saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

21.09.2018
197
Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kansızlığı geçiren yiyecekler özellikle kadınlar tarafından en çok araştırılan ve ilgi gören konuların başında gelmektedir. Özel bir istisna söz konusu olmadığı müddetçe kadınların kan değerlerinin erkeklerden çok daha düşük olduğu görülmektedir. Bu noktada birçok değişken işin içerisine girer. Kadınların adet döngüleri sebebi ile her ay kan kaybetmeleri ve bunun dışında beslenme düzeni ve genetik sebeplerden de ötürü kan değerlerinde değişim söz konusu olur.

Kansızlığın tanımı konusunda da sıkıntılı bir durum söz konusudur. Bazı laboratuarlar bu konuda konulmuş olan tıbbi sınır bazında ihlaller yapmaktadır. Tam da bu nedenle tıbbi sınırın ne olduğunu ve hangi sınırın altına düştüğünüz zaman kansızlığın meydana geleceğini bilmelisiniz. 11.7 sınır olarak belirlenmiştir. Bu sınırın atına düştüğünüz zaman uzman kontrolünde ve doğal yöntemler ile de sorununuza çözüm aramaya başlamalısınız.

İbrahim Saraçoğlu Bu Konuda Ne Öneriyor?

Kansızlığa iyi gelen besinler İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilenler listesi bu konuda bir gelişim kaydetmek ve kansızlığı yenmek isteyen kişilerin en sık dikkate aldıkları noktaların başında gelmektedir;

  • Öncelikli olarak hayatınızda ceviz ve kuru üzümü kesinlikle eksik etmemeniz önerilmektedir. Kuru üzümün hem siyah hem de çekirdekli olmasına ayrıca özen gösterilmelidir. Bu şekilde kan değerlerinizde meydana gelen artışın uzun vadeli ve memnuniyet verici olduğu belirtilmektedir.
  • Ispanak ve kereviz son dönemlerde kansızlığın çözümü olarak nitelendirilen kürün temel taşlarıdır. Bu iki besini de hayatınıza sokarak büyük ölçüde kansızlığınızı yenme imkanını elde edebilirsiniz. İkisini da haşlayarak dilediğiniz gibi tüketmelisiniz. Hem sabah hem de akşam tüketmek için oldukça uygun bir kürdür.

Kansızlığa iyi gelen bitki çayları konusunda deneme yapmadan önce sizde alerjik reaksiyona sebep olup olmayacağı konusunda da net bilgi sahibi olmalısınız. Ancak bu şekilde bedensel faaliyetlerinizi olumsuz yöntem etkilemeyecek bir karışım oluşturabilirsiniz.

Bebeklerde kansızlığın bu tip doğal yöntemler ile değil uzman doktor kontrolünde yapılması gerektiği de belirtilmektedir. Aynı şekilde yaşlıların da bedenleri yetişkin kişilere göre çok daha hassas olduğu için uygulanan yöntemin ters tepme ya da olumsuz bir etkide bulunma gibi sorunlar meydana getirebileceğini de bilmelisiniz.

Hangi İçeceklere Yönelmelisiniz?

Kansızlığa iyi gelen içecekler denildiği zaman akla gelen önerilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Şalgam suyu hem kansere karşı hem de kansızlığa karşı ilk olarak göz amanız ve hayatınıza sokmanız gereken içeceklerden bir tasnidir.
  • Ispanak suyu ve kara üzüm suyu da hayatınıza daha büyük bir enerji ve yüksek kan değeri ile devam etmenizi sağlayacak mucizevi besinlerdendir.
  • Maydanoz suyu da hem vücudu kendine getirmekte ve ödeme atmakta hem de kan değerlerinizin sağlıklı bir biçimde yükselmesine vesile olmaktadır.

Bu yöntemlerin her birini denemeden önce vücudunuzun daha önce hassasiyet gösterip göstermediğini de dikkate almalısınız.

Hayatınızdan Neleri Çıkarmalısınız?

Kansızlığa en iyi gelen şey konu başlığı altında olduğu kadar uzak durmanız gereken detaylar hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir;

  • Öncelikli olarak hayatınızın büyük bir kısmından alkolü çıkarmalısınız.
  • Çay ve kahve tüketiminin sınırlandırılması gerekmektedir.
  • İçerisinde kafein ve tein bulunan bütün ürünlerden belirli bir dönem için de olsa uzak durmalısınız. Bu şekilde kan değerlerinizi dengelemeniz sizin için çok daha kolay olacaktır.

Bu detayları dikkate alarak vücudunuzda meydana gelen iyileşmeleri siz de kısa bir süre içerisinde fark edebilirsiniz. Saçlarınızda meydana gelen kuvvetlenmelerden tutun göz altı morluklarının azalmasına kadar birçok olumlu etki ortaya koyulabilmektedir. Kansızlık için sizde ters tepmeyen ve olumlu etki veren doğal yöntemleri kullanarak sorunsuz bir biçimde savaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.