saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Raw Food Diyeti Nasıl Yapılır?

14.12.2018
70
Raw Food Diyeti Nasıl Yapılır?

Raw food diyeti ile sağlığınıza yeniden kavuşma ve fazla kilolardan kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Beslenme konusunda ortaya çıkan trendlerin her biri öncelikle geçmişe yönelik hatalı hareketlerin telafisi ile sürece başlamaktadır. Örneğin raw food bir diğer deyiş ile çiğ beslenme kapsamında kişilerin yağlardan olabildiğince uzak durması gerekmektedir. Bu durum diyetin en çok muhalefet edildiği hususlarının başında gelmektedir. Yağlardan uzak, pişirilmemiş besinler ile donatılmış bir masada da doyabilir miyiz? Bunun yanıtını net bir biçimde evet şeklinde verebilirsiniz. Beslenme şeklinizi raw fooda doğru yönlendirmeye başladıkça elde edeceğiniz dinçliğin ve güne çok daha kolay başlamanın sizin avantajınıza olacağı da ayrıca belirtilmelidir.

Diyet Listesi Hakkında İnceleme

Raw Vegan Diyet Listesi kapsamında incelemeler yapıldığı zaman özellikle şu prensipler üzerine kurulu bir yapı karşınıza çıkacaktır;

 • Yağlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Özellikle trans yağ olarak adlandırılan türü hayatınızdan tam olarak çıkarmanız beklenmektedir.
 • Dileyen kişiler salatalarında zeytinyağı kullanmaya devam edebilir. Ölçülü olduğu müddetçe bu konuda herhangi bir sakınca söz konusu değildir.
 • Çiğ beslenme olarak nitelendirilse de 45 dereceni altında olan ısıda besinlerinizin formunu değiştirebilirsiniz. Bu prensibin belirlenmesinin asıl sebebi sebzelerde 45 derecenin üzerinde olan ısıda direkt olarak vitamin ve minerallerin ortadan kalkmasıdır.
 • Pişirmek yerine kurutmanın sıklıkla tercih edildiği görülüyor. Özellikle meyveleri çiğ biçimde tüketmek istemeyen kişiler için sağlıklı ortamlarda kurutulmuş olan ürünler de oldukça memnun edici bir lezzet sunacaktır.

Bu beslenme düzenine alıştıktan sonra güne çok daha dinç bir biçimde başlama imaknını da elde edebilirsiniz. Bu şekilde fazla yağlardan arınabilir ve kendi ideal kilonuza çok daha kolay bir biçimde çıkabilirsiniz.

Süt Tüketilebilir Mi?

Raw food tarifleri içerisinde kesinlikle hayvansal süt kullanımına izin verilmemektedir. Bu ürünlerin vücuda uzun vadede zarar verdiği düşünülmektedir. Tam da bu nedenle bitkisel sütler elde edilmektedir. Soya sütü ya da badem sütü bu noktada en ideal şekilde kullanıma alınabilecek alternatiflerin başında gelmektedir.

Raw food kitap ve videolar ile de desteklenerek prensip bakımından tam manası ile şekillendirilebilir. Bu anlayış ile siz de harika ve hafif bir yaşama adım atma imkanını elde edebilirsiniz. Hayat bu beslenme sistemi ile sizin için daha kolay ve mutlu olacaktır.

Örnek Menü Nasıl Olmalıdır?

Raw food beslenme örnek menü incelemeleri yapıldığı zaman özellikle şu prensipleri hayatınıza kazandırmanız gerekmektedir;

 • Beslenme sistemi içerisinde hiçbir besin öğesinden mahrum kalmamaya özen göstermelisiniz.
 • Bütün temel besin öğelerinin gün içerisinde düzenli bir biçimde alınması diyetin en önemli kurallarının başına gelir. Aksi takdirde tüm vücut sağlığınız olumsuz yönde etkilenecektir.
 • Gün içerisinde tüketilen su miktarı da önemlidir. Çiğ beslenmeye geçerken aynı zamanda tüketilen su miktarının da artırılması kişilerin kilo vermesini hızlandıran hususlardan biri olacaktır.
 • Vücutta ödem tutma oranını artıran noktaların başında gelen kafein sebebi ile kilo verme hızınız düşebilir. Bu nedenle çiğ beslenmeye geçerken çay ve kahve tüketim oranı da muhakkak azaltılmalıdır.

Raw food Türkiye kapsamında uygulanabilirliği düşük olarak nitelendirilse de sağlık üzerindeki olumlu etkileri düşünüldüğü zaman bazı alışkanlıklardan kurtulmanın günlük yaşantımız için çok daha faydalı olacağı uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Ayrıca diyeti uygulayan kişilerin çok kısa bir süre içerisinde sağlıklarında olumlu değişimlerin olduğunu belirtmeleri de ayrıca memnuniyet yaratan hususlardan biri olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Tarifler

Raw food anlayışını benimseyen kişiler tarafından en çok tercih edilen tariflerin başında şunlar gelir;

 • Kakaolu yulaf kepeği topları
 • Kalsiyum çorba
 • Vegan brownie
 • Muzlu Chia puding

Yukarıda belirtilen tariflerin her birinde lezzet konusunda çok seçici olan kişileri dahi tatmin eden bir seviye söz konusudur. Özellikle sunulan tarifler içerisindeki malzemeler de dikkatli bir biçimde seçildiyse menüler sağlığınıza katkı sağlarken damak tadına da muhakkak hitap edecektir.

Çiğ beslenme tarifleri kapsamında kullanılan bütün malzemelerin sağlık kontrollerinden geçirilmiş olması ve mümkünse işlenmemiş olmasına önem vermelisiniz. Aksi takdirde yapılan diyetin herhangi bir manası olmayacaktır. Uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen bu tariflerin özellikle organik ürünleri üzerine kurulu tarifler ile şekillendirilmesi kişileri ayrıca sağlığına kavuşturacak olan seçeneklerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.