saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

10.12.2018
80
İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti son günlerin en çok konuşulan ve etkisi de en çok tartışılan listelerinden bir tanesidir. Öncelikle bu diyetin sürdürülebilir bir durum olmadığını belirtmeliyiz. İsveç diyeti aracılığı ile kilo verdikten sonra sağlıklı beslenme düzenine geri dönmelisiniz. Belirli bir süreden fazla bu diyetin uygulanması durumunda direkt olarak sağlık konusunda dengesizliklere ve sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

İsveç Diyetinin Temel Prensipleri Nelerdir?

İsveç diyeti yorumları ve uzman görüşleri incelendiği zaman diyetin temel noktalarının şunlar olduğu ortaya çıkar;

  • 13 gün boyunca uygulanan bu liste içerisinde muhakkak bol su tüketmelisiniz.
  • Kahve ve çay şekersiz tüketilse bile belirli bir süre diyet boyunca içilmesi kesinlikle yasaklanmaktadır.
  • Yağ ve trans ya içeren bilumum ürün direkt olarak bırakılmalıdır.
  • Diyeti bitirdikten sonra yeniden uygulamak için muhakkak 3 ay geçmesini beklemelisiniz.
  • 3 aydan sık uygulanırsa kişilerin sağlık durumlarında sorunlar meydana gelebilir.

Bu unsurların her birine uyum sağlar ve ek olarak egzersizlerden de faydalanırsanız elde edeceğiniz kilo verme hızının çok daha yüksek olacağından emin olabilirsiniz. Kilo verme sürecinde kan değerlerinizde ve tansiyonunuzda dengesizlikler olabileceği önceden belirtilmelidir. Bu nedenle sağlık sorunları yaşayan kişilerin İsveç diyeti gibi riskli içerilerden uzak durmaları önerilir.

İsveç diyeti ile kilo verenler tarafından vurgulanan bir diğer nokta da egzersizdir. Egzersiz ile beraber kişilerin elde edecekleri kilo verme hızının çok daha yüksek olacağı da ayrıca dikkate alınmalıdır. Fakat yapılan egzersizin çok hızlı olmaması ve yoğun tempoda bulunmaması gerekir. Kişilerin elde edecekleri enerji miktarı düşük olacağı için ağır egzersizler yapabilmek adına vücut kendini ayarlayamamaktadır. Siz de kısa sürede kilo vermek isterseniz, sağlık sorunlarınız yoksa muhakkak İsveç diyetini bir kullanım amanız gerekmektedir.

Zararları Nedir?

İsveç diyeti zararları onu başlığı altında dikkate alınması gereken hususlardan bazıları;

  • Yeterli kalori alınmadığı için bedende halsizlik meydana gelir. Kalori dengesi bozuldu için ilk günlerde tansiyon düşüklüğü ile de karşılaşabilirsiniz. Uygulayan kişilerin öncesinde bu hususlara kendilerini alıştırmaları gerekir.
  • Kan değerlerinde düşüklük olan kişilerin değerlerinde düşüş daha da net bir hale gelebilir. Tam da bu nedenle İsveç diyeti anemi teşhisi koyulmuş olan kişilere tavsiye edilmemektedir.
  • Gerekli olan hareket sağlanmaz ve su tüketimi de eksik bırakılırsa kabızlık gibi sorunlar da meydana gelebilmektedir.

Bu tür sorunlar meydana gelebilir. Artık diyeti yürütemeyecek kadar kendinizi kötü hissederseniz konunun uzmanları ile iletişime geçmelisiniz. Ancak bu şekilde sağlığınızı muhafaza edebilirsiniz.

Su Tüketiminin Önemi

İsveç diyeti ile 20 kilo verdim diyen ve Başarlı bir tablo çizen kişilerin ortak özelliklerine bakıldığı zaman su tüketiminin 2 litreyi aştıkları görülmektedir. Ne kadar çok su tüketilirse kişilerin elde edecekleri kilo verme hızı da aynı şekilde artış gösterecektir. Kabızlık gibi sorunlar ile karşılamamak için de en önemli kozlarınızdan bir tanesi kesinlikle su tüketimidir. Ödeme atılmasını istiyor ve ya yakımının da hızlanmasını istiyorsanız muhakkak bu su tüketim miktarını artırmalısınız.

Tuz ve Şeker Kullanımını Terk Edin

İsveç diyeti yapanlar 2019 senesinde de bu listeyi belirli aralıklar ile uygulamaya devam edecektir. Özellikle tuz ve şeker kullanımı konusunda kısıtlamalar uygulamalısınız. Bu iki maddenin kesilmesi durumunda diyeti uygulamasanız dahi kilonuzda değişim meydana gelecektir. Buna ek olarak bir de diyet listesinin uygulanması kilo vermenizi tetikleyecek hususlardan biri olacaktır. Diyetinizi sürdürürken muhakkak tuz,şeker ve un gibi ürünlerden uzak kalmalısınız. Elde edeceğiniz verim bu şekilde daha yüksek olacaktır.

Diyet Bozulursa Ne Yapılmalıdır?

İsveç diyeti bozulursa ne yapılmalıdır sorusu da diyete başlayan kişiler tarafından en sık dile getirilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. Diyet bozulduğu durumda direkt olarak eski beslenme sisteminize geri dönerseniz verdiğiniz kilodan çok daha fazlasını alacağınızı da bilmelisiniz. İsveç diyetinin en sorunlu yöntemlerinden biri budur. Diyeti bırakmak isteyen kişilerin dahi muhakkak eski beslenme sistemlerine direkt olarak geçmemeleri ve belirli bir süre sağlıklı beslenmeye devam etmeleri gerekir. Önemle bildirilmesi gereken bir diğer nokta da diyetin 6. günden önce bozulmamasıdır. 6. günden önce diyetin bozulması durumunda verdiğiz kiloları hızla geri alacağınız da belirtilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.