saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

19.09.2018
77
Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kabızlığa hangi yiyecekler iyi gelir içeriğimizde yer alan yöntemlerin kullanımı ile beraber günlük hayatı ve genel sağlığı net olarak etkileyen bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Yöntemlerin uygulanması kadar kabızlığın neden meydana geldiği konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır.

 

Kabızlığa iyi gelen yiyecekler ile tedavi yöntemi uygularken kullanmış olduğunuz yöntemin muhakkak sizde alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyeceğinden emin olmanız gerekir. Daha önce yediğinizde sizi rahatsız eden ürünler tedavi listesinde olsa da kesinlikle dikkate almamalısınız. Örneğin, filtre kahve kabızlığı yok eder ancak oldukça şekerli tüketilmesi gerekir. Eğer şeker hastalığını varsa bu uygulamayı atlamanız şarttır.

 

Hangi İçecekler ile Kabızlığı En Aza İndirebilirsiniz?

Kabızlığa iyi gelen içecekler başlığı altında ilk olarak akla gelen detaylar arasında şunlar gelmektedir;

  • Kayısı suyu veya kompostosu bu dönemde size en çok yardımcı olacak ürünlerin başında gelmektedir. Kayısı bağırsaklarınızı direkt olarak yumuşatacaktır.
  • Erikten yapılmış olan püreleri sulandırarak içebilir ya da komposto olarak da tüketebilirsiniz.
  • Kavun ve karpuzu birer dilim olmak üzere blendırdan geçirebilirsiniz. Bu şekilde karnınız direkt olarak hızlanacaktır. Aynı formülü günde iki defa uygulayabilirsiniz. Bu sayede ayrıca vücudunuzda yer alan toksinlerden de kurtulma imkanını elde edebilirsiniz.

Bu önerileri dikkate alırken aynı zamanda fiziksel aktiviteyi de kesinlikle yarıda bırakmamalısınız bağırsaklarınızın harekete geçebilmesi için muhakkak hareket haline olmanız gerekmektedir. Hareket haline olan kişilerde kabızlık sorunu ile çok daha kolay mücadele edebileceğiniz de belirtilmelidir. Bu nedenle yukarıda belirtilen yöntemlerin uygulanması kadar aynı zamanda hayatınıza hareket katmanız da aynı derecede önem arz etmektedir.

Hangi Çaylar Kullanılmalıdır?

Kabızlığa iyi gelen çaylar başlığı altında şu karışımları ve içerikleri muhakkak denemelisiniz;

  • Rezene kabızlık konusunda en hızlı sonuç veren çayların başında gelmektedir. Rezene içerisine atmış olduğunuz bir parça tarçın kabuğu ile daha lezzetli ve şeker dengesini de sağlamış bir içeceğe kavuşabilirsiniz.
  • Kayısı çayı ve papatya çayı karışımının da kabızlık ile mücadele içerisinde en sık kullanıma alınan karışımlardan biri olduğu belirtilmelidir. Bu ayın aynı zamanda ruh durumunuzu da dinginleştireceği belirtilmelidir.
  • Şiddetli kabızlık durumunda en çok önerilen ve etkisini de direkt olarak ortaya koyan noktaların başında kesinlikle taze portakal yaprağı gelmektedir. Bu yöntem 15 günde bir tuvalete çıkan kişilerin bile bağırsaklarının bir düzene oturması için gerekli olan yardımı sağlayacaktır.

Kabızlığa iyi gelen bitkiler denenirken kronik rahatsızlığını için kullanmış olduğunuz herhangi bir ilaç varsa bu konuda dikkatli olmalısınız. Yukarıda belirtilmiş olan çayların ilaçlar ile ters etki yaratabileceği de ayrıca belirtilmelidir.

Kabızlıktan kurtulmak için sadece çaylarında değil aynı zamanda su tüketimi konusunda da hassas davranılmalıdır. Her gün yeterince su almayan kişilerde direkt olarak kabızlık emareleri kendini göstermektedir. Bu nedenle kabızlık sorunu yaşayan kişilerin muhakkak su tüketimine ağırlık vermeleri önerilmektedir.

Hangi Alışkanlıklar Değiştirilmelidir?

Bebeklerde kabızlığa iyi gelen yiyecekler konusunda uzmana danışmadan asla adım atılmamalıdır. Yenilmesi ya da içilmesi gereken ürünler kadar aynı zamanda tüketilmemesi gereken ürünler konusunda da hassas davranılmalıdır. Bu ürünlerin başında şunlar gelmektedir.

  • Gazlı içeceklerin ve fast foodun hayatınızdan çıkarılması gerekmektedir.
  • Geleneksel yemek anlayışını bozan fast foodun kabızlığa davetiye çıkardığının da ayrıca belirtilmesi lazımdır.
  • Sigara bağırsak hareketlerini düzensizleştirmektedir. Sigara tüketiminin de minimize edilmesi gerekmektedir.

Bu huylardan ve alışkanlıklardan kurtularak bağırsak sağlığınızı yeniden kazanma imkanını elde edebilirsiniz. Bağırsakların vücudumuzun ikinci beyni olduğu söylenir. Hiç de yanlış bir tespit değildir. Bu bölgedeki sağlık kaybedildiği zaman uzun vadede beden sağlığının sıkıntıya gireceği de belirtilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.