saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

06.12.2018
106
Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından faydalarını sayamayacağımız Türk kahvesi, kafein açısından da zengin bir içecektir. Kafein aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya da önemli ölçüde yardımcı olur. Tok tutma özelliğine sahip olduğunu söyleyebileceğimiz kafein sayesinde diyet programlarını çok daha kolay uygulayabilir ve daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Her açıdan kültürümüzde de önemli bir yeri olduğunu söyleyebileceğimiz kahvelerin evde eksik olmadığı düşünülürse, Türk kahvesi diyeti uygulaması çok daha kolay bir diyettir. Siz de diyetin gerektirdiklerini yaparsanız 1 hafta içerisindeki değişimi gözlerinizle görebilir ve kısa zamanda kilo verebilirsiniz.

Türk Kahvesi ile Zayıflamak Mümkün mü?

Kahve diyeti yapanların yorumu genelde kahvenin tok tutmasından ötürü yeme ihtiyacını kesmesine dayanır. Çok eski yıllardan beri varolduğunu söyleyebileceğimiz kahve mucizevi bir besin kaynağı olarak bilinmektedir. Ayrıca kalp rahatsızlıklarına da iyi geldiğini söyleyebileceğimiz Türk kahvesi kafein açısından zengindir. Metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamanızda yardımcı olur.

Bünyeye enerji verdiğini söyleyebileceğimiz Türk kahvesi pek çok insan için zihin açıcı özelliğe de sahiptir ve tükettikten çok kısa bir sonra etkisini bünyede hissettirmeye başlar. 8 saat boyunca da etkisi devam eder. Kısacası faydaları anlatmakla bitmeyen Türk kahvesi kilo verdirerek bir faydalı sonucunu daha kanıtlamıştır. Türk kahvesi ile 1 hafta içerisinde 7 kilo vermenin mümkün olduğunu söyleyebilir ve 1 haftalık diyet programını uygulayabileceğinizi belirtebiliriz.

1 Haftalık Türk Kahvesi Diyeti Planı Nasıldır?

Kahve diyeti ile kilo verenler genelde 7 günden oluşan diyet programını uygulamaktadır. Bu diyet:

1.gün

Kahvaltıda 1 fincan şekersiz Türk kahvesi içtikten sonra öğle yemeğinde 2 adet haşlanmış yumurta ve domates yemeniz gerekir. Bu yemeğin üzerine de yine şekersiz Türk kahvesi içmelisiniz. Akşam yemeği olarak 200 gram buğulama balık ve lahana, ya da bunun yerine yeşillik yemelisiniz.

2.gün

1 fincan şekersiz Türk kahvesi içtikten sonra 1 dilim de tost ekmeği yemeniz gerekir. Öğle yemeğinde yine Türk kahvesi içersiniz. Ardından ızgara balık yiyebilirsiniz. Akşam öğünü olarak 1 kase yoğurt ve haşlanmış yağsız dana eti yemeniz gerekir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

3.gün

Bütün günlerde olduğu gibi 3.günde de sabah kahvaltıda şekersiz kahve içmelisiniz. Ardından öğlen haşlanmış yumurta ve rendelenmiş havuç yiyebilirsiniz. Akşam öğünü olarak da 2 yeşil elma yemeniz gerekir.

4.gün

Kahvaltıda şekersiz türk kahvesinden sonra öğlen elma ve tercih ettiğiniz sebzelerden sonra yine Türk kahvesi içebilirsiniz. Akşam da buğulanmış dana eti ve lahana salatası yiyebilirsiniz.

5.gün

Şekersiz türk kahvesinin yanında sabah kahvaltısında 2 elma ve rendelenmiş havuç yiyebilirsiniz. Öğlen yemeğinde buğulama balık ve domates suyu içmeniz gerekir. Akşam da lahana salatası ve yine folyoda pişmiş balık yemelisiniz.

6.gün

Şekersiz Türk kahvesi içtikten sonra 200 gram tavuk fileto yemeli ve lahana salatası tüketmelisiniz. Akşam yemeğinde de 2 adet haşlanmış yumurta ve taze havuç salatası yemelisiniz.

7.gün

Şekersiz Türk kahvesini içtiğiniz sabah kahvaltısından sonra öğle yemeğinde 200 gram buharda pişmiş dana eti ve 2 elma yemelisiniz. Üzerine yine Türk kahvesi içmelisiniz. Akşam da ızgara balık ve yeşillik tüketmeniz gerekir.

Türk Kahvesi Diyetinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kahve ile zayıflayanların yorumu genelde bu diyeti yaparken bolca su tüketmek gerektiği üzerinedir. Bu nedenle bol su içmek hem sağlığınız açısından hem de diyetin işe yaraması açısından son derece önemlidir. Ekstra ekmek tüketimi yapmak da son derece zararlı olduğu için diyetin işe yarar olması açısından ekmek tüketmekten kaçınmanız gerekecektir. Salatalarda ve yemeklerde hiçbir koşulda tuz kullanmamalı, mümkün olduğu kadar şekerli gıda alımını da düşürmelisiniz.

Her diyet programında olduğu gibi, diyet yaparken aynı zamanda egzersiz yapmanız, diyeti sporla desteklemeniz son derece önemlidir. Bu nedenle normal hareket ettiğinizden daha çok hareket edebilir ve doktorunuza danışmadan da diyete başlamamalısınız. Özellikle de önemli bir sağlık sorunu olanlar bilinçsizce yaptığı bir diyet ile kendilerini daha çok riske atabileceği için mutlaka uzmanına sormalı ve eğer onay alırsa bu diyeti uygulamalıdır. Aksi durumda rahatsızlıklar baş gösterebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.