saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

21.09.2018
73
Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

Mide bulantısını geçiren yiyecekler ile tedavinizi hızlandırabilir en azından kısa sürede bu rahatsızlıktan kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Bu yöntemler uygulamaya alınırken tavsiye edilen ürünlere karşı herhangi bir alerjiniz olmadığından da muhakkak emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde rahatsızlığı yenmenizin dışında vücut sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilirsiniz.

Mide bulantısına Karşı Hangi Yiyecekler Kullanılabilir?

İshale ve mide bulantısına iyi gelen yiyecekler başlığı altında akla ilk olarak gelen detaylardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Mide bulantısını dindirmek için lavanta çayı kullanılabilir. Bunun yanında mideyi bastıracak tuzlu besinler de tüketilebilir. Örneğin tulu leblebi bu noktada en çok işe yarayan detaylar arasındadır.
  • Mide bulantısının olumsuz etkilerini dindirmek için taze nane e kullanabilirsiniz Naneyi hem çiğ olarak tüketebilir hem de yapını direkt olarak alnınıza uygulayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama ya da sorun söz konusu değildir.

Kullanılacak olan bu ürünlerin her birinin hem doğal hem de sağlıklı olmasına da büyük önem verilmelidir. Doğal olmayan ürünlerin kullanılması ile vücudunuzda olumsuzluklar ve sıkıntılar meydana gelebilir. Bu nedenle hem yöntemleri uygularken hem de malzeme seçimi sırasında oldukça dikkatli bir biçimde hareket etmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Tarifler ile Mide Bulantınızı Tedavi Edin

Mide bulantısına kesin çözüm başlığı altında Saraçoğlu’nun sunmuş olduğu tarifleri muhakkak dikkate almak gerekmektedir. Bu tariflerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Lavanta, karanfil, dereotu, nane
  • Yabani kekik, zerdeçal, Siyah hardal tohumu, safran

Bu yöntemi kullanırken daha önce de belirtildiği gibi içerisinde yer alan herhangi bir maddeye karşı bir alerjiniz olmadığından da emin olmalısınız. Saraçoğlu’nun ya da bu konuda uzman olan herhangi bir doktorun formülleri uygulanırken muhakkak yaşlılarda ve bebeklerde ayrıca dikkatli olunmalıdır. Her iki yaş grubun da diğer kişilere göre çok daha hassas bir bünyeleri olması sebebi ile tedavi amacı ile uygulanan yöntemlerin geri tepebileceği konusunda da ayrıca bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Mide bulantısını tedavi etmek kadar bu bulantının neden meydana geldiği konusunda araştırma yapmak da en az bu kadar önem arz etmektedir. Yöntemlerin kullanılması doğal ürünlerin işleme alınması ile çok kısa bir süre içerisinde mide bulantısı geçirilebilir. Fakat bu sorunun arkasında yatan başka bir hastalıksa ve siz bunu doğal yöntemler ile baskı altına alıyorsanız ilerleyen noktalarda sonuç çok daha vahim olabilmektedir.

Kusmayı Dindirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Mide bulantısı ve kusmaya ne iyi gelir sorusu altında dikkate alınması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Öncelikli olarak temiz havaya çıkmalısınız. Kusmanın oksijensiz ortamlarda çok daha sık tekrarladığı fark edilmektedir. Hatta bu nedenle otobüslerde meydana gelen kusma sıkıntılarının daha sık meydana geldiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Olabildiğince açık havada bulunmalı ve olabildiğince derin nefes almalısınız.
  • Bol su tüketmelisiniz. Tüketilen bu su sayesinde midenize dokunan her ne ise onun mideden çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bağırsaklarınız da büyük bir ihtimalle bu süreç içerisinde harekete geçecektir. Bunu engellememelisiniz. Bunu bir işaret olarak algılamalı ve vücudunuzun sıkıntıdan kendini kurtarmak için boşaltım yaptığını da bilmelisiniz.

Mide bulantısına ne iyi gelir hamilelikte konu başlığı altında uzmanınıza danışmadan ve bireysel tahliller yapılmadan hiçbir yöntemi kullanmamanız önerilmektedir. Hamilelik gibi hassas bir süreç içerisinde yediğiniz ya da içtiğiniz herhangi bir ürünün direkt olarak sağlığınızı ve bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceği de ek olarak dile getirilmelidir. Bu nedenle uzmanınızın önermediği hiçbir yöntemi kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.