saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saç Sağlığı İçin En Etkili Yağlar

19.12.2018
115
Saç Sağlığı İçin En Etkili Yağlar

Saç bakımında hangi yağlar kullanılmalıdır sorusuna verilebilecek birden çok cevap vardır. Saç bakımı hassas bir konudur. Her malzeme saça sürülmez ve kullanılması gerektiği söylenen malzemelerin hepsi de saç için uygun değildir. Saç sağlığı için en etkili yağlar, genel olarak benzerdir. Hemen hemen herkes benzer yağları kullansa da, herkes aynı etkiyi almamaktadır. Saç sağlığı üzerinde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de, kullanılan yağların düzenli olarak kullanılması ve en etkili yağın tercih edilmesi olacaktır. Saç bakımında kullanılacak yağları, aktar ve eczane gibi yerlerden alabileceğiniz gibi, kendi karışımlarınızı da üretebilirsiniz. Bu sayede çok daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç Bakımında En Etkili Yağ Hangisidir?

En iyi saç bakımı yağı markası gibi sloganlar, herkes için geçerli değildir. Bunun sebebi kişilerin saç tipindeki değişik özellikler ve yağların etkisidir. Saç bakımında kullanılacak yağların öncelikle saç tipinize göre belirlenmesi gerekir. Saçınızın bakımı için kullanacağınız en etkili yağ, size en uygun yağdır. Bazı yağlar özellikler yağlı saçlarda çok daha kötü özellikler gösterebilmektedir. Bu yüzden yağ kullanırken saç tipinize göre tercih yapmanız gerekecektir.

Saç Bakım Yağlar Nelerdir?

Bitkisel saç bakım yağları içerisinde en çok tercih edilenlerin listesi değişmemektedir. Saç bakım yağları konusunda kozmetik sektörü hızla gelişse ve ilerlese de, hala birçok kişi bitkisel yöntemler tercih etmektedir. Saç bakım yağları kullanmadan evvel, en çok kullanılan ve en çok önerilenleri dikkate alabilirsiniz. En sık kullanılan saç bakım yağları şu şekilde sıralanmaktadır:  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saç Rengini Açmanın Yolları

  1. Jojoba yağı
  2. Zeytin yağı
  3. Hindistan cevizi yağı
  4. Hint yağı
  5. Argan yağı
  6. Sarımsak yağı
  7. Makadamya yağı

Tüm bu yağların yanı sıra kullanılan başka yağlar olsa da , en çok kullanılanlar bu şekilde sıralanabilmektedir. Saç bakım yağınızı tercih ederken, saç tipinize en uygun yağı tercih etmeniz gerekmektedir.

Saç Bakım Yağımı Neye Göre Tercih Etmeliyim?

Saça iyi gelen yağ karışımları tercih edilirken, saçınıza en uygun yağı tercih etmelisiniz. Bazı yağların yoğunlukları oldukça fazladır. Örnek olarak argan yağı, saçı yağlı olan kişilerin temkinle kullanması gereken yağlardandır. Ancak argan yağını da sadece saç uçlarınıza sürdüğünüz zaman oldukça etkili sonuçlar alabilirisiniz hem de aşırı yağlı görünümlerden uzak kalmış olursunuz. Makadamya yağı ise, özellikle saçı çok yıpranmış ve çok işlem görmüş kişiler için önerilmektedir. Makadamya yağını hemen hemen her saç tipine sahip kişiler kullanabilmektedir.

Saç Bakım Yağı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Saçı uzatan yağlar ile bakım yapan yağlar arasındaki fark büyüktür. Bu yüzden her türlü yağı saçınıza hemen uygulamanız gereklidir. Saç bakımınız için en etkili yağ ise saç tipinize en uygun yağ olacaktır.

  • Zeytinyağı uzun yıllardan beri kullanılan ve herkesin memnun kaldığı yağlardan biridir. Ancak zeytinyağı da sade bir şekilde kullanıldığında fazla yağlı bir saç ve koku etkisi bırakabilmektedir. Bu yüzden yağları kullanırken dikkat etmeniz gereklidir.
  • Saçınıza uygulayacağınız bakım yağlarının kullanım talimatı da değişiklik göstermektedir. Bu açıdan, bazı saç bakım yağları duş esnasında kullanılırken, bazıları ise duştan sonra nemli saçlara uygulanabilmektedir. Kimisi ise, saça sürdükten sonra durulanmalıdır. Bu yüzden sizin için en uygun olan saç yağını, yağa uygun talimatlarla kullanmanız önemlidir.
  • Saç bakım yağlarını düzenli olarak kullanmak etki göstermesini sağlayacaktır. Arada bir sürülen yağların etkisini görmek neredeyse imkansızdır. Bunun yanında, kozmetik dünyasının piyasaya yeni yeni sürdüğü saç bakım yağlarını kullanırken de temkinle yaklaşmak gerekmektedir. Bunun için kullanıcıların yorumları dikkate alınmalıdır ve saç tipine göre yağ belirlenmesi yapılmalıdır.

Saç Bakım Yağlarına Alternatifler:

Saç bakım yağı önerileri hemen hemen aynı yağlar üzerinde yapılmaktadır. Bu yağları denediyseniz ve sonuç alamadıysanız, daha farklı yağlar yönelebilirsiniz. Ayrıca saça iyi gelen yağ karışımlarını da kendiniz hazırlayabilirsiniz. Memnun kaldığınız birkaç yağı, koku ve özellik açısından birleştirebilir, yeni alternatifler üretebilirsiniz. Lavanta yağı gibi yağlar, özellikle zeytinyağı, argan yağı gibi yağların yanı sıra kokusu çok daha güzel olan yağlardır. Bu yağlar kullanılırken saçınız için en etkili olanın yanı sıra, kullanmaktan en çok keyif aldığınızı da tercih edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.