saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Müsli Diyeti Nasıl Yapılır?

29.11.2018
70
Müsli Diyeti Nasıl Yapılır?

Müsli diyeti temelinde yulaf bulunan son derece hızlı sonuç alınabilen, kilo vermeyi hızlandırıcı diyet türleri arasında yer alıyor. Tat itibariyle istenen besinleri tüketmeniz genel olarak mümkün olmayacağı için, lezzetli bir diyet olarak görülmeyebilir. Gerekli olan çok yüksek orandaki vitamin ve minerali bu sayede almanız sağlanacağı için, özellikle kuru yemişlerin ve yağlı tohumların da bulunduğu karışımlarla çok daha zengin bir hale getirilmesi sağlanıyor.

Müsli nedir nereden alınır? Müsli alınması için marketlerde bulunan besinler arasında seçim yapılması yeterli olacaktır. Her birinin farklı özellikleri, vitamin ve mineral değerleri bulunuyor. Bu bilgilerini inceleyerek, sizin için en uygun olanı ve kalorisi itibariyle rahatlıkla tüketebileceğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Müsli Diyeti Nedir?

Müsli diyetinin neden yapılması gerektiğinin anlaşılması için, öncelikle müslinin ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Tahıl ve yulaf başta olmak üzere, genellikle sabah kahvaltılarında tüketilen bu besin sayesinde çok kolay bir şekilde vücudunuz için gerekli olan vitaminleri sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kalorisinin de son derece düşük olması, kolay tüketilebiliyor olması sayesinde, uzun süreli tokluk hissine ulaşabilirsiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Tam tahıl ve yulaf lif çeşitliliği sayesinde yapılacak olan kahvaltı hazırlama işlemlerinde, bağışıklık sistemini de güçlendiren bir içerikten yararlanılıyor. Müsli diyeti ile kaç kilo verilir? Bu diyet türünün tercih edilmesi durumunda özellikle kilonuza uygun şekilde diyet programının hazırlanması mümkün olacaktır.

Müsli Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet yapılırken özellikle öğün sayısını artırmalı, sabah kahvaltısında mutlaka müsliye de yer vermelisiniz. Midede yaşanan doygunluk hissinin diğer besinlere kıyasla çok daha uzun süre boyunca devam etmesi, göbek eriten müsli diyeti yapılmasını sağlar. Diyetin genel özelliği,besinlerin bir anda çok yüksek miktarda tüketilmesi yerine, düzenli bir şekilde 3’ün üzerinde öğünle tüketilmeye başlanmasıdır.

Yulaf ve tahıl, diğer yiyeceklere kıyasla her zamankinden daha uzun süre boyunca tok hissetmenizi sağlayacaktır. Sürekli olarak efor sarf edeceğiniz işler yapsanız dahi, bu sayede hem daha fazla kalori yakacak hem de aldığınız düşük kalorili fakat yüksek vitamin – mineral bulunduran yiyeceklerle diyet yapmanızı sağlayacaktır.

Müsli Diyeti Ne Kadar Sürer?

Müslü diyetinin belirlenmesi için öncelikle bir müsli seçilmesi gerekiyor. Eğer ilk kez bu çeşit bir ürün tüketecekseniz, meyveli olanları tercih edebilir ve tadına daha kolay bir şekilde alışabilirsiniz. Yemeği sadece tadının güzel olmasını önemseyerek yiyen, doymuş olmayı talep eden biriyseniz ilk başta size uygun olmadığını düşünmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra ise sizin acıkmanızı engelleyecek, diyet yapmanızı kolaylaştıracak bir ürün olduğunu gördüğünüzde isteğiniz de artacaktır. Müsli diyeti yapacak olan kadınların veya erkeklerin, bu diyet için şekeri ve atıştırmalıkları hayatından çıkarması son derece önemlidir. Ancak bu sayede tahılın ve yulafın düzenli tüketilmesinin etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

Diyetin süresini bir ayla sınırlandırabilir, kalori almanız için sınır belirleyerek, bu değere uygun şekilde sağlıklı besinler tüketmeye başlayabilirsiniz. Baklava, tulumba, pasta benzeri tatlılardan uzak durmanız halinde ortalama üç ay içerisinde istediğiniz kiloya hiçbir sorun yaşamadan ulaşmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda spor yapmaya devam ettiğiniz taktirde vücudunuzu çok daha hızlı bir şekilde yönlendirebilir, şekillendirebilirsiniz. Müsli nasıl yenir? Müsli genellikle süt katılarak yeniliyor fakat eğer isterseniz sade bir şekilde tabağa koyarak da yiyebilirsiniz. Yanında light yoğurt veya süt tüketmeniz durumunda da tadını ve hazmını uygun hale getirmiş olursunuz.

Müsli Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler

Müsli diyeti sayesinde, uzak durulması gerekli olan tüm besinleri hayatınızdan çıkarmakta zorlanmayacaksınız. İhtiyaç duyacağınız vitamin ve mineraller, süt ve yoğurt benzeri besinlerle birlikte ek olarak sağlanacaktır. Tahıllı ve yulaflı olan besinlerde ayrıca ufak taneler halinde kurutulmuş meyve parçacıklarına da yer verilebiliyor.

Müsli ile kilo verenler tarafından özellikle sabah kahvaltısında olan etkisi net olarak görülüyor. Ortalama bir ayın ardından, şekeri, unu ve tuzu da dahil olmak üzere üç beyazı kestiğiniz taktirde hızlı bir ilerleme kaydedeceksiniz. Şekerlemelerden, atıştırmalıklardan uzak durmanız, sürekli olarak çikolata benzeri çok yüksek kaloriye sahip olan besinleri tüketmemeniz gerekiyor. Düzenli olarak tüketmeniz gerektiği gibi, müsli yerine meyvelere veya meyve sularına yönelmekten kaçınmanız son derece önemlidir. Düzenli tüketmeniz halinde vücutta sürekli olarak vitaminlerin ve minerallerin ihtiyaç duyulan oranlarına ulaşılması mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.