saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Karın Çatlaklarına Karşı Doğal Öneriler

07.01.2019
40
Karın Çatlaklarına Karşı Doğal Öneriler

Karında oluşan çatlakların önlenmesi için doğal çareler özellikle kadınlar arasında sıklıkla araştırılan bir konudur. Karın çatlakları cildin gerilmesiyle oluşan en başta morumsu renkte olan, kırmızı renkte ve daha sonra beyazlaşan yırtılmadan kaynaklı olarak oluşan çizgilerdir.

Karın Çatlakları Neden Olur?

Hamilelikte vücutta meydana gelen değişikliklerden dolayı, bu dönemde özellikle karın bölgesinde çatlakların oluşmasına neden olabilir. Sürekli kilo alıp verme durumları da vücutta çatlakların oluşmasına neden olur.

Çatlaklar Için Kullanılabilecek Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Çatlaklardan kurtulmak için tonlarca para ödemenize gerek yok. Çatlaklar için bitkisel çözümler sayesinde mutfağınızda bulunan birkaç basit malzemelerle çatlak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Çatlaklar için Pancar Kürü:

Gerekli Malzemeler:

 1. Pancar,
 2. Badem Yağı,
 3. Şeftali Kabuğu.

Nasıl Hazırlanır?

Pancar kabuğu ve şeftali kabuğunu temiz bir kaba aldıktan sonra bu malzemeleri güzelce  karıştırıp makineniz var ise hafifçe öğütün. Hazırladığınız karışımın kıvamının yoğunluğunu azaltmak için karışıma biraz badem yağı ekleyin. Dilediğiniz kıvama getirmek için istediğiniz kadar badem yağı kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı çatlak olan bölgelere uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika bekletin. Karışımı durularken sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Sıcak su çatlakları daha da kalıcı hale getirebilir.

Aloe Vera Kürü:

Gerekli Malzemeler:

 1. Bir fincan doğal zeytinyağı
 2. 5 yemek kaşığı doğal aloe vera jeli
 3. E vitamini kapsülleri

Nasıl Hazırlanır?

Malzemelerin hepsini temiz bir kaba boşaltın ve güzelce karıştırın. Bütün malzemelerin birbirine karışıp homojen bir maske elde ettiğinizden emin olduktan sonra bu karışımı sorunlu olan bölgenize masaj yaparak uygulayın. Biraz bekledikten sonra temiz su ile durulayın.

Çatlaklar Için Kullanılan Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Çatlaklar için bitkisel yağların kullanımı mucizevi etkileri sebebi ile son derece yaygındır.

 • Tatlı badem yağı,
 • Atkuyruğu,
 • Kalendula yağı,
 • Hint yağı bu yağlardan en çok bilinenler arasında yer alır.

Ibrahim Saraçoğlu’ndan Çatlaklara Bitkisel Çözüm Tedavisi

Çatlaklara bitkisel çözüm Ibrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınan bir konudur.

Saraçoğlu, atkuyruğu yağı ile bu tedavi sayesinde 1 haftada çatlaklardan kurtulma sözünü veriyor.

Gerekli Malzemeler:

 1. Atkuyruğu yaprağı,
 2. Limon suyu,

Nasıl Hazırlanır?

Saraçoğlu’nun önerdiği losyonu hazırlamak için yaklaşık 100 gr atkuyruğu yaprağını, on damla limon suyu ve bir litre %20 oranındaki alkole batırıp ağzını kapattıktan sonra bir ay bekletin. 1 ayın sonunda hazırladığınız bu karışımın içerisine su ilavesi yapın. Suyun miktarı mevcut karışımın yarısından daha fazla olmamalıdır. Bu karışımı çatlakların olduğu sorunlu bölgeye günde iki kez temiz ve kuru cilde uygulayın.

Karındaki Beyaz Çatlaklar için Tavsiyeler

Beyaz çatlaklara kesin çözüm tedavisi olarak ilk önce cildin sorunlu bölgelerini ölü deriden arındırmaktan ve nemlendirmekten geçtiği söyleniyor.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz karışımlar ile cildinize peeling yapmanız ciltteki ölü bölgelerden arınmanızda yardımcı olacaktır.

Atkuyruğu ya da halk arasında zemberek otu olarak bilinen yağın kullanımı beyaz çatlaklara kesin çözüm olarak görülmektedir. Bu bitki yaygın olarak tıbbi ve kozmetik amaçlar ile kullanılan yabani bir bitki türüdür. Bu bitkiyi süper marketlerde ya da aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Bu bitkinin mucizevi özelliği içerisinde bulunan ve doğal bir yenileştirici olarak bilinen silikon elementini içermesinden kaynaklanır. Böylece hücrelerin yenilenmesi sağlanarak, çatlakların önüne geçilebilir.

Çatlak Tedavisinde Estetik Operasyonlar

Doğal yöntemleri denediniz ve bu önerileri de daha önce deneyip sonuç alamadıysanız estetik operasyona girme yoluna gidebilirsiniz.

Genelde çatlak tedavisi  için, sonucunun garanti olmasından dolayı lazer işlemi uygulanır. Uygulanan bu işlem ciltte lekelerin oluşumunu engellemeye yardımcı olacak olan kolajen, elasten ve melanin gibi minerallerin seviyelerini yükseltmeye yarar.

Lazer tedavisi için çatlakların nerede yer aldığı, çatlakların rengi, ne zaman oluştuğu, çatlakların boyutu gibi etkenler tedavi açısından son derece önemlidir. Bu nedenle lazer tedavisi yapacak olan doktorun sizi detaylı bir şekilde muayene etmesi, daha sonra lazer işlemini uygulaması gerekir.

Estetik operasyonlar herkes tarafından onay görmüyor. Estetik operasyonların cilt çatlağından kurtulmaya çalışırken bu çatlaklardan çok daha kötü yara izine sahip olunma riski olduğundan dolayı bazı doktorlar bu işlemlere sıcak bakmıyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.