saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kaş Uzatma Ve Kalınlaştırma Yöntemleri

09.01.2019
47
Kaş Uzatma Ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaş nasıl uzatılır gibi sorular, özellikle kalın ve dağınık kaşların moda olduğu bu dönemde birçok kadının merak konusu haline geldi. Kaşların doğru alınması, doğru bakım ürünlerinin kullanılması gibi durumlar, kaşınızın uzaması ve kalınlaşması yönünde dikkat edilecek ilk konulardır. Kaşların kalınlaştırılması yolunda tercih edilmesi gereken ilk yöntem, bitkisel ve doğal yollar olmalıdır. Aksi takdirde kaşınıza süreceğiniz kimyasallar kaşınızın dökülmesine uzamasının durmasına sebebiyet verebilir. Kaşların içerisinde yer alan eksiklerin doldurulması için de bu yöntemler kullanılabilmektedir.

Kaş Uzatma Ve Kalınlaştırma Mümkün Müdür?

Kaş çıkarmak için ne yapmalı gibi sorular, özellikle kaşların inceliğinden ya da kısalığından şikayet eden kişilerin sorularıdır. Kaş uzatmak ve kaş kalınlaştırmak mümkündür. Ancak bu yolda özellikle bitkisel ve doğal yöntemlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Kaş uzatmak isteyen kişiler evde bulunan malzemelerle kolayca kürler ve kremler hazırlayabilirler. Bu sayede kullandığınız malzemenin ne olduğunu bilirsiniz ve çok daha güvenli bir şekilde kaş uzatma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden sonuç alamadığınız takdirde tıbbı veya kimyevi yöntemlere de başvurmanız mümkündür. Ancak öncelikle doğal yöntemlerin denenmesi önerilmektedir.

Kaş Uzatmak İçin Neler Kullanılmalıdır?

Kaş kirpik uzatma gibi konularda hemen akla gelen bazı maddeler vardır. Bu maddeler kullanılırken kaşa direk yağ şeklinde de sürülebildiği gibi, takviye şeklinde de alınabilmektedir. En çok kullanılan kaş uzatma yöntemleri için öneriler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Zeytinyağı
  2. Hint yağı
  3. E vitamini yağı
  4. E vitamini kapsülleri
  5. Hindistan cevizi yağı

Bu yağları ve takviyeleri kullanan birçok kişi, kısa sürede kaşlarının gürleştiğini ve hızlı uzadığını görmüştür. Hangi yöntemin sizin için daha faydalı olacağını, kullanılan yağların etkilerine ve vücudunuzun bu yağlara karşı verdiği tepkilere göre belirleyebilirsiniz.

Kaş Uzatmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler:

Vazelin kaş gürleştirir mi gibi soruların yanı sıra, kendinizi riske atmadan kullanabileceğiniz güvenilir yöntemler vardır. Kaşınızı uzatmak ve gürleştirmek için uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır ve bu yöntemleri evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu sayede en güvenilir ve en sağlıklı yolu uygulayabilirsiniz. Kaş uzatmak için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Hint yağı kullanımı: Hint yağı kıl köklerini besleyen en etkili yağlardan biridir. Hin yağını eczanelerde ve aktarlarda da kolaylıkla bulabilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanımı vardır. Bir pamuk yardımıyla Hint yağını kaşlarınıza sürün. Birkaç dakika boyunca kaşınıza yedirerek masaj yapın. Sürülen yağı gece boyunca bekletin. Yöntemi haftada 2-3 kez uygulayın.
  2. Badem yağı kullanımı: Badem yağı da Hint yağı ile aynı şekilde kullanılabilen yağlardandır. Badem yağını da kaşlarınıza sürün ve birkaç dakika kaşınıza masaj yaparak yedirin. Gece boyunca kaşlarınızda kalsın ve sabah temizleyin.
  3. Yumurta sarısı kullanımı: Yumurta sarısının içerisinde keratin bulunur keratin kaşlarınızı gürleştirerek uzatır. Yumurtayı sarısından ayırın ve sarısını pürüzsüz olana dek çırpın. Ardından fırçayla beraber kaşlarınıza sürün ve en az 20 dakika boyunca bekleyin. Ilık su ile durulayabilirsiniz.
  4. E vitamini yağlar ve E vitamini takviyesi: E vitamini Kaş çıkarmak için ne yapmalı sorusunun cevabında her zaman adından söz ettiren maddelerden biridir. E vitamini içeren yağları ve saf E vitamini yağlarını kaşınıza sürüp yedirebileceğiniz gibi, hap gibi yöntemlerle de E vitamini almanız mümkündür.
  5. Tarama yöntemi: Kaş gürleştirme doğal yollarla da yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin başında bir kaş fırçası yardımıyla kaşınızı düzenli olarak fırçalamak gelecektir. Kaş da tıpkı saç gibi tarandıkça uzar ve sağlıklı hale gelir. Bu sayede kaşınızı hızla uzatabilir ve gürleştirebilirsiniz.

Kaş Uzatma Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1 haftada kaş nasıl uzar sorusuna verilebilecek bir sürü cevap vardır. Ancak bu yöntemler kullanılırken özellikle sağlıklı olanlar tercih edilmeli ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Kaş uzatırken dikkat etmeniz gereken ilk konu, kullanacağınız yağın alerjik bir özellik göstermemesidir. Bunun yanı sıra kaş uzatırken kaşınızı taramaya da özen göstermelisiniz. Cildin en çok etkilediği vakit, gece atmadan öncedir. Kaş uzatma yöntemlerini de diğer cilt bakım yöntemlerini de gece yatmadan evvel uygularsanız çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.