saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Japon Diyeti Nasıl Yapılır?

14.12.2018
49
Japon Diyeti Nasıl Yapılır?

Uygulaması zor ancak hızlı kilo verdiren diyetlerden biri kabul edilen Japon diyeti, yaklaşık olarak 10 gün içerisinde 7 kilo vermenizi sağlayacak diyetlerden biri olarak kabul edilmektedir. Böylece yaklaşık olarak 13 günlük Japon diyeti yapanlar 10 kilo kadar kayıp yaşayabilmektedir.

Herkes için kesinlikle uygun olmadığını söyleyebileceğimiz bu diyet kısa zamanda çok kilo verdirdiği için sağlık açısından bazı risklere de sahip olabilmektedir. Ayrıca diyeti yaparken bunu spor ve hareketle de desteklemeli, 1 litre suyu mutlaka tüketmeye özen göstermelisiniz. Suyun içerisine limon suyu sıkarak yağ yakma işlemini hızlandırabilir ve kilo verme sürecinizi de kısaltabilirsiniz.

Japon Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Japon diyeti yapanlar öncelikli olarak öğün atlamamaya özen gösterir. Bu nedenle her öğünü büyük bir özenle yemek önemlidir. İlk gün kahvaltınızı sabah 8’de ederseniz diğer günde kahvaltı öğününü aynı saatte etmeniz son derece önemlidir. Bu büyük disiplin isteyen diyette yemeğin saati kadar içeriğinin benzer olması da son derece önemli diyebiliriz.

Japon diyetini yaparken bu diyet esnasında çok kalorisi olan gıdalar alırsanız hem metabolizmanızı bozuyor hem de diyetin kötü gitmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu nedenle diyete uyum sağlayamayacak olanların hiç başlamaması çok daha olumlu oluyor. Ayrıca Japon diyetini sona erdirdikten sonra bir anda kalorisi yüksek olan besinler tüketmek de bünyeye zarar verebiliyor. Katı kurallara sahip bir diyet olduğunu söyleyebileceğimiz Japon diyeti, tüm riskleri göze alarak başlamanız gereken bir beslenme programı diyebiliriz. Özellikle sağlık problemi olanların beslenme danışmanına gitmesi ve doktorlarına başvurması son derece önemlidir.

Bir Haftalık Japon Diyet Listesi

1.gün

İlk gün sabah şekersiz bir kahve içmeli ve dilerseniz bunun içerisine az yarım yağlı süt eklemelisiniz. Öğlen sadece 2 adet haşlanmış yumurta ve haşlanmış lahana salatası yiyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine taze sıkılmış domates suyu içebilirsiniz. Akşam yağsız ızgara balık yiyebilirsiniz. Izgara yapacak imkan yoksa buğulama da olabilir.

2.gün

Sabah sütsüz ve şekersiz galeta yedikten sonra öğlen sadece ızgara balık ve yanına yeşillik. Balığı buğulama da yapabilirsiniz. Akşam 100 gram dana eti ve bir kase  kadar yoğurt.

3.gün

Sade kahve ve bir galeta ile güne başladıktan sonra öğlen sadece 1 büyük boy kızarmış kabak. Akşam ise 2 yumurta haşlaması, 180 gram kadar haşlanmış dana eti ve yanına lahana salatası.

4.gün

Sabah sade kahve ile güne başladıktan sonra öğlen 1 adet çiğ yumurta, yanına 3 adet zeytinyağlı haşlanmış havuç ve yağsız sert peynir (1 dilim). Akşam ise mevsimine göre bir iki adet meyve.

5.gün

Sabah sadece limon suyuna batırılmış havuç yemeniz gerekir. Öğlen ızgara balık ve yeşillik, akşam ise 1-2 adet taze meyve.

6.gün

Sabah sade kahve içtikten sonra öğlen 200 gram haşlanmış tavuk, zeytinyağlı lahana ve havuç salatası. Akşam ise 2 tane haşlanmış yumurta ve sadece 1 havuç

7.gün

Sabah 1 fincan kahve içtikten sonra öğlen sadece 200 gram dana eti ve 1 adet mevsimsel meyve yemeniz gerekiyor. Akşam da meyveyle günü geçiştiriyorsunuz.

Japon Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Japon diyetiyle zayıflayanlar hızlı kilo verdiren bir program uyguladığı için bazı konulara özellikle dikkat etmelidir. Bunun başında da ciddi rahatsızlıklar gelir. Ayrıca hiçbir hastalığınız yoksa bile aniden hızlı kilo verdirdiği için bu diyetin birtakım hastalıklara neden olabileceğini de unutmamak gerekir. Eğer bazı sağlık sorunlarınız varsa diyetisyeninizin sizin için uygun gördüğü beslenme alışkanlığını bozmayın ve kendinize özel hazırlanan diyet programını uygulayın.

Japon Diyetinin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Japon diyeti kullanıcı yorumları hakkında araştırma yaparsanız diyetin en avantajlı noktasının hızlı kilo verdirmesi ve metabolizmayı çalıştırması olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca bölgesel incelme anlamında da avantajlı bir diyettir. Hızlı kilo verdirdiği için psikolojik anlamda etkileri de olumludur ve kendinizi daha çok beğenmenizi sağlar. Ancak uzun süre yapıldığında deride sarkmalar ve birtakım sağlık problemleri baş gösterdiği için mutlaka bir uzmana danışılarak yapılması gereken bir diyettir. Herhangi bir diyetisyene sormadan, hastalığınız varsa Japon diyetini yapmanız tehlikeli olabilir ve önünü alamayacağınız sağlık sorunları ile uğraşabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.