saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Makyaj ile Saç Uyumu Nasıl Sağlanabilir?

15.11.2018
73
Makyaj ile Saç Uyumu Nasıl Sağlanabilir?

Makyaj ve saç uyumu konusunda püf noktalar nelerdir diye merak edenler için; kadınların ten rengine, saç rengine göre uyması gereken bir takım makyaj yöntemleri var. Bu sayede daha doğal ve çekici görünmek mümkün. Nasıl mı? Öncelikle ten renginizden yola çıkıp size en uygun saç rengini tercih etmenizde yarar var. Daha sonra ise bu uyum makyajla tamamlanacak.

Beyaz ve Gri Tonlarında Saç Renkleri İçin Makyaj Tüyoları

Son zamanların modası beyaz saç modelleri kadınların büyük çoğunlu tarafından kullanılıyor.  İster ombre beyaz ister gri tonları olsun bu saç rengine en çok uyum sağlayan siyah koyu tonlar.

  • Öncelikle ten renginize uyum sağlayan ve cilt tipiniz ile en uyumlu fondoteni uygulayın.
  • Ardından saç renginiz ile en çok uyum sağlayacak olan siyah göz farı ya da siyah göz kalemi uygulamasına geçin.
  • Göz farını siyah yaptığınızda dudak renginizi daha açık tonlarda bırakmanız gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacak.
  • Eğer daha hafif göz farı uyguladıysanız dudak renginiz için ruj seçiminiz kırmızı olmalı.
  • Kırmızı ya da bordo tonları beyaz – gri saç renklerine mükemmel gidiyor. Bunun yanı sıra koyu dudak rengi ruj tonları da bu renklerle oldukça uyumlu.

Makyaj tüyolarında allık seçimleri de oldukça önemli. Hem makyajınıza uygun hem de saç renginiz ile uyumlu tonları seçmeniz gerekiyor. Bu konuda elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaracak olan tonları tercih etmenizde yarar var. Bunun için şeftali tonları cildinizi daha yumuşak göstermek için önemli. Ancak daha gösterişli bir davete katılacaksanız tercihinizi daha koyu tonlardan yana kullanmanızda yarar var.

Sarı Saç Rengine Uygun Makyaj Tonları

Oldukça dikkat çekici bir renk olan sarı saç rengine sahip bayanlar makyaj yaparken birtakım tüyolara uyum sağlamalı. Cilt lekeleri sarışınlarda bariz şekilde görülür. Orta dereceli bir kapatma uygulayarak ilk adımda cildinizi pürüzsüz göstermeniz bir hayli önemli. Bunun dışında ise pembe makyaj tonlarından uzak durmanızda yarar var. Saç ve makyaj modelleri konusunda daha çekici görünebilmek adına sarışınların uyması gereken kurallar şöyle;

  • Gül rengi tonları sarışınlara ışıltı katıyor. Altın renginde allık ile tamamlanan bir makyaj son derece güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.
  • Bunun yanı sıra çilek rengi ruj doğal, sade ve zarif gözükmenizi destekler. Özellikle de sarı tonlarında saç rengine sahipseniz bu tonda bir ruj semenizde yarar var.
  • Eğer saç renginiz koyu sarı tonlarında ise bronz renkler cildinizle de daha uyumlu olacak.
  • Şampanya ve altın renk farlar ise küllü sarı saç rengine sahip kadınlarda muhteşem duruyor.

Hem doğal beyaz saç modelleri hem de sarı saçlı kadınların makyajda birçok hususu göz önünde bulundurması gerekiyor. Açık saç tonları cilt kusurlarını daha fazla gösteriyor. Makyaj yaparken özellikle de bu hususu dikkate almakta yarar var. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Kaşlara Uygun Makyaj Seçimi

Gelinlik Modellerde Makyaj Uyumu

Düğün günü kadınların en özel anlarından biri. Özel anlarında kadınlar muhteşem ve özel görünmek ister. Bunun için gelinlik modeline göre makyaj uyumu dikkate alınmalı. Eğer gelinliğiniz çok gösterişli ise makyajınız daha sade olmalı. Bu yüzden şeftali tonları allık tercih edilmeli. Göz makyajında da gelinler mavi tonlardan uzak durmalı. Altın açık far tonları hem saç renginde hem de makyaj tonlarında daha sade ve güzel görünmenizi destekler.

Dalgalı Saçlar ve Makyaj Uyumu: Dalgalı bir saç modeline sahip kadınlar gelinlik modeline de uygun bir makyaj tercihinde bulunmalı. Dalgalı saç zaten dikkat çekicidir. Yapacağınız makyajda daha hafif tonları tercih etmeniz gerekiyor.

Düz Saçlar ve Makyaj: Saçlarınızı daha çok düz kullanıyorsanız makyajınızı biraz daha abartarak dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Allık rengi bronz olmalı. Göz farınız ise açık tonlarda. Bunun dışında kirpikleriniz ve bakışlarınızın düz saçta daha anlam verici olmasını önemseyin. Yapmanız gereken doğru bir göz kalemi uygulaması. Bakışlara anlam verecek ince bir likit çekebilirsiniz.

Özellikle dağınık topuz gelin olurken çoğu kadının tercihi. Topuz modelleri ile en uyumlu makyaj ise yine sade tonlar. Şeffaf ve doğal görünümün sırrı ise açık pembe tonları.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.