saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kaşlara Uygun Makyaj Seçimi

15.11.2018
98
Kaşlara Uygun Makyaj Seçimi

Kaşlara uygun makyaj yapmak, makyajınızın daha güzel ve düzgün görünmesini sağlayacaktır. Kaş şekline göre kullanacağınız bazı küçük taktikler ile yüzünüzün daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bir makyajı en çok değiştiren noktalardan biri kaşlardır.

İnce Kaşlılar Nasıl Makyajları Tercih Etmeli

Eğer doğuştan beri ince kaşlara sahipseniz ya da ince şekil vermeyi seviyorsanız makyaj yaparken de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. İnce kaşlılar için makyaj önerisi olarak öncelikle koyu renk farları ve mümkün olduğu kadar kemikleri ön plana çıkarak kontür uygulamalarını önerebiliriz.

İnce kaşlar, yüzün olduğundan daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kaşlarınız inceyse, yüzünüzü daraltmak için elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeli ve gök makyajınızı da daha yoğun yapmalısınız. Mesela göz makyajları için ince ama kuyruğu uzun olan eyeliner uygulamaları oldukça hoş durmaktadır. Böylece dikkatleri gözleriniz üzerinde toplayarak hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kalın Kaşlar için Makyaj Seçimi

Kalın kaşlar ise makyaj yaparken aslında en kolay seçim yapılabilen kaş türleridir. Zira kalın kaş makyajında göz ya da ten makyajınızı çok fazla abartmanıza gerek kalmamaktadır. Kaşlar zaten direkt olarak kendini belli edecek ve yüzünüzün daha hoş durmasını sağlayacaktır.

Kaşlarınız kalınsa göz kapağınızda makyaj yapmak için daha az yer kalacağından eyeliner ya da koyu far uygulamaları şık durmayacaktır. Onun yerine göz kapağınızdaki katlanma bölgesini biraz renklendirip, kirpik diplerinize hafif bir göz kalemi ile renk verebilirsiniz. Böyle daha şık bir makyaj uygulaması yapmış olursunuz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Islak Göz Makyajı Nedir?

Kalın kaşlar için başka bir önerimiz de ten rengi olarak bilinen nude rujlardır. Kaşlarınız zaten ilgi çekeceği için dudaklarınıza da koyu renk ruj sürerseniz çok uyumlu olmayacaktır. Onun yerine nude rujları tercih ederseniz güzel bir bütünlük yakalamış olursunuz.

Çatık Kaşlar İçin Makyaj Önerileri

En önemli makyaj önerilerinden biri de çatık kaşlar için olan makyaj önerileridir. Çatık kaşlar için ilk olarak açık renkli kaş kalemi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü çatık kaşlar, yüzümüzü normalden daha ciddi bir forma getirmektedir. Bunu kırmak için de kaş renginizi bir iki ton açabilirsiniz. Mesela siyah kaşlara sahipseniz, gri ya da koyu kahverengi kaş kalemlerini tercih edebilirsiniz.

Çatık kaşlar için başka bir makyaj önerisi de hafif makyajlar yapmanızdır. Eğer ağır makyajlar seçerseniz kaşlarınız daha belirgin olacağından, görüntü de çok hoş olmayacaktır. O nedenle hafif makyajlar seçebilirsiniz. Ya da özellikle dudak bölgesinde koyu bir makyaj tercih ederseniz, kaşlarınızın çatık görüntüsünü bastırarak daha iyi görünmeyi de sağlayabilirsiniz.

Göz makyajı olarak baktığımızda da genellikle toprak tonları gibi daha doğal ve daha açık renkli farların çatık kaşlarda daha şık durduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kaşlarınız hem çatık hem de seyrekse, makyajınızın bütünlüğünü bozmamak adına kaş kalemlerinden ya da kaş farlarından yardım alabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınızın çatık görüntüsüne de biraz şekil verebilirsiniz.

Kaş Kalemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş kalemi, makyajların olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Ancak kaş tipi ve kaş rengine göre kaş kalemi seçimi yapmak çok önemlidir. Mesela siyah kaşa hangi renk kaş kalemi kullanılır diye soracak olursanız bunun için çok sayıda alternatif vardır. İlk olarak elbette siyah kaş kalemi kullanabilirsiniz. Fakat siyah rengini biraz kırmak ve daha sıcak bir hava sağlamak için koyu kahverengi ya da gri kaş kalemlerinden yardım alabilirsiniz.

Kaş kalemi seçerken renkleri mutlaka deneyerek almalısınız. Mesela kaşlarınız siyah ve çok seyrekse, açık kahverengi bir kaş kalemi almanız epey kötü bir görüntüye neden olacaktır. Böyle durumlarda dilerseniz önce siyah kaş kalemi ile çerçevesini hazırlayıp seyrek alanları doldurabilir ardından koyu kahverengi kaş kalemi ile rengi biraz açabilirsiniz.

Kaş Farı mı Kaş Kalemi Mi?

Son olarak kaşları şekillendirmek için iki alternatiften söz edeceğiz. Kaş tipinize göre makyaj yaparken kaşlarınızı şekillendirmek isterseniz kaş farı ya da kaş kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Kaş farları daha doğal bir görünüm sağlarken genellikle çok seyrek kaşlarda tercih edilmektedir. Ancak kaş kalemi olmadan direkt kaş farı kullanırsanız da, çerçeveyi ayarlayamayacağınız için çok orantılı ve güzel durmayabilir. Bu nedenle de ikisini birlikte kullanmak daha mantıklı olacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.