saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Köy Tatili Yapmak İsteyenler İçin 7 Tavsiye

30.10.2018
68
Köy Tatili Yapmak İsteyenler İçin 7 Tavsiye

Köyde tatil yapmak isteyenlere 7 yer listesiyle, Türkiye’nin köy tatiline en uygun olan bölgeleri listede yerini aldı. Tatili sadece pahalı ve adını duyurmuş bölgelerde geçirmek yerine, özellikle az sayıda kişi tarafından bilinen yerlerde geçirmeyi daha çok sevenlere özel olarak köyler incelendi.

Türkiye’de köy hayatının yaşanabileceği, keyifli bir tatil yapılabilecek 7 köy için sadece batıya veya güneye gidilmesi gerekmiyor. Mersin, Muğla, Yalova gibi şehirler aracılığıyla tatilinizi köyde yapabilir, çok daha Hızır veren ortamlarda kısa veya uzun tatilleri özellikle kamp yaparak veya butik otellerle sürdürebilirsiniz.

1. İzmir Özdere

İzmir’in Özere konumunda köyün her yerinde kamp veya butik oteller sayesinde tatil yapmak mümkün oluyor. Ekstra masraflar yapılmasına neden olacak bir yer olmadığı gibi, istediğiniz zaman gezebilir, denize gidebilir, yüzebilir, bisikletle gezebilir veya köy halkıyla muhabbet edebilirsiniz. Yabancılara çok sıcak davranılan bölgeler arasında varlığını sürdüren Özdere, gelecek yıllarda çok daha fazla turist tarafından tanınacak köylerden bir tanesi olarak görülüyor. Adını duyurmayı başarmasına ek olarak, temiz bir çevre ve doğal bir yaşam isteyen herkes tarafından ilgi gösterilen mekanlar arasında da kendine yer bulmuştur.

2. Balıkesir Narlı

Balıkesir’in Narlı köyü, her zaman için koylara olan yakınlığı ve doğayla iç içe olmayı sağlayan özelliği sayesinde ilgi görmeye devam edecektir. Sadece yerli turistler değil, yabancı turistler de özellikle el değmemiş kaliteli tatil bölgelerini gezmek için detaylı araştırmalar yapıyorlar. Son dönemde özellikle de Balıkesir’in ilgi görmeye başlaması, Narlı köyünün civarındaki kampçı sayısını ve otellerin ilgi görme oranlarını artırmıştır.  Denize sıfır sakin tatil yerleri arasında varlığını sürdüren bölgede yılın her mevsiminde tatil yapılması mümkün oluyor.

3. Muğla Akyaka

Muğla’nın Akyaka bölgesinde yapılacak olan tatil için çok yüksek tatil bedelleri ödenmesi gerekmiyor. Ayrıca kamp yapmaya uygun, temiz ve güvenli yerlerin sayısı da Muğla’da bir hayli fazladır. Yılın her mevsimi ilgi gören fakat özellikle yaz aylarında kampçıların arttığı yerler arasında bulunuyor. Akyaka köyünde yapılacak rezervasyonlarla otelde kalabilirsiniz. Sessiz sakin tatil önerileri için Muğla’nın bu köyünde yılın Mayıs ile Eylül aylarında denize de girecek şekilde tatilinizi sürdürebilirsiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. İstanbul’daki En Güzel 10 Piknik Alanı

4. Çanakkale Babakale

Çanakkale’de hem ülkenin en batısındaki köy olması hem de denize sıfır, son derece rahatlatıcı olarak görülen bir köy olması dikkat çekiyor. Çanakkale’nin Babakale köyünün yayıldığı alan küçük olsa da, bulunduğu konum ve köydeki her evin deniz manzaralı olması son derece farklı bir ayrıcalık olarak görülüyor. Köyde bugüne kadar pek çok turist bulunmuş ve turistlere hiçbir zaman için kötü bir davranışta bulunulduğu görülmemiştir. Küçük tatil kasabaları arasında yer alan Babakale’ye yakın olduğunuz taktirde mutlaka en azından bir hafta sonunuzu bölgede geçirmelisiniz.

5. Yalova Erikli Yaylası

Sakin huzurlu tatil önerileri isteyen tatilcilerin kamp yapmak veya butik otellerde sakin bir konaklama süreci geçirmek için yoğun ilgi gösterdikleri bir yerdir. Yalova’nın Erikli Yaylası, her gün binlerce kişiyle karşılaşabileceğiniz veya sürekli olarak ses olan bir lokasyon değil, her zaman huzurlu, sakin bölgedir.

6. Bursa Oylat

Bursa, tatil yerleri arasında genellikle sürekli olarak yaz tatiline uygun bir şehir olarak gösterilmemesine rağmen, özellikle Oylat köyüyle adını duyurdu. Son yıllarda turist sayısı bir hayli artan ve farklı yerlere gitmek isteyen turistler tarafından keşfedilmeye başlanan bölge de gelişme kaydetti. Deniz kenarında sakin, şehrin stresinden uzak bir köyde dinlenmek ve rahatlamak için yapılacak olan tatilde en iyi bölge seçimlerinden bir tanesi olarak Oylat gösteriliyor. Köy tatili yapmak istiyorum diyen herkes için Bursa’nın Oylat konumunda uygun fiyatlı ve sakin bir tatil yapılması için uygun ortam oluşturuluyor.

7. Mersin Narlıkuyu

Mersin’e yakın şehirlerde yaşayanlar tarafından özellikle hem huzurlu bir tatil geçirmek hem de gittiği yerin değerinden yararlanmak amacıyla Narlıkuyu oldukça önemlidir. Narlıkuyu’nun sahil şeridi özelliği, Roma İmparatorluğu’na dayanan tarihi değerleri de bölgenin ilgi görmesini sağlıyor. Birçok tatil beldesinde olduğu gibi Mersin de her zaman için Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında bu köyüyle tatil olanağı sunuyor. Yerliler tarafından yoğun ilgi gösterilen bölgede otellere ek olarak, kamp yapılabilecek alanlardan da yararlanılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.