saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

06.12.2018
47
Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Kısa zamanda hızlı kilo vermek isteyenlerin son yıllardaki en favori diyetlerinden biri olduğunu söyleyebileceğimiz lahana diyeti bir haftada 4-5 kilo kadar vermenizi sağlayacaktır. Ameliyat öncesi aşırı kilolu hastalara hızlı kilo vermeleri için uygulanan bu diyet artık sadece ameliyat olanların değil, pek çok insanın kilo vermek için adeta umudu oldu diyebiliriz. Ancak lahana çorbası diyeti, ağır diyetlerden biri olduğu için mutlaka uzmana danışılarak yapılması gereken diyet programlarından biridir. Bilhassa da hastalığı olanlar doktoruna sormadan lahana çorbası diyetini yapmamalıdır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Çorbası Nasıl Yapılıyor?

Lahana diyeti zararları olmayan ve metabolizmanızı yormayan bir diyet olduğu için siz de bir haftalığına bu lahana çorbası diyetini denemek isteyebilirsiniz. Bunun için 7 gün boyunca yapacağınız lahana çorbası tarifine bakacak olursak öncelikle lahanaları yıkamalı ve kök kısımlarını atarak ince ince doğramalısınız. Ardından derin tencereye zeytinyağı koyduktan sonra soğanları sotelemeli ve pişirmelisiniz. Un ve acı biber salçasını koyduktan sonra kuru soğanları da üzerine eklemelisiniz. Sıcak tavuk suyunu ekledikten ve pürüzsüz bir kıvam elde ettikten sonra beyaz lahanayı tencereye atarak pişmesini beklemelisiniz.

Rendelenmiş havuç atmayı da unutmamanız gerekir. Kaynamaya başladıktan sonra tuz ve karabiberi eklemeli ve dilerseniz beğendiğiniz diğer baharatları da koymalısınız. Yaklaşık olarak 30 dakikadan sonra pişecek olan çorbayı biraz soğuduktan sonra servis yapabilirsiniz. Bir haftalık lahana çorbası diyeti boyunca her gün taze lahana çorbası yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle günlük tüketeceğiniz miktar kadar yapmanız çok daha faydalı olacağı için miktarlara özen göstermelisiniz.

Lahanın Yararları Nelerdir?

Lahana diyeti ile zayıflayanların yorumlarına baktığınız zaman lahananın yararları hakkında son derece övgü dolu yazılar görebilirsiniz. Dolaşım sistemini hareketlendirdiği için ödem ve yağın atılmasını sağlayan lahana, kilo verme sürecini de hızlandırdığı için önemlidir. Hızlı yağ yakma özelliğine sahip olduğunu söyleyebileceğimiz lahananın bir kasesi 33 kalori içerir. Bağırsak hareketini ciddi anlamda arttırdığını söyleyebileceğimiz lahana kabızlık gibi hastalıkların da önüne geçilmesini sağlar.

Aminoasitlere sahip bir sebze olduğu için enfeksiyon ve bazı hastalıklara karşı doğal bir ilaç niteliğindedir. C vitamini anlamında da çok zengin olduğunu söyleyebileceğimiz lahana bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır. Düzenli lahana tüketimi ile bazı zihinsel hastalıkların iyiye gitmesi de kanıtlanmıştır. Bol bol karoten içerdiği için görme sorunu olanların da tüketmesi gereken lahana kükürt içerdiğinden cilt sorunlarına da iyi gelir. Akne ve sivilceli ciltlere sahip olanlar lahana tüketebilir.

Bir Haftalık Lahana Çorbası Diyeti Programı

Lahana diyeti ekşi yorumlarına baktığınız zaman karşınıza en çok çıkacak olan diyet lahana çorbası diyetidir. Bu diyet programında önemli olan sadece bir hafta uygulandıktan sonra diyetin bırakılması gerektiğidir. Eğer bu süreyi uzatırsanız birtakım sağlık sorunları ile karşılaşabilecek ve problem yaşayabileceksiniz. Eğer bir alerjik reaksiyonunuz ya da hastalığınız varsa da muhakkak diyete başlamadan önce uzmana danışmanız gerekir. 1 haftalık lahana diyeti:

  • gün: İlk gün istediğiniz kadar, doyana dek lahana çorbası içebilirsiniz. Ayrıca lahana çorbası dışında bol meyve tüketimi de serbesttir. Sadece muzdan uzak durmanız gerekir.
  • gün: Sınırsız lahana çorbasının dışında sınırsız sebze tüketimi de serbesttir. Ancak sebze derken bir ayrım yapmak gerekir. Çünkü bezelye, fasülye ve mısır yenmemelidir. Akşam saatlerine doğru bir tane haşlanmış patates yiyebilirsiniz. İkinci gün bir diğer dikkat etmeniz gereken konu meyve tüketmemeniz gerektiğidir. Bol su içmeye özen göstermelisiniz.
  • gün: Sınırsız lahana çorbasından sonra nişastalı besinleri de istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Patates ve mısır gibi besinleri yedikten sonra muz dışındaki diğer meyveleri de tüketebilirsiniz. Şekersiz çay içmek de serbesttir.
  • gün: Sınırsız lahana çorbası ve üç adet muz tüketebilirsiniz.
  • gün: 500 gramı geçmeyecek kadar kırmızı et ve domates yiyebilirsiniz. Lahana çorbasını yine sınırsız yiyebilirsiniz.
  • gün: Sınırsız lahana çorbasından sonra kırmızı et ve patates dışındaki sebzeleri yiyebilirsiniz.
  • gün: Sınırsız lahana çorbasından sonra esmer pirinç, doğal meyve suları yiyip içebilirsiniz.

Lahana diyeti Ender Saraç gibi diyet alanında uzman isimlerin de önerdiği bir diyet listesi olduğu için kısa zamanda hızlı kilo vermek isteyenlerin çok fazla uyguladığı bir program olduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.