saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Okinawa Diyeti Nasıl Yapılır?

03.12.2018
74
Okinawa Diyeti Nasıl Yapılır?

Okinawa diyeti yapılması için meyve ve sebze ağırlıklı bir besin programının belirlenmesi gerekiyor. Tahıl ve baklagiller, besin piramidinde özellikle de Akdeniz usulü beslenme türüne benzeyen beslenme sürecinde olduğu gibi değerlendirilebiliyor.  Glikoz dengesinin oluşturulması, yağ dengesinin yağ oranına ve kiloya uygun bir şekilde oluşturulması gereklidir.

Beslenme piramidinde ihtiyacınız olan besinleri bir arada bulundurmalı, bu besinleri özellikle de gün içerisindeki tüm öğünlerinize yerleştirmeye başlamalısınız. Bir haftada vücudunuzda yaşanan değişimler sayesinde sporla birlikte net olarak sonuç alabilirsiniz. Okinawa adası diyet özelliğine sahip olması nedeniyle, sadece o bölgenin insanları tarafından değil diğer kültürlerde de diyet için uygun görülüyor. Yapılacak olan diyetle ilgili besin programının hazırlanış sürecinde meyvelere ve sebzelere en yüksek kaloride yeri ayırmalısınız.

Okinawa Diyeti Nedir?

Okinawa diyetinin yapılması ve bu diyet türüyle tahıl, sebze, meyve, baklagiller ile gerekli olan tüm vitamin ve minerallerin alınması mümkün oluyor. Her zaman için gerekli olan vitaminleri alabileceğiniz gibi, kaloriyi olabildiğince düşük tutarak kilo vermenizi sağlayacak olan düşük kalori oranınızı da yakalayabilirsiniz. Diyetin yapılmasıyla ilgili süreçte Okinawa insanları tarafından sıkça tüketilen balık yerine, ilk sırada sebzelere ve meyvelere yer veriliyor. Balık da sadece çok fazla tüketilmediği, her gün beslenme programınızda yer almadığı taktirde yarar sağlayacaktır.

 

 

Okinawa Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahıl diyeti yapmak isteyenler tarafından da tercih edilebilen bu diyet türünde hızlı sonuç almak yerine, düzenli kilo vermek daha mantıklı oluyor. Hızlı bir şekilde kilo vermenin insan sağlığına olan etkilerini olumsuz şekliyle yaşamak istemeyenler tarafından Okinawa diyeti tercih ediliyor. Hem daha uzun vadede sağlıklı beslenmeye iten bir yapısı bulunuyor hem de sebze ve baklagiller ile tahıl tüketimiyle uygun bir beslenme süreci oluşturuyor. Okinawa diyet türü sayesinde yapılacak olan tüm işlemlerde sebzeye her gün düzenli olarak yer verilmelidir. Kahvaltıda, öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde mutlaka bir porsiyon sebzeye yer vermeniz gerekiyor.

Okinawa Diyeti Ne Kadar Sürer?

Diyet yapacak olanlar tarafından tahıl ve baklagillerin yanı sıra, balık ve sebze tüketilmesi durumunda diyetin lezzetli yiyeceklerinden yararlanma olanağınız bulunacaktır. Diyetin süresini bir ay ile sabit tutabileceğiniz gibi, üç aylık bir planlama da yapabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde sonuç alınacak ve çok yüksek oranda kilo vermenizi sağlayacak bir diyet özelliğinin bulunmadığını bilmeniz ve buna uygun şekilde diyet programı hazırlamanız gerekiyor. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Okinawa diet olarak geçen diyet türünde sadece üç günde 3 kilo verilmesi, 5 günde 3 kilo verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu duruma uygun şekilde uzun vadeli planlar hazırladığınız taktirde, 1 ay ila 3 ay arasında, yağ oranınıza, metabolizmanıza da bağlı olarak kilo vermeniz mümkün olacaktır. Diyetin süresini uzatarak, kilonuza da bağlı olarak daha düzenli beslenmeye başlayabilir, sebze ve meyve ağırlıklı bir plan hazırlayarak beslenme sürecinizi belirleyebilirsiniz.

Okinawa Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler

Okinava diyetinin uzak durulması gerekli olan yiyecekleri ve içecekleri arasında şekerlemeler ve tatlılar geliyor. Baklava, pasta, şekerleme benzeri yiyeceklerin tüketilmesini olabildiğince azaltmanız gerekiyor. Aksi taktirde sürekli olarak kalorinizi olabildiğince az gramaja sahip yiyeceği tüketmenize rağmen yağ almaya devam edeceksiniz. Bu tarz durumları ortadan kaldırmak, kilo vermeyle ilgili herhangi bir problem yaşamamak için dikkat etmeniz gerekiyor.

Belirlenen prensiplere uygun hareket etmeniz durumunda, şekerlemeleri olabildiğince azaltmalısınız. Akdeniz diyeti yapılacak olması halinde, klasik balık ve et ağırlıklı yiyeceklerde olduğu gibi bir durumla karşılaşılmayacaktır. Bu diyette özellikle sebzelerin ve meyvelerin tüketilmesi önem kazandı. Fiziksel aktiviteleri olabildiğince artırmalı, bu aktivitelerle birlikte düzenli bir fiziksel aktivite girişiminde bulunmalısınız. Sporunuzu da Okinawa diyetiyle birlikte yaptığınızda, başta göbek ve bacaklar olmak üzere tüm bölgelerinizin gereken yağ oranına inmesini sağlayabilirsiniz.

Yağlar, unlu mamuller benzeri yiyecekler nedeniyle belirlenen kalori ortalamasının üzerine çıkarsınız. Mağduriyet yaşamamak, vücudunuzun şeklini korumasını sağlayabilmek için öncelikle sebzelere ve meyvelere ağırlık vermeniz gerekiyor. Okinawa yemekleri arasında balık ve et de bulunduğu için, yapacağınız diyette bu besinlere yer verebilirsiniz. Sebze ve meyveler tüketmeniz gerektiği gibi, tüketmekten vazgeçmeniz gereken besinler arasında yağlı ve şekerli besinler geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.