saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Makyajla Daha Çekici Gözler Yaratmak

15.11.2018
84
Makyajla Daha Çekici Gözler Yaratmak

Makyajla çekici gözlere sahip olmak isteyenler küçük dokunuşlar ile bunu oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Maskara sürmenin inceliklerini bilmeniz ve renk geçişini doğru bir şekilde uygulamanız yeterli. Ancak en önemlisi makyaj hazırlığında. Bunun için cildinizi eşit bir tona getirmeli ve dikkatleri göz çevresine toplamalısınız.

İri ve Çekici Gözler İçin Makyaj Hileleri

Hangi kadın anlamlı bakışlara ve daha çekici gözlere sahip olmak istemez ki. Eğer doğuştan iri bir göze sahip değilseniz üzülmeyin.  Makyajla çok daha iri gözlere ve çekici bakışlara sahip olmanız mümkün. Nasıl mı?

  • Göz makyajına geçmeden önce ışıltılı ve canlı bir cilt yaratmanız şart. Bunun için nemlendirici kullanarak cildinizi temizleyin.
  • Cilt temizleme işlemlerinde göz çevresi oldukça önemli. Göz çevresini tahriş etmeden nemlendirici yardımı ile hiçbir kalıntı olmayacak şekilde temizleyin.
  • Ardından göz kapağınızda dahil olmak üzere fondöten kullanarak cilt pürüzlerini kapatın.
  • İri gözler için makyaj tüyosu adına ihtiyacınız olan malzemelerden biri beyaz far. Ya da gözünüzün iç kısmına çekeceğiniz beyaz bir göz kalemi.
  • Gözleri büyük göstermek için bir diğer ipucu ise koyu renkli far sürmek. Ardından bu farı karıştırma fırçası kullanarak güzelce yedirmek.

Gözleriniz bu yöntemler sayesinde anında daha iri ve daha anlamlı olacak. Bakışlarınıza anlam katmak adına siyah göz kalemi kullanmanızda yarar var. Küçük gözler için makyaj tüyoları arasında sayılabilecek bir diğer yöntem ise rimel sürmek. Rimeli kirpik diplerinin dış kısmına uyguladığınızda daha büyük ve iri bir göz görünümü elde edeceksiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Kaşlara Uygun Makyaj Seçimi

İri Gözler İçin Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalı?

Çekici gözlere sahip olmak isteyenler, göz kalemi kullanırken daha dikkatli olmalı. Yanlış bir uygulama ile ceylan gözlere sahip olmak yerine olduğundan daha küçük gözler ortaya çıkabilir. Gözleri büyük göstermek için göz kalemi nasıl sürülür;

  • İyi ve kaliteli bir göz kalemi satın almanız son derece önemli. Siyah göz kalemi kullanarak gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün.
  • Göz kalemini kirpik diplerinin iç kısmına değil, dış kısmına uygulayın. Yoğun bir rimel ile göz makyajınızı tamamlayın.
  • Minik bir fırça yardımı ile alt kirpik diplerine uyguladığınız göz kalemini dağıtın. İşte gözleriniz olduğundan daha iri ve bakışlarınız artık daha anlamlı.

Kirpik kıvırıcılar da makyajda oldukça önemli. Kirpiklerinize rimel uyguladıktan sonra mümkün olduğunca dip kısmından kıvırmaya özen gösterin. Böylelikle daha kusursuz bir makyaja imza atmış olacaksınız.

 

Çekici Göz Makyajı Modelleri

Çekici göz makyajı için birçok model denenebilir. Cilt lekeleri ve koyu halkalar aydınlatıcı bir kapatıcı ile pürüzsüz hale getirilmeli. Ardından yüze ifade katmak adına elmacık kemikleri belirginleştirilmeli ve gözlere şekil vermek için kontür uygulanmalı. Kaşların vurgulanması da çekici bir göz için en önemli hususlardan biri. Göz makyajı modelleri incelenerek dilediğinizi uygulamanız mümkün.

Siyah Buğulu Göz Makyajı: Daha çekici gözükmek adına siyah buğulu göz makyajı son derece ideal. Bunun için siyah, koyu kahve rengi ve gri tonlarda göz farına ihtiyacınız olacak. Ruj için ise nude ton kullanarak dudaklar silik, gözler belirgin hale getirilir.

Kahve Buğulu Göz Makyajı: Bakır ve kahve tonlarını kullanarak bohem bir stile imza atabilirsiniz. Çekici göz makyajı modelleri içinde sıklıkla tercih edilen bir tür. İhtiyacınız olan göz farı renkleri ise açık kahve, koyu kahve, siyah ve bakır. Bu tonları kullanarak uygun geçişler yapmanız da son derece önemli. Makyaj fırçası ile göz farı çizgileri yok edilerek far eşit bir şekilde göz kapağına dağıtılmalı. Kahverengi gözler için makyaj tercihlerinde de bu tonlar son derece uygun. Göz renginiz ile uyum sağlayacak tonlar bakışlarınıza da anlam katacak.

Zarif ve Buğulu Göz Makyajı: Göz farında koyu tonları sevmeyenler çekici bir bakışa sahip olmak adına göz farında şampanya tonlarını kullanarak da bu etkiyi yaratabilir. Bunun için farı kirpik diplerinde ve göz kapağın dış kısımlarında kullanmanız gerekiyor. Ardından göz kapağının katlanma noktasına doğru gri renkli bir far tercih edin. Kirpik diplerinde de koyu ve yoğun bir şekilde eyeliner çekmeniz doğrultusunda buğulu, çekici bir göz makyajı yapmanız mümkün olacak.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.