışımları rahatla uygulayabilirler.

  1. Şeker, Limon ve Bal Uygulamaları

Bazı yöntemlerin istenmeyen tüylerden kurtulmada etkili olabilmesi için tüylerin alınmış bölgelere uygulanması gerekebilmektedir. Evde doğal imkânlarla bunu gerçekleştirmek isteyen kişiler şeker, limon ve bal kullanarak amaçlarına ulaşabilirler.

1 yemek kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyuyla karıştırılmalı ve ateşte ısıtılarak yoğun bir macun kıvamına getirilmelidir. Kıvamın arzulanan noktaya gelebilmesi adına gerek duyulursa karışıma az bir miktar su da eklenebilir. Elde edilecek karışım tamamen soğumadan cilde uygulanmalıdır. İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye elde edilen karışım ince bir katman oluşturulacak şekilde yayılmalıdır. Ardından katılaşan karışım tüylerin uzama yönünün tersine göre çekilerek istenmeyen tüylerden kurtulunabilir.

Bu karışım küçük alanlardaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için oldukça idealdir. Daha büyük alanlara uygulanmak istendiği takdirde miktarların eşit oranlarda artırılması gerekecektir.

  1. Yumurta Maskesi

Yine istenmeyen tüylerden doğal ve hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlayan bir diğer yöntem de yumurta maskesidir. 1 yumurtanın beyazı 1 yemek kaşığı şeker ve yarım yemek kaşığı mısır nişastasıyla karıştırılır. Şeker ve mısır nişastası tamamen bir araya gelene kadar karışım çırpılır. Elde edilecek karışım istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeleye yayılıp kuruması beklenir ve ardından tüylerin çıkış yönünün tersine doğru nazikçe çekilir. Bu karışımla da, uygulanabilmesi için tüylerin alınmış olması gereken yöntemlerin kullanılması gerçekleştirilebilir.

  1. Zerdeçal Karışımları

Zerdeçal karışımları, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kesin yolları arasında yer almaktadır. Bu karışımlar için ihtiyaç duyulan zerdeçal aktarlardan toz halde temin edilebilmektedir.

2 tatlı kaşığı zerdeçal karışımı macun hale getirmeye yetecek miktarda süt ile karıştırıldıktan sonra istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanabilir. 20 dakika kadar bekletildikten sonra çok sıcak olmayan suyla nazikçe durulanmalıdır. Bu uygulamanın düzenli olarak uzun süreler yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Bir diğer karışım da papaya ve zerdeçalın karışımından elde edilmektedir. Bir adet papaya ezilerek 20 gr zerdeçalla karıştırılmalıdır. Bu papaya ve zerdeçal karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye yayılarak sürülmeli ve 15 dakika kadar bu bölgenin üstünde bekletilmelidir. Ardından karışım ılık suyla durulanmalıdır. Yine uzun bir periyot boyunca uygulanması gereken bu karışımı haftada 2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

  1. Beyaz Toz Biber İçerikli Karışım

İstenmeyen tüylerden sonsuza kadar nasıl kurtuluruz?” sorusunu soran kişilere yanıt olabilecek doğal içerikli karışımlardan biri de beyaz toz biber, kafur ve badem yağı içerikli bu karışımdır. 1 yemek kaşığı beyaz toz biber, 1 yemek kaşığı kafur ve 1 damla bade yağıyla elde edilecek bu tarif macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalı ve istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanmalıdır. Karışım 15 dakika kadar bölgede bekletildikten sonra ılık bir suyla durulanmalıdır. İstenmeyen tüylerden kurtulmada bitkisel çözüm olacak bu karışımın haftada 1 kez uygulanması gerekmektedir.

  1. Nohut Unu Maskesi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanabilecek bir diğer karışım da 3 yemek kaşığı nohut ununa 3 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı zerdeçal tozunun eklenmesiyle elde edilen maskedir. Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılacak karışım istenmeyen tüylerin üstüne yayılıp kuruyana kadar beklenmelidir. Ardından karışım ovularak temizlenmeli ve durulanmalıdır. Karışımın haftada bir kez tekrar edilmesi gerekmektedir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.