saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları

19.12.2018
90
Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları

Saçlara hacim kazandırmanın yöntemleri özellikle düz ve sönük saçlı kadınlar arasında oldukça yaygın olarak bilinmekte. Ancak saçlara hacim kazandırmak, günümüzde yalnızca kadınların değil, erkeklerin de ilgilendikleri bir konu durumunda. Saçların hacimlendirilmesi için erkekler ve kadınların uyguladıkları farklı yöntemler bulunmakta.

Hacimli saçlar için ne yapılmalı?” sönük saçlarından hoşlanmayan pek çok kişinin sorduğu soruların başında gelmekte. Saçlara hacimli ve doğal bir görünüm kazandırmak, çeşitli tekniklerle ve saça zarar vermeden mümkün olabilmekte. Ancak bu uygulamaların doğru bir şekilde yapılması ve ihtiyaç duyulan tekniğin uygulanması önemli. Aynı zamanda hem erkekler hem de kadınlar için günümüzde özellikle hacim vermesine yönelik saç ürünleri mevcut.

Hacimli Saçlara Sahip Olmak için Dikkat Edilecek Noktalar

  1. Doğru Şampuan Seçimi

Hacimli saçlar için şampuan seçimi oldukça büyük bir önem arz etmekte. Saç ürünleri firmaları, günümüzde sönük saçlarından şikayetçi olan insanlar için saçlara hacim vermeye yönelik şampuanlar piyasaya sürmekte. Aynı şekilde, kabarık saçları yatıştırmak için de şampuan çeşitlerine ulaşmak günümüzde mümkün.

Hacimli saçlar için doğru şampuan seçimi tek başına saçlara istenen hacmi vermek için yeterli olmasa da, kullanılması oldukça etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayabilmekte. Her saç türü için farklı şampuanlar tavsiye edilmektedir. Hem erkeklere, hem de kadınlara özel hacimli saçlar elde edilmesi amacıyla kullanılan birçok şampuan piyasa mevcut.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saç Teli Doğal Yollarla Nasıl Kalınlaştırılır?

  1. Kuru Şampuanlar Ve Saç Spreyleri

Saçların özellikle yeni yıkandığında ve temiz haldeyken hacmini kaybettiği yaygın olarak bilinmekte olan bir durum. Bu sebeple saçlarını temiz ve hacimli tutmak isteyen kişiler saçları için kuru şampuanları tercih edebilirler. Kuru şampuanlar saçı temizlerken, saçın hacmini kaybetmesini engelleyecektir. Bunun yanında özellikle deniz tuzu içerikli saç spreyleri yeni yıkanmış saçların hacmini muhafaza edebilmeleri için oldukça kullanışlılar.

  1. Saç Maskeleri

Doğal içeriklerle hazırlanabilen pek çok saç maskesi bulunmakta ve farklı amaçlar için kullanılmakta. Saça hacim vermek için maske karışımları elbette bulunmakta. Özellikle yumurta akının saçlara hacim kazandırmada oldukça etkili olduğu da bilinmekte.

Saçlarda doğal maske yardımıyla hacim elde etmek için 2 adet yumurta akı köpürtüldükten sonra maske şeklinde saça uygulanarak 15 dakika dinlendirilebilir. Ardından saçların soğuk suyla durulanması gerekmektedir. Saçın tamamen durulandığından ve maskeden arındırıldığından emin olunması burada önemli bir nokta olacaktır.

Bir diğer doğal maske önerisi de 4 yumurta akının 3 çorba kaşığı zeytinyağıyla karıştırılarak maske olarak uygulanmasıdır. Saç maskesi olarak 30 dakika boyunca saça uygulandıktan sonra soğuk su yardımıyla saçlarda maske kalıntısı kalmayana kadar durulanmalıdır.

Kadınlar İçin Saçlara Hacim Verme Önerileri

  • Kadınların saçlarına hacim verebilmeleri için öncelikle doğru kesimi tercih etmiş olmaları gerekmektedir. Sönük ve ince telli saçlı kadınların küt kesimlerdense daha katlı kesimleri tercih etmeleri önerilmektedir. Aynı zamanda saça derinlik algısı katan saç renklerinin ve gölgelendirmelerin katlı saç kesimiyle birlikte uygulanması, saçları olduğundan daha hacimli gösterecektir.
  • Özellikle uzun saçlı kadınların saçlarında hacmi muhafaza edebilmeleri için saçlarını öne atarak kurutmaları önerilmektedir. Saçların geriye yatırılarak kurutulması saçların hacimlenmesinin önüne geçecektir.
  • Saça hacim veren ürünler arasında kesinlikle saç köpüğü bulunmamaktadır. Kadınların hacimli saçlar için saçları birbirine yapıştırıp saçı sönük gösteren saç köpükleri yerine deniz tuzu içeriği olan saç spreyleri ya da kuru şampuanlar kullanmaları daha akıllıca olacaktır.
  • Bunun yanında, saç çizgisinin zaman zaman değiştirilmesi de saçların hacim kazanmasında etkili olabilirler. Saçın yeni oluşturulmuş olan saç çizgisine karşı direnç göstermesi bir hacim oluşturulmasını sağlayacaktır. Bu sebeple saç çizgisi ve saçın ayrıldığı yerler sıklıkla değiştirilebilir.

Erkekler İçin Hacimli Saç Önerileri

Son yıllarda hacimli saç erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Erkeklerin de saçlarına hacim verebilmek adına kullanabilecekleri birkaç metot bulunmaktadır.

  • Erkekler de tıpkı kadınlar gibi saç maskeleri ve kuru şampuanları rahatlıkla uygulayabilirler.
  • Bunun yanında, saça hacim vermek erkekler için de doğru saç kesiminde saklıdır. Yan tarafların daha kısa, üst kısımlarınsa daha uzun olarak kullanılması, bir çeşit illüzyon oluşturacak ve saçları olduğundan daha hacimli gösterecektir.
  • Ayrıca, saçlarına hacim kazandırmak isteyen erkekler de piyasada özellikle erkekler için üretilmekte olan saç şekillendiricilerden rahatlıkla yararlanabilirler. Her saç tipi farklı olduğu için birden fazla saç ürününün denenerek hangisinin en çok işe yaradığını keşfetmek burada akıllıca olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.