saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

05.12.2018
50
Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve diyeti sayesinde sağlıklı bir şekilde detoks yapma imkanınız olacak. Hem meyve hem de sebzeler ile zenginleştirilmiş menü ile toksinleri attığınız gibi haftada 3-5 kilo arasında başarı elde edebiliyorsunuz. Bu diyet boyunca bir gün sebze bir gün meyve tüketimi gerçekleştiriliyor. Ancak tükettiğiniz sebze ve meyvelerin miktarları ve türleri de büyük önem taşıyor. O nedenle meyve diyeti yapanlar sebze ve meyvelerin hangisinin yüksek şeker taşıdığını bilmek durumundadır.

Meyve Diyeti Yapmak Zor Mu?

Diyetlerin zor ya da kolay olması kişinin günlük beslenme alışkanlıkları ile ilgili bir durumdur. Meyve diyeti yapacaksanız size katkısı da bir hayli fazla olacaktır. Vitamin, lif ve mineral bakımından zengin olan meyveler, sağlıklı beslenmek için tüketilmelidir. Meyvelerin en önemli özelliği mide ve bağırsak sindirimini çok daha hızlı yapmasıdır. 1 haftalık meyve diyeti ile 5 kiloya kadar zayıflamanız mümkündür. Ancak listeye tam uymanız ve mümkünse hayatınıza sporu katmanız gerekmektedir.

Meyve Diyeti Pazartesi Günü

Sadece meyve günüdür. Bu gün dilediğiniz meyveyi tüketme hakkınız vardır. Ancak hiçbir şekilde sebze tüketmemelisiniz. Meyveler arasında yasaklı olanları da var. Muz, yüksek kalorili bir meyvedir ve bu diyette yasaklılar listesindedir. Sadece meyve yemek istemiyorsanız yoğurt ile karıştırabilirsiniz.

Meyve Diyeti Salı Günü

Sadece sebze yemeği günüdür. Çiğ ya da pişmiş olan sebzeler tercih edilebilir. Ancak sebze yemeği yiyecekseniz yağsız bir yemek yapmanız gerekiyor. Tuz da bu diyette yasaklılar arasındadır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Fesleğen Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve Diyeti Çarşamba Günü

Çarşamba günü sadece 5 adet muz tüketme hakkınız vardır. Aynı zamanda 1 bardak süt tüketmelisiniz. Başka hiçbir şey tüketmemeniz gerekiyor. Gün içerisinde gerekli olan tüm kalori muzdan alınıyor.

Meyve Diyeti Perşembe Günü

Muz dışındaki tüm meyvelerden tüketme hakkınız vardır. Meyve diyeti ile zayıflayanlar sadece meyve günlerinde muzdan uzak duruyor. Bir tek diyet içerisinde muz gününde muz tüketmek mümkün oluyor.

Meyve Diyeti Cuma Günü

Bugün sebze günüdür. Sebze tüketimi serbesttir. Çiğ sebzeleri dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Pişmiş olan meyvelerin ise yağsız olmasına dikkat etmelisiniz.

Meyve Diyeti Cumartesi Günü

Bugün tüm gün boyunca 5 adet muz yemeniz gerekiyor. Vücudun ihtiyacı olan kalori muz üzerinden alınacaktır. Bir de 1 bardak süt içilmelidir. Sütün yağsız olması gerekmektedir.

Meyve Diyeti Pazar Günü

Bugün diyetin son günü. Sadece meyve yeme gününüz olduğunu unutmayın. Ancak yasaklı olan meyve muzdan uzak durmanız gerekiyor.

Meyve Diyeti Yapmak Sağlıklı Mı?

Eğer ki bu diyeti çok uzun bir süre uygulamak istiyorsanız elbette ki diyet sağlıklı olmaz. Onun için 1 haftalık olan diyeti sadece 1 hafta uygulamanız, daha sonra da 2 hafta kadar ara vermeniz önerilmektedir. 3 günlük meyve diyeti de vardır. Bu diyeti yaptıktan sonra da 2 hafta ara vermeniz gerekecektir. İnsan vücudunun 3 temel yapı taşı vardır. Bunlardan biri karbonhidrat, biri protein, diğeri ise yağdır. Bunların her birinden belirli oranlarda alınmalıdır. Sadece meyve yiyerek tüm gerekli olan mineral ve vitaminler alınamaz. Diyet süresini aşmamak gerekir. Bu diyeti yaparken dut, karadut, kiraz, incir, kayısı, armut, mandalina gibi meyvelere yoğunlaşmalısınız. Bu meyveler bağırsak sindirimini hızlandırmaktadır.

Meyve Diyeti Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişi Ender Saraç meyve diyeti ile hem kilo veriyor hem de vücutlarını temizliyor. Bunun dışında lifli meyveleri tüketerek bağırsaklarınızın çalışma düzenini dengeleyebilirsiniz. Meyvelerin içerisindeki mineral ve vitaminlere vücudun ihtiyacı vardır. Aynı zamanda toksinlerin dışarı atılmasında da önemli bir etkiye sahiptir.

Diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunuyor. Öncelikle karpuz gibi kalorisi yüksek olan meyvelerden uzak durmak gerekiyor. Bunun yanında her gün en az 2 litre su içmeyi de ihmal etmemelisiniz. Diyeti belirli bir süre yapmalısınız. 7 günlük diyeti uyguluyorsanız o zaman 7 gün sonra diyete ara vermeyi ihmal etmeyin. Eğer ki 3 günlük olanı yapacaksanız yine ara vermeniz gerekiyor. Meyve diyeti yapanlar bu detayı atlarsa sağlık problemleri bir süre sonra ortaya çıkmaya başlar. Yaşam felsefesi haline getirilecek olan diyetler ile detoks diyetleri birbirine karıştırılmamalıdır. Bu sayede 1 haftalık sürede 5 kiloya kadar verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.