saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Krill Yağı Nedir?

21.09.2018
93
Krill Yağı Nedir?

Krill Yağı Nedir?

Krill yağı nedir ve ne işe yarar; Omega 3 yağ asitlerinin kaynağıdır. Krill yağı, balinaların etrafında yaşayan ve daha çok Antartika sularında bulunan minik karidese benzeyen canlılardır. Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmesinin nedeni içinde yer alan doymamış yağlardır. Balık yağlarına oranla içerisinde üç kat daha fazla Omega 3 bulundurması şaşırtıcıdır.

Krill Yağlarının Yararları

Hap formunda eczanelerde satılan Krill yağının yararları uzmanlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Net bir sonuç bulunana kadar bilinen yararları aşağıdaki gibidir;

  • Karaciğer için oldukça yararlı. Karaciğerin birtakım fonksiyonlarını yerine getirmesinde destekçidir.
  • Özellikle bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde kullanılır. Güne daha zinde başlanmasını destekler.
  • Kolesterol ve kan şekeri dengelerinin korunmasında da bir hayli etkili. Bunun yanı sıra adet döneminden önce oluşan semptomları azaltır.
  • Kiril yağı, öğrenme ve hafızanın güçlendirilmesinde etkili. Beyin gücünü arttırmada yardımcı.
  • Kalp sağlığını da olumlu derecede etkiler. Düzenli krill yağı hapı kullanan kişilerin kanlarındaki CPR seviyesinde azalma görüşür.
  • Demans hastalığını yenmek adına da oldukça etkili bir yağ. Özellikle beyin ve hafıza performansını yüksek derecede desteklediği için tercih edilir.

Depresyon: Dereceli depresyon tedavilerinde kullanılmadan önce uzman bir doktora danışılması daha doğru olacaktır. Krill yağının depresyon üzerindeki etkileri henüz araştırma aşamasında. Ancak Omega 3 yağ asitlerinin beyin fonksiyonlarını geliştirdiği ve kişilerin moralini düzelttiği biliniyor.

Krill Yağını Herkes Kullanabilir Mi: Doktorun belirttiği herhangi bir özel durum yok ise her yaş grubundan insanlar krill yağı kullanabilir. Çocuklar adına da önemli bir besin takviyesidir.

Krill Yağının Yan Etkileri ve Zararları

Uzmanlar bu yağın 3 ay kullanılmasını uygun görüyor. Yap hakkında yapılan bilimsel araştırmalar henüz tamamlanmış değil. Bu nedenle olası yan etkilerinin bulunması söz konusu. Yapılan araştırmalara göre krill yağı zararları arasına mide bulantısı, mide yanması ve ağız kokusu bulunuyor. İshalde krill yağının aşırı tüketilmesinde görülebilecek etkiler arasında.

Deniz ürünlerine karşı herhangi bir alerjisi olan kişiler krill yağına da aynı tepkiyi gösterebilir. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını yavaşlattığından dolayı da cerrahi bir operasyona uğrayacak olan kişiler tarafından kullanılmaması önerilir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında da krill yağı kullanımı bırakılmalıdır.

Krill Yağı Kilo Verdiriyor Mu?

Günümüzde kişiler, fazla kilolarından kurtulmak ve ideal beden ölçülerine sahip olmak adına popüler diyetlere ve hazır ürünlere baş vuruyor. Bilinçsiz bir şekilde yapılan diyetler ve tüketilen yiyecekler ise birçok hastalığı tetikliyor. Bu nedenle uzmanlara başvurulması en doğru sonucu verecektir.

Uzmanlardan alınan bilgilere göre krill yağı, karın bölgesinde oluşan yağlanmaların önüne geçer.

Yağ kaybına neden olması sonucu ise yağ yakımı kolaylaşır ve kilo kaybı desteklenir. Krill yağı zayıflatır mı diye merak edeler için özellikle vücutta bulunan yağ oranında azalma meydana gelmesi yönünden zayıflamaya neden olduğu ifade edilebilir.

Krill yağı kullananlar bunun tam tersi olarak kilo aldırıp aldırmadığını da merak ediyor. Henüz bu durumda uzmanlar tarafından araştırılsa da elde edilen bulgulara göre kilo aldırma gibi bir işlevi bulunmamaktadır. Yaşlanmayı yavaştan, cildi genç tutan ve doğal olan bu yağ, kişiler tarafından çoklukla tercih ediliyor. Vücudu dengeye soktuğu söylenilen krill yağı, tamamen doğaldır. Krill yağı kullanarak vücuda besin takviyesi yapılır. Tokluk hissi verdiğinden dolayı zayıflamayı destekleyici bir etkiye sahiptir. Kan sulandırma özelliğine de sahip olduğundan dolayı ameliyatlardan önce ya da sonra kullanılması önerilmez. Krill yağı ekşi sözlük yazarları tarafından da yorumlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.