saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Omni Diyeti Nasıl Yapılır?

29.11.2018
63
Omni Diyeti Nasıl Yapılır?

Omni diyeti özellikle sebze ve meyve tüketmeyi sevenler tarafından kolay kilo vermeye uygun bir yapıya sahiptir. Kurabiye, mısır, kanola, meyve suyu, genetiği değiştirilmiş gıdalar, işlenmiş gevrekler, yulaf ezmeleri veya arpa gibi yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Ekmek yemekten vazgeçmeli ve kırmızı etin işlenmiş olanlarını hiçbir zaman için diyetinizin öğünlerine dahil etmemelisiniz.

Omni diyeti ile kilo verenler özellikle kadınlar olmaları nedeniyle, sebze ve meyveleri düzenli tükettiklerinde net sonuç alabiliyorlar. Gün içerisinde çok az hareket ederek, hiçbir fiziksel aktivite yapmadan sadece öğünlerini tüketerek kilo verenlerin sayısı ise son derece azdır. Erkeklerde de bu diyet seçeneğinin bir haftadan uzun süre uygulanması halinde, kilo vermek için spor yapılması da başarılı sonuç almayı sağlıyor.

Omni Diyeti Nedir?

Omni diyetinde şekeri, arpayı, tahılı ve buğdayı hayatınızdan çıkararak, diyet süreniz boyunca tatlı ve unlu mamul benzeri yiyecekleri tüketmiyorsunuz. Birkaç gün aralıkla olacak şekilde sadece bir öğün olmak kaydıyla az miktarda yiyebilirsiniz. Meyve sularının ve genetiği değiştirilmiş olduğu bilinen yiyeceklerin de Omni diyet PDF ile verilen listede yer almaması son derece önemlidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Pirinç Diyeti Nasıl Yapılır?

Omni Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahıllar ve işlenmiş – glisemik gıda ağırlıklı bir beslenme kültürünün ortadan kaldırılması, zararlı olan bu kültür yerine sağlıklı beslenilmesi gerekir. Omni diyeti yapanlar tarafından tam olarak bu durum göz önünde bulunduruluyor ve öncelikle tahıl benzeri yiyeceklerin tüketilmemesine karar veriliyor. Taze sebzelerin veya meyvelerin tüketilmesi, günlük almanız gereken kalori ortalamasının altında kalmanız gereklidir. Bu sayede kendiniz için en uygun olan diyet değerlerine ulaşabilir, herhangi bir mağduriyet yaşamadan kahvaltı yapabilir, ara öğünlerde sevdiğiniz yiyecekleri de tadabilirsiniz.

Ara öğünlerde özellikle kuru yemiş ve meyvelerden istediğinizi tüketebiliyor olmanız, ana öğünler arasında hiçbir zaman için aç hissetmemenizi sağlayacaktır. Bu süreçte asla çikolataya veya tatlıya yer vermemeniz gerektiği için, özellikle beslenme sürecinizi de kendinize en uygun haliyle yönetmelisiniz. Tana Amen Omni diyeti de aşağıdaki besinlerin günlük programa uygulanması durumunda kısa süre içerisinde sonuç almanızı sağlıyor;

  • Kahvaltı: Lahana salatası, taze kırmızı ve yeşilbiber, bir çay bardağı yeşil çay, soğan ve sarımsak,
  • Ara: Taze sebze ya da meyve suyu
  • Öğle: Salatalık, biber, soğan salatası, bir porsiyon bir domates
  • Ara Öğün: Bir avuç dolusu yağsız kuru yemiş
  • Akşam: Izgara pirzola, patates, brokoli püresi

Omni Diyeti Ne Kadar Sürer?

Omni diyeti yapanların yorumu olumlu olduğu için, özellikle bir ayın üzerinde diyet yapmak isteyenler tarafından başarılı bir diyet olduğunu gösteriyor. Sadece bir hafta içerisinde birkaç kilo verdiren diyetlerden olmadığı için, sağlıklı ve vücut dengenizi bozmadan kolay bir şekilde kilo vermeniz sağlanır. Omni diyetinin bünyesinde yer verilen bilgilere uygun şekilde hem sebzeler hem de meyveler tazeyken tüketilmelidir. Şeker, tahıl, kraker, patlamış mısır, yağlı yiyecekler, asitli içecekler tüketilmemelidir.

Yiyecek ve içeceklerin yanı sıra ketçap ve işlenmiş etler de diyetiniz esnasında tüketmemeniz gerekenler arasında yerini alıyor. Tahılı tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini anlamamalı, sadece çok daha az tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede özellikle potasyum, demir, magnezyum ihtiyacınızı diğer yiyeceklerle ve içeceklerle daha kolay karşılayabilirsiniz.

Omni Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler

Omni diyeti örnek menü yukarıda yer alıyor. Bu menüye uygun hareket edildiği taktirde, benzer kalorilere ve vitamin – mineral oranlarına sahip olan besinlerin tüketilmek istenmesi uygun olacaktır. Zihinsel ve fiziksel aktiviteleri olumsuz etkilemeyen, baş ağrısına veya midede guruldamaya yol açmayan bir diyet türü olması, erkeklerin de kadınların da tercih etmesini sağlıyor. Her zaman için kahvaltının eksiksiz bir şekilde yapılması, tüm besinlere sofranızda yer verilmesi gerekiyor. Güne çikolatayla, kahveyle veya unlu mamullerle başlayan bireylerin özellikle diğer öğünlerde kahvaltının eksikliğini hissettikleri görülüyor.

Bir porsiyon olan sebzeyi seçebilir ve salatalık, domates gibi besinleri her zaman için tüketebilirsiniz. Bu besinlerin özel olarak bir haftalık programda iki kilogram gibi ortalamanın üzerinde olan bir kilo verilmesini sağlaması mümkün değildir. Yavaş bir şekilde kilo verirken vücudunuzu şekillendirmek için özellikle de spor yapmaya başlamalısınız. Kol, bacak, sırt, karın çalışmaya devam ederken diyetinizi de iki litre ve üzerinde su tüketimiyle sürdürmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.