saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saç Rengini Açmanın Yolları

19.12.2018
67
Saç Rengini Açmanın Yolları

Saç rengi açma yöntemleri günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır ve insanları kendilerine uygun yöntemi seçerek evlerinde rahatlıkla uygulayabilmektedirler. Saç rengi açarken kullanılan yöntemler çoğunlukla saça herhangi bir zarar vermediği için saç açmada kimyasallara göre daha çok tercih edilmektedirler. Evde saç açma yöntemleri saçlarını daha açık bir renkte kullanmak isteyen insanlar ya da saçını başka bir renge boyamak isteyen insanlar tarafından uygulanabilmektedir.

Saç rengini açmak için doğal yöntemlerin kullanılmasının en büyük avantajı saçta herhangi bir deformasyonun oluşmaması, böylece bu doğal işlemler istenildiği kadar tekrar edilebilir ve saçta herhangi bir yıpranmaya yol açmaz.

Saç Rengi Doğal Yollarla Nasıl Açılır?

  1. Papatya Suyu

Evde saç rengini açma konusunda en yaygın olarak kullanılmakta olan yöntemlerden biri papatya suyu kullanılmasıdır. Papatya suyuyla saç açma yöntemi uzun yıllardır kullanılmaktadır ve aşırı uygulanmadığı takdirde saç için herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Yalnızca papatya suyu kullanarak saç rengini 1 ton ya da 2 ton açabilmek mümkündür.

Bu yöntemi uygulayabilmek için papatya, kuru papatya ya da papatya çayından yararlanabilir. Kaynamış suya eklendikten sonra suyun demlenmesi beklenmeli ve ardından süzülmelidir. Biraz beklendikten sonra papatya suyu saçlara uygulanabilir. Papatya suyu, saç maskesi olarak ya da durulama suyu olarak kullanılabilir. Ancak papatya suyunun durulama suyu olarak kullanılabilmesi için papatya suyu sürülmüş saçın güneşte bekletilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Her iki uygulamada da saçın daha sonra durulanması gerektiği unutulmamalıdır. Arzu edilen tona ulaşıncaya kadar işlem tekrarlanabilir. Ancak burada hafta birden fazla tekrar yapılmaması saçın yıpranmaması ya da tonunun bozulmaması açısından önem arz etmektedir.

  1. Karbonat Yardımıyla Saç Rengini Açmak

Karbonat ile saç rengi açma yaygın olarak bilinmekte olan sıklıkla kullanılan saç açma yöntemlerinden biridir. Siyah saç rengi açma saçın yapısı gereği oldukça zor bir işlemdir. Ancak karbonat uygulamasının siyah saçları açabildiği de gözlemlenmiştir.

1 çay kaşığı karbonat krem kıvamını alıncaya kadar suyla karıştırılmalıdır. Ardından elde edilecek karışım saçlara masaj yaparak uygulanmalı ve yarım saat kadar saçta bekletilmelidir. Arzu edilirse saçın hava almaması için üstünün örtülmesi sağlanabilir. Yeteri kadar beklendikten sonra saç bol su ile durulanmalıdır. Karbonat uygulamasının saçları kurutabileceği unutulmamalıdır. Bu sebeple eğer karbonat kullanarak saç rengi açılacaksa, mutlaka nemlendirme etkisi yüksek bir saç kreminin kullanılmaya başlanması önerilmektedir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saç Kıran Doğal Tedavilerle Nasıl Tedavi Edilir?

Karbonat kullanılarak saç rengini açma doğal saç açma güneşsiz yöntemlerden biridir. Diğer pek çok işlemde olduğunun aksine, bu uygulamada saçların güneşte dinlendirilmesi gerekmemektedir.

  1. Saç Rengini Açmak İçin Tuzlu Su Kullanımı

Koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler arasında tuzlu su kullanılması da yer almaktadır. Yaz aylarında saçın renginin açılmasıyla oldukça benzer bir işlem uygulanarak saçların renginde fark edilir bir açılma sağlanabilir. Ancak bu doğal yöntemin dramatik değişimlere yol açmayacağı bilinmelidir.

Saça tuzlu suyun bir sprey yardımıyla yedirilmesi ve ardından saçın neminin hafifçe kurulanması gerekmektedir. Ardından etkinin artırılması adına saçın güneşte bekletilmesi gerekmektedir. İşlem arzu edildiği kadar tekrarlanabilir, ancak tuzlu suyun saçları kurutabileceği unutulmamalıdır. Tuzlu su yardımıyla saçlarının rengini açmak isteyen kişilerin mutlaka saçları için iyi bir nemlendirici ve saç kremi kullanmaları önerilmektedir.

  1. Limon Suyu

Saç rengini doğal yollarla açmak isteyen kişiler arasında en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri de limon suyudur. Dörde bir oranda limon suyu ve ılık suyun karıştırılıp saça uygulanmasının ardından saçın güneşte dinlendirilmesi gerekmektedir. Ancak asidik bir yapıda olan limon suyu karışımının saç dipleriyle temasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde tahriş ve yanma şikayetleri oluşabilir. Karışımın saçtaki etkisi güneşte ne kadar beklenebilirse o kadar fark edilir olacaktır.

  1. Zeytinyağı Yardımıyla Saç Rengi Açma

Zeytinyağı da saç rengi açmada kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Zeytinyağı, saç bakımında zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Saçın daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşması için uygulanan saç maskelerinin hemen hepsinin içeriğinde zeytinyağı bulunmaktadır. Ancak zeytinyağı az bir miktar limonla karıştırılıp saç diplerine uygulanıp güneşte bekletildiği takdirde durulamanın ardından saç renginde açılma ve parlama rahatça fark edilecektir. Zeytinyağı yöntemiyle saç rengini açmak isteyen kişiler bu yöntemi ayda 10 kez düzenli aralıklarla saçlarına uygulayabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.