saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Uzatılır?

24.12.2018
76
Saç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Uzatılır?

Hızlı saç uzatma maskeleri ve birçok destekleyici saç bakım kürü uygulayarak, sağlıklı ve hızlı saç uzatmanız mümkündür. Seyrek ve geç uzayan bir saç yapısına sahipsiniz, saç uzamasını hızlandırıcı ve destekleyici birtakım doğal ürünler kullanarak süreci hızlandırmanız mümkündür. Genel itibariyle bir anlık kararla saçlarını kısa kestiren kadınların sıklıkla bu yöntemleri kullanarak saçlarının kısa sürede uzadığı gözlemlenmiştir. Doğal içeriğe sahip hızlı saç uzatan ürünler kullanmakta gayet faydalı olacaktır.

Sağlıklı Saç Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saçlarınızı hızlı ve sağlıklı bir biçimde uzatmak için öncellikle saçlarınızı iyi tanımanız gerekmektedir. Yağlı saç tipine sahip kişilerin daha kısa sürede saçlarının uzadığı bir gerçektir. Ancak kuru saçlar doğal olarak beslenemediği için bu süreç biraz daha uzun sürebilir. Saç uçlarında kırılmalar olmadan saç uzatmak için, şunlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır;

 • Fön, saç düzleştiricisi vb. ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Saç şekillendirici ürünleri gün sonunda temizleyin.
 • Saç tipine uygun olmayan şampuanları kullanmayın.

Bu ve benzeri uygulamalardan kaçınmak saçlarınızın doğal bir şekilde uzamasını hızlandırdığı gibi saçlarınızın yıpranmasının da önüne geçecektir. Günümüzde saç nasıl uzar bilimsel olarak bu konuyu bilmeyen yoktur. Bunun için saçların doğal uzamasına müdahale etmeden sadece beseleyici ürünleri tercih etmeniz önerilmektedir.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Önerileri

Günümüzde erkeklerde saç ve cilt bakım önerilerini sıklıkla takip etmektedir. Özellikle saçlarla ilgili meseleler erkeklerde ağır sonuçları olabilen ve dönülmesi zor etkiler bırakabilir. Erkeklerin karşılaştıkları başlıca saç problemleri; saç dökülmesi, cansız saçlar ve yavaş uzama gibi sorunlar gelmektedir. Bu sorunlarla karşılaşmadan önce saç bakımına dikkat etmek olası sorunların büyük ölçüde önüne geçmektedir. Saç nasıl hızlı uzar erkek bireylerin bu konu hakkında dikkat etmesi gerekenler kısaca şunlardır;

 • Saçlarınızı aşırı sıcak ya da çok soğuk suda yıkamayın.
 • Saçınızı, saçın alışık olduğu yönde tarayın.
 • Saç tipine uygun şampuan ve bakım kürleri uygulayın.
 • Kimyasal ürünleri kesinlikle kullanmayın.

Oldukça basit bu yöntemleri uygulayarak dökülmenin ve kırıkların önüne geçebilir aynı zamanda da saçlarınızın hızlı uzamasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu unsurlara dikkat ettikten sonra özellikle erkeklerin, aktarlardan rahatlıkla bulabileceği bazı yağları kullanmaları oldukça yararlı olabilmektedir.

Kadınlar İçin Saç Uzatan Bakım Kürü

Kadınların en çok merak ettiği konuların başında 1 haftada saç nasıl uzar? Soru gelmektedir. Oldukça kolay bazı doğal karışımlar hazırlayarak, kısa sürede saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun için en etkili tarif ise kısaca şu şekildedir;

 • Orta boy haşlanmış patates suyuna, bal ve yumurta sarısı ilave ederek karıştırın.
 • Karışım macun kıvamına gelince, saç diplerinden saç uçlarına kadar her yere eşit miktarda uygulayın.
 • Yarım saat sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Bu tarif hazırlanırken, yumurta sarısını diğer malzemelerle karıştırmadan önce iyice akışkan hale getirmeniz tavsiye edilmektedir. Hafta 2 kez uygulayacağınız bu saç uzatan bakım kürü sayesinde, saçlarınızın canlı ve hızlı uzadığını göreceksiniz.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saunanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Saç Kremleri Saç Uzatmada Faydalı Mıdır?

Saç bakımı için vazgeçilmez bir ürün olan saç kremlerinin saç uzamasını hızlandırıcı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Hızlı saç uzatmak erkek ya da kadın fark etmeksizin herkesin istediği bir olgudur. Saç kremleri de saçların sağlıklı biçimde uzamasına destek olan bir yan ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise; saç tipinize en uygun olan saç kremini seçmektir. Eğer yanlış bir ürün kullanılırsa olumsuz birtakım etkiler görülmesi oldukça olasıdır. Her ne kadar saç kremleri saçlar için faydalı olsa da içinde zaman zaman kimyasal maddeler bulundurabilmektedir. Bu yüzden öncelikli olarak doğal yağlar ve bakım kürlerini tercih etmeniz her zaman için önerilmektedir.

Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Doğal Yağlar Nelerdir?

Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz bitkisel yağları kullanarak hem saçlarınızı besleye bilir hem de düzgün uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için sıklıkla kullanılan ve tavsiye edilen bitkisel yağlar ise şunlardır;

 • Biberiye yağı
 • Kantaron ve ozon yağı
 • Jojoba yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Lavanta yağı

Daha birçok doğal yağda yine saçlar için oldukça faydalı olabilmektedir. Saçlarınıza düzenli olarak, saç diplerinden saç uçlarına doğru bu yağları uygularsanız kısa sürede hızlı bir uzama gözlemlenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.