saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılır?

30.11.2018
209
Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılır?

Patlıcan diyeti, kadınlar arasında çok popülerdir. Zayıflamak isteyen kişilerin bir kısmı, bu diyet ile amaçlarına ulaşabilirler. Bazı kişiler közlenmiş patlıcan diyeti olarak bunu tanımlasa da, aslında öğünlerde közlenmiş olan bir patlıcan söz konusu değildir.

Patlıcan Diyeti Nedir?

Patlıcan diyeti nedir sorusuna cevap vererek, bilgilendirme yapmak gerekmektedir. Patlıcan diyeti, sadece patlıcan ile değil, daha farklı besinler ile de hazırlanmış olan bir yemek listesidir. Son derece hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür. 15 gün boyunca uygulandığı zaman yaklaşık olarak 9 kilo vermek çok zor değildir.

Patlıcanın Faydaları Nelerdir?

Patlıcan son derece faydalı bir üründür. Közlenmiş patlıcan zayıflatır mı sorusu kadınlar tarafından çok sık sorulur. Közlenmiş olan patlıcanın diyet içinde kullanılmasına pek rastlanmaz. Patlıcanın sağlamış olduğu faydalar çok fazladır. Bunları şöyle ifade etmek mümkündür;

  • Bu ürün içinde bolca A vitamini bulunmaktadır. A vitamini, genellikle stres ve sinirli olma gibi durumları aşağıya çekmesi ile bilinir. Sahip olduğu minareller ile kalp çarpıntısı gibi durumlar da ortadan kalkabilmektedir.
  • Patlıcan böbrekleri kuvvetlendirmektedir. Bunun yanı sıra ham karaciğer hem de vücudun önemli organlarından birisi olan pankreas üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Bir başka önemli faydası ise kaslarda oluşan kasılmaları engellemesidir.
  • Hazımsızlık sıkıntısı çeken kişiler, patlıcan tüketerek bu durumdan kurtulabilirler.
  • Kolesterol ve onun ortaya çıkardığı bir takım olumsuz etkiler, patlıcan tarafından kısa süre içinde yok edilebilmektedir.
  • Kansızlık gibi bir sorun ile uğraşan kişiler, patlıcan yiyerek daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilirler.
  • Şeker hastalığı gibi artık kronik bir hal almış rahatsızlıklarda da patlıcanın birçok önemli faydası tespit edilmiştir.    İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Çin Diyeti Nasıl Yapılır? 

Patlıcan Diyetinin Özellikleri Nelerdir?

Bu diyet, son derece özel olmasının yanı sıra kişileri zorlamaktadır. Ancak etkisi kısa sürede ortaya çıktığı için büyük bir ilgi görmektedir. Eğer diyet sırasında bir takım olumsuz etkiler ortaya çıkarsa, diyeti bırakmak en mantıklısıdır. Bu yemek listesinin çok iyi bir sonuç verebilmesi için sizin de bir takım spor aktivitelerini başarılı bir biçimde yerine getirmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak kişinin sahip olduğu metabolizmanın ne kadar hızlı olduğu büyük bir önem arz eder. Hızlı olan metabolizmalarda yağ yakımı daha iyidir ve kilo vermek çok zor değildir. Tersi durumlarda ise kilo vermek için harcanacak olan zaman uzayabilmektedir.

Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılır?

Patlıcan diyeti aslında ağır bir diyet olarak tanımlanmaktadır. Bunun nedeni ise çok fazla ürün çeşitliliği barındırmasıdır. Genel itibari ile ana yemek patlıcandır. Sadece bazı durumlarda buna eşlik edecek yoğurt ve kahve gibi ürünler söz konusudur. Bu açıdan bakıldığı zaman programa uymanın çok önemli olduğunu açık bir biçimde ifade etmek gerekmektedir. Süresi ise yaklaşık olarak 2 haftadır.

Sabah Kahvaltısı

Diyet patlıcan közleme içermez. Bunun yerine patlıcanın daha farklı şekillerde pişirilmesi gerekmektedir. Mevcut yemek listesi içinde iki hafta boyunca aynı programı uygulamak gerekmektedir. Buna göre sabah kahvaltı için Türk kahvesi tercihi yapılmalıdır. Bu kahve bir fincandan fazla olmamalıdır. Bunun yanı sıra sade olarak pişirilmesi çok önemlidir. Buna ek olarak aynı öğün içinde patlıcan salatasının tüketilmesi gerekmektedir. Salatanın yapılışı ise çok basittir. Bir tabak içine patlıcan dilimlenerek koyulmalıdır. İsteğe göre üzerine domates koyulabilir. Zeytinyağı ise çok az olmalıdır.

Öğlen Yemeği

Diyette közlenmiş patlıcan yenir mi çok sık sorulmaktadır. Diyet listesine baktığımız zaman közlenmiş olarak servis edilen patlıcanın olmadığını görmekteyiz. Öğlen yemeğine baktığımız zaman son derece lezzetli olan patlıcan çorbasının menüde bulunduğunu görmekteyiz. Bu çorbanın miktarı ise 1 kaseden fazla olmamalıdır. Bunun yanı sıra öğün içinde bir dilim ekmek yenilebilir. Bunun için kepekli ekmek tercihinde bulunmak gerekmektedir.

Akşam Yemeği

Patlıcan diyet yemeği, mutlaka akşam olduğu zaman yenilmelidir. Akşam yemeğinde menü, diğer öğünler ile kıyaslandığı zaman daha zengindir. 1 tabak dolusu sebzeli patlıcan tercihi yapılmalıdır. Patlıcanların ve diğer sebzelerin taze olunmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yine bir tabak dolusu yoğurt tüketmek mümkündür. Son olarak ise 1 dilim kepekli ekmek yenilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.