saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saç Rengini Değiştirmek İsteyenlere Öneriler

03.11.2018
172
Saç Rengini Değiştirmek İsteyenlere Öneriler

Saç rengini değiştirmek ve cilt rengine ideal rengi bulmak için, çeşitli teknikler denenebilir. Kadınların en sevdiği şeylerin başında saçları, sonrasında ise saç renkleri gelir. Özellikle uzun süre aynı renk kullanıldığında, yenilenmenin zamanı geldiğinin belirtisi olarak kadınlar mutlaka saç renginde, modelinde veya tarzında değişiklik yapar.

Kadınlığın en belirgin sembollerinden olan ve her bir telinde, yaşam hücreleri parıldayan saçlarda renk değiştirirken dikkat edilmesi gereken önemi noktalar vardır.

Saç Rengi Değiştirirken

Kuaförün önerisini sakın dinlemeyin. Kuaförler genellikle en güzel görünen saç rengini önerir ve her kadının saçını o tonlarda boyamak ister. Neden? Çünkü sanatını en iyi, en parlak ve en canlı saç rengiyle sunar. Fakat o saç rengi her ten rengine, göz rengine ve fiziksel yapıya uymaz. Sonuç olarak kuaförden memnun çıkmayan kadınlar saçlarını, yeniden boyatmak ve birtakım işlemlerden geçirmek zorunda kalırlar. Bu da saçların yıpranmasında, sonunda saçların kısaltılmasına neden olur.

Siyah saçın üzerine hangi renk tutar gibi konularda mutlaka kuaför bilgisi gereklidir. Çünkü oreal ile açma yeniden boyama gibi etkili işlemler uygulanır. Ancak istediğiniz saç rengine mutlaka kendiniz karar verin. Çünkü onlar sizlerin saçları ve sizi en iyi tanıyan yine sizsiniz. Sizi en çok mutlu eden saç rengi, karakteristik özelliğinize en çok uyan saç rengi ve modelini ancak siz bilebilirsiniz.

Hangi Tene Hangi Saç Rengi

Genellikle ten rengi ve kaş rengi üzerinden en çok yakışacak saç renkleri belirlenir. Ancak Dünya üzerindeki gerçeklerden birisi ‘’Türk Sarışını’’ formudur. Ve her Türk kadını mutlaka bir kez de olsa platin sarısı saçları, röfleyi denemiştir. Kumral saç rengi üzerine balyaj, röfle her dönem güzel ve şık duran bir tarzdır. Ten rengine göre daha yoğun ya da daha az gölge atılarak, her ten renginde başarılı sonuçlar verebilir.

Beyaz tenlerde sarı olmaz. Son yılların trendlerinden biri İrlanda kızılı, bakır kızılı veya Hürrem kızılı özellikle renkli göz yapısı ve açık tenlerde uyum sağlıyor. Ancak aşırı beyaz tenlerde çok sempatik durmayan bir görünüm sunar. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Yüzdeki Tüyler Doğal Yollarla Nasıl Sarartılır?

Esmer tenliler daha çok kızıl tonlarını kullansa da daha koyu, sert ve otoriter bir görünüm sunar. Bunu yerine bakır kumral tonlarında ışıltılar atmak, daha soft bir görünüme kavuşmayı sağlar.

Yüz Tipine Göre Saç Rengi, Modeli

Saç modası diye bir şey yoktur. Sevilen ünlüler, pop yıldızları, aktiristler ya da uluslararası sanatçıların saç modellerine göre saç rengi, modeli değiştirmek, onun kopyası olmaya çalıştığınızın bir göstergesidir. Her yüz, her saç, her beden özeldir. Kendi fiziksel özelliklerinize en uygun renk ve modeli bulmak, üzerinde botanik görünümü ede etmekten iyi sonuç verir. Her yüz estetiği olmak isteyenin Angelina Jolie fotoğrafıyla estetik cerraha gitmesi, o kişinin Angelina olmasını sağlamadığı gibi yapay üstü bir görünüm verir.

Kendi tarzınızı yansıtmanız, şahane bir güzelliğin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Koyu kahvenin üstüne hangi renk tutar, sarı saç hangi tonlarla kapatılır gibi konularda pratik bilgileri uygulayabilirsiniz. Ancak yüz yapınıza uygun modeli belirleyin ve bilgisayar uygulamaları ile saç renklerini ya da perukları deneyerek, saç rengi değiştirmeye karar verin.

Sağlıklı ve İdeal Renginde Saçlar İçin

Koyu kahve saçı kumral yapmak için hazır boyalardan oldukça etkili sonuçlar elde edilebilir. Özellikle tüp boyalar hem kuaför salonlarında kullanılan boya türleri olduğu için hem de etkili renk sunduğu için uygulanabilir. Üstelik son derece ekonomik fiyatları ile sık sık saç dibi boyasında kullanabilirsiniz.

Saçların parlaklığını sağlamak için boya içerisine badem yağı katma önerileri yerine ayda bir kez boyamak ve argan yağı serumlarıyla canlılığını korumak oldukça etkilidir.

Saç Rengi Denemeleri

Bal köpüğü saç rengi, bakır ve karamel tonları her mevsim ve hemen her cilt tipine uygun oldukça popüler renklerdir. Özellikle soğuk mevsimlerde sıcak bir görünüm verir. Saçlarınıza boya seçerken, boya kutuları üzerinde bulunan renk tablolarına öncesi ve sonrası resimlerine mutlaka bakınız. Şayet çok farklı bir renk deneyecekseniz, saçların görünmeyen kısmından bir tutam alarak sadece o kısmı boyayınız.

Diğer saçlara bulaşmasını önlemek için alüminyum folyo ile sarın ve sonuçtan memnun kalırsanız tüm saça uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ugur dedi ki:

    merhaba benim sacim koyu kahverengi baya siyaha kaciyor kullu kumral yapmak istiyorum,saclarimuzun ve zarar gorsun istemiyorum evde syossla bu renge ulasa bilirmiyim hangi numarasiyla.diyilse basqa hangi marka boyayla yapabilirim.cevaplarsaniz sevinirim .simdiden tesekkurler.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.