saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sağlıklı Kilo Vermek için 10 Öneri

07.09.2018
77
Sağlıklı Kilo Vermek için 10 Öneri

Sağlıklı Kilo Vermek için 10 Öneri

Sağlıklı kilo verme önerileri başlığı altında sunulan her yöntem, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Eğer kilo vermek istiyorsanız, aynı anda yerine getirmeniz gereken pek çok parametre vardır ve bunlardan biri eksik olduğu takdirde hayal ettiğiniz görünüme kavuşamazsınız.
Aynı zamanda kilo verme yöntemlerinin uzun vadede sonuç verdiğini, bu nedenle bir hafta beş kilo verdiren diyet gibi sağlıksız yöntemlere başvurmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Kilo vermek için geçireceğiniz süreçte son derece sabırlı ve istikrarlı olmalısınız.

Bol Bol Sıvı Tüketin

Diyet sırasında gözden kaçırılan hususlardan birisi de sıvı tüketimidir. Hızlı kilo vermeye odaklanırken sıvı tüketimini ihmal etmek tüm emeklerinizin boşa gitmesine neden olabilir. Bu nedenle bir yandan sağlıklı beslenirken diğer yandan bol bol su içmeyi, ayrıca yeşil çay gibi yağ yakımını destekleyici içecekler tüketmeyi ihmal etmeyin.

Pozitif Olmaya Çalışın

Kilo vermek uzun süren uğraşların bir sonucu olarak meydana geldiği için bu süreçte moralinizi bozmamanız gerekiyor. Bunun için kilo verme çalışmalarına başladığınız andan itibaren her gün tartılmamaya ve pozitif düşünmeye gayret edin. Bir süre sonra kendinizdeki değişimi siz de fark edeceksiniz.

pozitif olmaya çalışın

Paketli Gıda Yerine Meyve Ve Sebzelere Yönelin

Kilo verme sürecinde ara öğün olarak tükettiğiniz besinler son derece önem taşır. Bu süreçte ara öğün olarak hazır satılan diyet bisküvileri yerine meyveleri ve çiğ badem, çiğ fındık gibi yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

Günlük Antrenmanlarınızı Aksatmayın

Hareket etmek kilo vermedeki en önemli yardımcı öğedir. Yalnızca yeme içmenize dikkat etmeniz ne yazık ki kalıcı bir kilo verme meydana getirmez. Bu nedenle, mevcut diyet programınızı uygularken bir yandan spor yapmaya özen gösterin.
Bu sporların çok yorucu ve zahmetli olması gerekmez. Her gün yapacağınız birer saatlik yürüyüşler de istediğiniz etkiyi verecektir.

Uyku Kalitesini Artırmak

Uyku kalitesinin insan sağlığı üzerinde sandığımızdan daha büyük etkisi vardır. Geceyi kaliteli bir uykuyla geçirdiğiniz zaman gün içinde metabolizma hızınız artar ve kilo vermeniz hızlanır. Bunu için kendinize bir uyku düzeni oluşturun ve bu düzene riayet etmeye gayret edin.

Paketli Gıda Yerine Meyve Ve Sebzelere Yönelin

Porsiyon Dengesi Sağlamaya Çalışın

Diyetlerde önemli olan ne yediğinizden çok ne kadar yediğinizdir. Bu nedenle kendinizi bir besin grubuna şartlamak yerine yiyeceklerinizi doğru porsiyonlarda almaya çalışın. Bu sayede aç kalmanıza gerek kalmadan kilo verebilirsiniz.

Yağ Yakmayı Hızlandıran Besinler Tüketmek

Kilo vermek yalnızca az yiyerek çok uzun sürede gerçekleşir. Bu süreci hızlandırmak için günlük öğünlerinize yağ yakımını hızlandıran besinleri ekleyebilirsiniz. Yağ yakan sebze ve meyveler daha kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur.

yağ yakmaya hızlandıran besinler tüketin

Uzman Kontrolünde İlerleyin

Bilinçsiz kilo verme çalışmaları kişiye ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle diyetisyen gibi bir uzman kontrolünde kilo vermeye çalışmak sizin için daha verimli olacaktır.

Bünyenize En Uygun Diyeti Belirlemek

Her diyet her bünyede sonuç vermeyebilir. Arkadaşınızdan veya internetten duyduğunuz her diyeti uygulamak yerine kendi bünyenize ve metabolizmanıza uygun bir diyet listesi oluşturun. Diyet yapmak son derece kişisel ve bünyeye özgü bir durumdur.

İstikrarlı Olun

İstikrar kilo vermedeki en önemli olgudur. Etkili kilo vermek için başladığınız diyet ve spor programında süreklilik gösteremezsiniz istediğiniz sonucu olmanız mümkün değildir. Her ne kadar zor gelse de, istikrarlı bir şekilde programınıza sadık kalmanız ve yerine getirmeniz gereken şartları uygulamanız gerekmektedir. Ancak bu durumda tatmin edici ve kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu istikrar için de kilo vermeye kararlı olmanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.