saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

29.11.2018
48
Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanoz diyeti yapılması için, kürlerin hazırlanması ve kilo durumunuza bağlı olarak uygulanması gerekiyor. Yağların yakılmasına hızlı bir şekilde yardımcı olması nedeniyle son derece kullanışlı olan maydanoz, bünyesindeki yağ yakıcı özelliği nedeniyle tercih ediliyor. Maydanoz ile yapılacak olan kürün hazırlanışında bol suda yıkama sürecinin iyice yapılmış olması gerekiyor.

Tam olarak vitamini, mikrop olmadan alabilir ve üzerine su eklediğinizde temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Maydanoz kürü ile zayıflayanlar özellikle aldıkları kiloların belirli bölgelerde yoğunlaştığını söyleyen kişilerdir. Bel çevresi, göbek, bacaklar, kolay ve göğüs civarında oluşan yağlanmadan şikayetçi olanlar tarafından bu kürün kullanılması hızlı sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Maydanoz Diyeti Nedir?

Maydanozun gün başlangıcında, uyandıktan sonra kaynatılması ve suyunun karışım halinde çıkarılmasıyla birlikte elde edilecek olan yeşil kürdür. Bu kürün etkisini çok kısa bir süre içerisinde fark edecek ve kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken durumlar olduğu için, mutlaka birkaç kür içerisinde, uygulanması uygun olanları seçmeniz gereklidir.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Çorba Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanozun bünyeye olan etkilerini çok kısa bir süre içerisinde fark edeceğiniz gibi, etkisiyle birlikte diyetinizi de başlatmış olacaksınız. Şekerlemelerden, aşırı yüksek kalorili besinlerden kaçınmalısınız. Gün içerisinde, almanız gereken maksimum kaloriyi hesaplamalı ve her zaman için bu kalorinin altında kalmalısınız. Aşağıda, 100 gram maydanozun bünyeye olan etkisi ve içerdiği vitamin – mineral değerleri yer alıyor;

 • Karbonhidrat (g) 2.82
 • Protein (g) 3.39
 • Yağ (g) 0.56
 • Lif (g) 3.42
 • Kolesterol (mg) 0
 • Sodyum (mg) 75
 • Potasyum (mg) 526
 • Kalsiyum (mg) 146
 • Vitamin A (iu) 302
 • Vitamin C (mg) 188.9
 • Demir (mg) 4.76

Maydanoz Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maydanoz kürünü hazırlarken öncelikle ince bir şekilde doğramaya dikkat etmeniz gerekiyor. Üzerine ekleyeceğiniz ortalama 4 bardaklık suyla birlikte, bir demet tane maydanozu kaynatmaya başlayabilirsiniz. Kaynadığında kaldırmak yerine, maydanozun kısık ateşte pişmeye devam etmesini sağlamanız gerekiyor. Maydanoz kürü kaç kilo verdirir? Özelikle yağ oranınıza bağlı olarak, vereceğiniz kiloda çok büyük değişiklikler görme ihtimaliniz bulunuyor. Hazırlanacak olan kürün kaynatılmasıyla ilgili işlemin ardından, ortalama 20 dakika boyunca pişirmeniz gerekiyor.

Pişirme işlemi de sona erdiğinde ise ocaktan almalı ve üzerini hava almayacak şekilde kapatın. Kendi içerisinde tadını da kazanmaya başlayacak olan bitki bir süre sonra gereken yoğunluğa ulaşacaktır. Gün içerisinde kullanabileceğiniz kadar yapmaya dikkat etmeniz de son derece önemlidir. Yaptığınız kürü aynı gün içerisinde bardak bardak içerek bitirmelisiniz. Ertesi gün aynı işlemi yapmalı ve bu süreci, kilo vermeye başladıktan sonra ise hiçbir şekilde aksatmadan sürdürmelisiniz.

Maydanoz Diyeti Ne Kadar Sürer?

Maydanoz kürü tarifi diğer versiyonu ise, 20 dal maydanoz sapının bir kaseye atılması ve saplarıyla birlikte kase içerisinde bulundurularak bir su bardağı eklenmesidir. Suyu ekledikten sonra iki maddeyi iyice mikserden geçirdiğiniz taktirde tam olarak parçalara ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Ortalama 15 gün bu karşımı içtiğiniz taktirde vücudunuza etki etmeye başlayacaktır. Yapılacak olan her türlü diyet için özellikle bir haftayı aşmaya özen göstermeniz gerekiyor. Maydanoz kürü faydaları ve zararları ile 15 günden başlayarak etkisini göstereceği için, kilo vermenizi sağlayacaktır.

Maydanoz Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler

Maydanoz diyet yapılırken özellikle krakerlerden, patlamış mısır benzeri yiyeceklerden uzak durmanız ve sürekli bir şeyler yemeye çalışmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Kürün etkisini görmeye başlamak için birkaç gün sabretmeniz gerekiyor. Bu sürede kurabiyelere, meyve sularına, soya benzeri maddelere yönelmemeniz son derece önemlidir. Ancak bu sayede hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayabilir, fazlalıklarınızı ortalama bir ay içerisinde attığınız net olarak görebilirsiniz. Maydanoz suyu nasıl yapılır? Dört bardak suyun içerisine koyulacak olan maydanozlar sayesinde direkt olarak hızlı sonuç alabileceksiniz.

Bu kürü karıştırıcıda tamamen tüm parçalar ayrılana kadar karıştırdığınızda içilebilir duruma gelecektir. Maydanoz kürü ile zayıflama sürecinde şekerlemelerden, atıştırmalıklardan, kalorisi fazla olan yiyeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Etki etmesi ve maydanoz kürünün tüm vücuda kilo verme etkisini yayabilmesi için bir haftadan uzun süre bu kürü kullanmanız son derece önemlidir. Bir süre sonra alışacaksınız ve günlük öğünleriniz arasında maydanoz da kendine yer bulmaya başlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.