saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saç Örgü Modelleri

05.02.2019
211

Örgü teknikleri nelerdir, örgü nasıl yapılır, düğün örgüsü saç modeli nasıl yapılır, balık sırtı saç örgüsü nasıl yapılır? Toplu örgü nasıl yapılır, okul için uygun saç örgüsü nasıl yapılır?

Saç Örgü Modelleri

Saç için en güzel örgü modelleri gerek okula giden küçük kızlar, gerek iş kadınları tarafından sıkça araştırılan konulardan bir tanesidir. Saç modelleri kişilerin daha iyi görünmelerine yardımcı olur. Bu da kadınları uzun zamandır sürekli yeni saç modelleri aramaya ve onları uygulamaya iten neden olmuştur.

Saç örgüsü neredeyse yüzyıllardır kullanılmış bir saç modelidir. Saç örgüsünün çok farklı çeşitleri vardır ve çok farklı isimlerle anılmaktadırlar: balık sırtı örgüsü, normal örgü, dalga örgüsü gibi…

Saç örgüsünden yalnızca kadınlar faydalanmamıştır. Eski dönemlerden beri saçları örgü yapılmasına müsaade eden erkekler de saçlarında örgüyü tercih etmişlerdir. Bu nedenle Saç örgü modelleri ve yapılışları sık araştırılan güzellik konularından bir tanesi olmuştur.

Salaş Saç Modellerini Sevenlere Kılçık Örgü

Saç örgü modelleri kolay mıdır diye merak ediyorsanız kılçık örgü tam size göre! Kılçık örgü dışarıdan bakıldığı zaman yapılması çok zor gibi duran fakat yapması aslında oldukça kolay olan bir örgü türüdür. Bu model salaş modeller ile birlikte çok uyumludur. Örgü yapıldıktan sonra örgü gevşetilir ve yanlardan saç tutamları çıkarılır. Örgünün salaş hale getirilmesi kılçık örgüyü daha güzel ve doğal gösterir.

Kılçık Örgüyü Nasıl Yapabilirim?

Saç örgü modelleri 2019 yılında en çok tercih edilen saç örgü modellerinden bir tanesi kılçık örgü modelidir. Bu örgüyü nasıl örebilirim diye merak ediyorsanız ise bir tutam saç almak ile başlayın. Bir tutam saçı klasik örgüde olduğu gibi üç parçaya ayırın. İlk iki tutam saç eşit ve çok olmalı en son parça ise diğer tutamlara göre daha az olmalı. Daha az olan tutam saçı sola doğru ilk tutam parçanın arasından geçirin. Daha sonra ilk tutamın içinden, son tutam saç kadar tutam saçı çıkarın ve  bu tutamı sol parçanın içine ekleyin. Aynı işlemi tekrar edin. Saçın sonuna gelene kadar bu işlemi tekrar ettiğiniz zaman kılçık örgüyü tamamlamış oluyorsunuz.

Kısa Saçlara Uygun, Hem Şık Hem de Salaş Olarak Kullanılabilen Örgü: Balık Sırtı Örgüsü

Balık sırtı örgü modelleri, örgü denildiği zaman genellikle insanların aklına ilk gelen örgü modelidir. Bu örgü modeli kolayca kısa saçlarda da uygulanabildiğinden, balık sırtı en güzel kısa saç örgü modelleri arasında yer almaktadır. Balık sırtı örgü hem taç şeklinde hem de uzun saçlarda kullanılabildiği için, balık sırtı örgü modellerinden farklı kombinler yapmak mümkündür. Hem salaş olarak kullanabilirsiniz hem de davetlere gittiğiniz zaman daha şık saç modeli olarak kullanabilirsiniz.

Balık Sırtı Örgüsünü Nasıl Yapabilirim?

Peki bu örgüyü nasıl yapabilirim diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bunun için ilk önce saçı hazırlamak gerekiyor. Saçları hazırlamak ve saçlara daha kolay şekil verebilmek adına içinde yağ içeren bir besleyici krem kullanılmasını öneriyoruz. Daha sonra saçlarınızı ortadan ayırın ve ayırdığınız saçlarınızı da 3 farklı tutama bölün. Her bir tutamı da birbirinin üstüne gelecek şekilde olacak şekilde örmeye başlayın. Saçın uçlarına doğru biraz pay bırakmayı ihmal etmeyin. Lastik bir toka ile bitişini sabitleyin Diğer tarafı da aynı şekilde örün. Bittikten sonra örgüleri başınızın üzerine getirin ve taç şeklini verin. Tel toka yardımı ile örgülerinizi sabitleyin. İşte bu kadar!

Okul Dönemine Uygun Çocuk Örgü Modelleri Revaçta

Kimi okullarda saç ve kılık kıyafet sınırlamaları var. Dolayısı ile kız çocukları saçlarını açık bırakmakta serbest değiller. Böyle durumlarda onların saçlarını hem düzenli bir şekilde bağlı tutacak hem de güzel duracak modeller önem kazanıyor. Bu nedenle de örgüler hayat kurtarıcı oluyor. Çünkü örgüler hem okul yönetiminin istediği kurallara uyuyor hem de kız çocuklarının saçları bakımlı ve şık görünüyor. Çoçuk saç örgü modelleri ve yapılışları genellikle fazla zaman gerektirmeyen ve yapması kolay olduğundan veliler çocukları için en çok örgü modellerini tercih ediyorlar.

Okul Dönemi İçin Uygun Çocuklara Örgü Modeli: Zincir Örgü

Kolay saç örgü modelleri okul için örgü saç modeli arayanlar zincir örgü modelini tercih edebilirler. Bu model için öncelikle saçları güzelce tarayın. Saç kirli ise öncesinden yıkayın. Saçları ön hizadan başlayarak en arka kısma kadar ortadan düzgün bir şekilde ayırın. Model bittiği zaman ayırma çizgisi ön planda olacağından dolayı çizginin düzgün durması önemli.

Saha sonra ilk ayırdığınız tutamı kendi içinde 3 eşit parçaya bölün. Klasik örgü yöntemi ile saçın yarısından biraz fazlasına kadar örün. Geçici olarak bir lastik ile örgünüzü sabitleyin. Daha sonra aynı işlemi diğer taraf için de yapın.

İlk ördüğünüz ve diğer taraftaki lastiği çıkarın. İki parçayı birleştirerek iki örgüyü birlikte örmeye başlayın ve örgüyü sonuna kadar örün. Bir lastik ile örgünün ucunu sabitleyin. Zincir örgünüz hazır!

Dilerseniz örgü bittikten sonra örgünün üzerine jöle ya da sabitleyici sürebilirsiniz. Bu örgünün daha fazla dayanmasına yardımcı olacaktır.

Saçlarını Dağınık Sevmeyenlere: Toplu Örgü

Kadınların saçları gün içinde yüzlerine ya da önlerine geldiği zaman rahatsız olabilirler. Böyle durumlarda saçlarını toplamak problemin önüne geçiyor. Fakat saçı sadece toplamak yeterince şık görünmeyebiliyor. Bunun için topladığınız saçınıza daha şık bir hava vermek adına örgü ekleyebilirsiniz. Böylece gün içinde saçlarınızın dağılmasının önüne geçmiş olacaksınız hem de şık saçlara sahip olacaksınız.

Toplu Örgüyü Nasıl Yapabilirim?

Toplu örgüyü yapmak oldukça kolay. Bunun için öncelikle saçlarınızı temizleyin ve saçlarınızı tarayın. Saçlarınızın içinde keçe kalmadığına emin olun. Daha sonra saçlarınıza şekil verici ve içinde yağ bulunan bir şekillendirici krem uygulayın. Kremin saça emilmesi için birkaç dakika ellerinizi sürmeden bekleyin. Daha sonra saçlarınızı olabildiğinde yukarıda toplayın. Saçlarınızın önden görünmesini isterseniz, başınızın yan kısmında toplayabilirsiniz.

Topladığınız saçlarınızın ucunu 3 ayrı ve eşit parçalara böldükten sonra klasik örgü yapın. Saçınızın ucuna geldiğiniz zaman bir lastik yardımı ile örgüyü sabitleyin. Önden ya da saçların arkasında saç tutamları çıkıyor ise tel toka yardımı ile bu saçları tutturun.

Okul İçin Uygun Yandan Örgü Modeli

Saçlarınızın hem toplu hem de şık görünmesini istiyorsanız, faydalanabileceğiniz diğer bir model yandan örgü modelidir. Yandan örgü modelini yapmak oldukça kolay ve 5 dk dan bile daha kısa zaman gerektiriyor. Bu nedenle sabah okula geç kalmış olsanız bile saçlarınızla saatlerce uğraşmışsınız gibi duran bir model için yandan örgü modelini deneyebilirsiniz.

Yandan Örgü Modelini Nasıl Yapabilirim?

Bu örgü modelini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, siz de öncelikle işe saçlarınızı temizlemekle başlayın. Temiz saçlarınızı sağ ya da sol yanınızdan aşağı seviyede toplayın. Saçınızı toplamak için kopmayacak lastiklerden tercih edin. Daha sonra kuyruk oluşmuş saçınızı üç ayrı parçaya ayırın. Saçlarınızı taramadan bu ayırma işlemini yapmayın. Hem keçeler nedeni ile canınız acıyabilir hem de örgü modeli saçınızda güzel durmaz.

Üçe ayırmış olduğunuz tutamlardan en sağda olanı ortaya alın. Daha sonra en solda bulunan tutamı üstten geçirerek ortaya alın. Bu işlemi saçınızın ucuna gelene kadar tekrarlayın. Bir lastik ile saçı sabitleyin. Yandan örgü bu kadar kolay!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.