saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Nordic Diyeti Nasıl Yapılır?

07.12.2018
43
Nordic Diyeti Nasıl Yapılır?

Nordic diyet sayesinde İskandinav ülkelerinde olduğu gibi, yılın belirli dönemlerinde yüksek kalorili besinlerle beslenmenize rağmen kilo verebilirsiniz. Diyetinizden eti çıkarmanız gerekmiyor. Aynı zamanda balık ve süt ürünlerini de çıkarmanız gerekmediği gibi, bu ürünleri düzenli olarak tükettiğiniz taktirde vücudunuzun sürece daha iyi alışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Diyet boyunca, yüksek kalorili besinleri tüketmek yerine, olabildiğince düşük kalorili fakat olabildiğince çeşitli besin tüketme olanağınız bulunuyor. Baklagiller, tahıllar, süt ürünleri, et tüketiminde hiçbir sınırlama bulunmuyor. Sağlıklı yağ asitleri bulunan yiyecekler sayesinde İskandinav diyeti yapabilir ve bu diyet sayesinde kısa sürede kilo vermeyi deneyebilirsiniz.

Nordic Diyeti Nedir?

Diyetin türü, hayvansal kaynaklı proteinin olabildiğince azaltılmasını sağlıyor olması nedeniyle, bu diyet türünde her zaman için kilo vermeniz olasıdır. Nordic diyet ile kilo verilir mi? Uygulanış süreci, temel prensipleri, dikkat edilmesi gereken noktaları itibariyle çok kolay bir şekilde kilo verilmesini sağlayabiliyor. Yıl içerisinde aldığınız kalorinin büyük bir bölümünü oluşturan hamur işleri, yağlı yiyecekler, et ve balık gibi yiyeceklerin etkisini düşürmelisiniz. Böylelikle bir anda diyetinizi daha kolay sindirilebilen ve metabolizmayı çok fazla etkilemeyecek olan sebzelerle yönetme olanağına da sahip olursunuz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır?

Nordic Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balık tüketimi, Nordic diyet besinleri arasında her zaman için en çok oranda yer alan besinlerin başında gelmesi nedeniyle dikkat çekiyor. Önce balık, gecenin ilerleyen saatlerinde ise bir avuç olacak şekilde yağsız, çeşitli kuruyemişler ile midenizin de rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bu süreçte istediğinizi yemenin yanı sıra, yağsız olmasına ve Nordic yemek kültürünün dışında olmamasına özen göstermeniz gerekiyor.

Çikolatalı yiyecekler, çok yüksek kaloriye sahip olan içecekler tüketilmemesi gereklidir. İstediklerinizi tüketmiş olmanın vereceği mutluluk sayesinde 1 hafta ila 1 ay içersinde de zaman içerisinde Nordic diyetle sonuç almaya başlayabilirsiniz. Sağlıklı yağlara sahip olan besinleri tercih ederek lif, protein, E ve B vitaminlerine sahip olan kuruyemişlerle leziz öğünler oluşturabilirsiniz. Sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermeli, bu süreçte et ve balık tüketimini düzenleyerek kalori dengenizi genel olarak sebze üzerinde yoğunlaştırmalısınız.

Nordic Diyeti Ne Kadar Sürer?

Nordic diyeti yapılırken ortalama bir ay içersinde, vücudunuzun kalori ortalamasını da belirleyebilir ve buna uygun şekilde yağ yakmaya başlayabilirsiniz. Sadece yemeklerinizi ve içeceklerinizi düzenlemeniz, kilo vermeniz için yeterli olmayabilir. Aynı zamanda spor yapmaya dikkat etmeli, diyet özelliklerini karşılayacak şekilde gerekli olan her türlü faaliyeti yağ oranınıza göre gerçekleştirmeniz gerekiyor. Nordic diyet yapılması için özellikle bu diyetin doğal ürünlerle yapılmasına, kalori değerinin olabildiğince düşük tutulmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Patates kızartması benzeri yiyeceklerin tüketilmesi durumunda, vücut için gerekli olan enerjinin alınması da mümkün olacaktır. Bu süreçte ayrıca doygunluk hissinin elde edilebiliyor olması, kırsal bölgelerde yetişen yiyecekler tüketilerek de diyet yapılabileceğini gösteriyor. Kızılcık meyvesi, patates, mürver ağacı meyvesi, kuş üzümlerinin siyah ve kırmızı olanlarının her ikisi de tüketilmeye uygun olacaktır. Nordic diyet ile ilgili ortalama 1 aylık süre belirleyebilir, bu süreçte karın ve bacak bölgenizin şekillenmesi için sporla diyete eşlik edebilirsiniz. Yağlı, şekerli yiyeceklerden her zaman için uzak durmanız gerekiyor.

Besinlerin üretiminde elde edilen her türlü kimyasalsız ve doğal işlemlerden direkt olarak siz de yararlanmaya başlayacaksınız. Balık, kuruyemişler, kabuklu deniz hayvanları, baklagiller kullanılarak yapılacak olan diyette meyvelerin ve sebzelerin de önemi bulunuyor.

Nordic Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler

Balık tüketimi, yağsız besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, Nordic diyetinde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. İskandinav ülkelerinde özellikle her sezon yetişmeyen yiyeceklerin tüketilmesi durumunda herhangi bir problem olmaksızın yıl boyunca elde edilen yağın yönetilmesi mümkün oluyor. Bu yiyecekler arasında yer alan meyveler, sebzeler, et, patates, süt ürünleri, tahıllar ve baklagiller sayesinde diyetinizi düzenli bir şekilde yapmanız sağlanıyor.

Özellikle diyetle ilgili herhangi bir sorun yaşamak istemeyenler tarafından yağlı yiyeceklerin tüketilmemesi gerekiyor. Diyetiniz esnasında spor yaptığınızda çok daha hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Diyetle ilgili dikkat edilmesi gereken yiyeceklerin başında, aşırı yağlı olan hamur işleri yer alıyor. Diyet türünün yapısı ve özelliği nedeniyle, ekmek ve hamur işlerinin tüketimine yer verilmemesi gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.