saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

08.12.2018
211
Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Rus diyeti, kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için son derece idealdir. Genellikle Rus yemek kültürüne uygun olarak seçilmiş olan bir takım ürünlerden oluşmaktadır. Rus mucizesi diyet ile zayıflayanların sayısı çok fazladır. Son yıllarda çok sayıda kişi, bu yemek listesine yönelmiştir.

Rus Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Rus diyeti ekşi sözlük ve birçok değişik mecrada tartışılan bir konudur. Son derece hızlı bir biçimde kilo verdirmektedir. Ortalama olarak 10 gün içinde en az 7 kilo vermek mümkündür. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Nordic Diyeti Nasıl Yapılır?

Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Rus diyeti yorumlar genel manada olumludur. Bu diyeti yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bir takım şeyler vardır. Buna göre diyet öncesinde mutlaka ürünlerin miktarlarına özen gösterilmelidir. Göz kararı olarak ürünler alınırsa, bu durum yemek listesinden fayda görmenizi engelleyecektir. Yemeklere tat katabilmek için soya soyu, hardal, sirke kullanılabilir. Hareket halinde yemek yememek gerekmektedir. Ayakta da ürünlerin tüketilmesi birçok farklı olumsuzluğu beraberinde getirecektir. Buna ek olarak spor yapmayı unutmamak gerekmektedir.

1.Gün

Rus diyeti örnek menü çerçevesinde tüketilmesi gereken ve öğünler şöyledir;

  • Sabah kalkar kalkmaz güne bir bardak kadar yağsız olan süt ile başlanmalıdır. Ayrıca bu öğün içinde 2 tane etimek yemek gerekmektedir. İçinde şeker olmayan kahve ve çay ise bir diğer önemli üründür.
  • Öğle yemeğinde menü genel olarak zengindir. Çünkü 2 dilim kadar kavun vardır. Ayrıca 4 dilim kadar yağsız bir şekilde pişirilmiş et de yenilmelidir. Yarım ölçüde bir sandviç ekmeği tüketilmelidir. Haşlanmış bir biçimde kuşkonmazın yenmesi çok önemlidir.
  • Akşam yemeği menüsüne baktığımız zaman ise ton balıklarından yapılmış olan makarna dikkat çeker. Ayrıca bir tabak dolusu çilek yenilmelidir. Son olarak kesinlikle ızgarada yapılmış olan sebzeler atlanmamalıdır.
  • Ara öğünde 1 küçük kase dolusu yağsız yoğurdun tüketilmesi gerekmektedir.

2.Gün

Rus diyeti kadınlar kulübü yorumları da olumludur. İkinci gün için belirlenmiş öğün ve yenilmesi gerekenler ise şunlardır;

  • İkinci gün sabah kahvaltısında 1 tabak dolusu yağsız yoğurt tercihi yapılmalıdır. Buna ek olarak içinde şeker barındırmayan çay ya da kahve, bir fincanı geçmeyecek şekilde içilebilir.
  • Öğlen yemeğinde ise sebzelerden yapılmış omlet tüketilmelidir. Bunun yanı sıra omlet içinde ıspanak olabilir. Ayrıca iki dilim kadar peynir eklemek de mümkündür. Karışık salata, bu menünün bir diğer önemli yemeğidir. İçine bir çay kaşığından fazla olmamak kaydı ile zeytinyağı konulabilir. Bir tane kivi, öğün içinde tüketilebilir.
  • İkinci günün akşam yemeğinde ise sebzeli pilav tercihi dikkat çekmektedir. Ancak pilavın içine sebzeler, mutlaka haşlandıktan sonra eklenmelidir. Ayrıca bu öğünde iki dilim kadar rosto da tüketilebilmektedir. Buna ek olarak yine haşlanmış bir şekilde taze fasulye ile meyve salatası da tüketilmelidir.
  • Ara öğün içinde 1 küçük dilim kadar kek ile 1 fincan dolusu yağsız süt içilebilir.

3.Gün

Rus diyeti yapanların yorumları genel manada pozitif yöndedir. Üçüncü günde şunlar yenilmelidir;

  • Sabah kahvaltısında 1 fincan kadar yağsız süt içilmelidir. Şekersiz çay ya da kahve tercihinde bulunmak gerekmektedir. Kahvaltı için ayrıca yine yarım ölçülerde hazırlanmış bir sandviç ekmeği de yenilebilmektedir. Son olarak 2 tatlı kaşığı kadar marmelat da unutulmamalıdır.
  • Öğlen yemeğinde yarım miktarda muz ya da bir tane küçük şeftali yenilmelidir. Ayrıca havuçtan yapılmış olan salata da vardır. İçine limon eklemek mümkündür. Bu konuda bir kısıtlama söz konusu değildir. 2 tane küçük boyutlarda tavuk kanadı ise öğünün bir başka parçasıdır. Mutlaka ızgarada kızartılmış olması gerekmektedir. Ayrıca 2 tane kızarmış ekmek dilimi menü içinde bulunmaktadır. Ara öğün için 1 kase dolusu yağsız bir şekilde hazırlanmış olan yoğurt ile günü tamamlayabilirsiniz.

Rus diyeti, görüldüğü üzere son derece zengin olan menüsü ile dikkat çeker. Uygulaması çok zor bir diyet değildir. Çünkü yemek ve ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Bunun yanı sıra diyet içinde birçok farklı vitamini almanızı sağlayacak çok sayıda meyve ve sebze vardır. Başarılı bir biçimde uygulanacak olan bu diyet ile çok kısa süre içinde fazla kilolardan kurtulmak mümkündür.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.