saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

30.11.2018
103
Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Salatalık diyeti, son derece ferahlatıcı özelliğe sahip olması ile dikkat çekmektedir. Türkiye’nin neredeyse her yerinde yetiştirilen bu ürün ile zayıflamak son derece kolaydır. Önemli olan ise diyet listesine dikkat etmek ve buna göre yeme alışkanlığını belirlemektir. Salatalık diyeti ender saraç tarafından da önerilmektedir.

Salatalığın Faydaları Nelerdir?

Salatalık diyeti yapanların yorumları genellikle olumludur. Çünkü bu ürün hem tok tutmakta hem de ferahlık hissi vermektedir. Bunun yanı sıra salatalık tüketmenin herhangi bir yan etkisi ya da olumsuz sonucu söz konusu değildir. Ayrıca salatalık, birçok önemli kozmetik şirketi tarafından da kullanılır. Cilt üzerinde  çok iyi etkileri dikkat çekmektedir. Salatalık diyeti, bu açıdan bakıldığı zaman son derece mantıklıdır. Etkileri kısa bir süre içinde ortaya çıkmaktadır.

Salatalık Diyeti Nedir?

Salatalık diyeti ile zayıflayanlar oldukça fazladır. Bundan dolayı diyetin tam olarak ne ifade ettiğini bilmek gerekmektedir. Mevcut yemek listesinde ön plana çıkan ürünü salatalıktır. Ancak bunun yanı sıra daha farklı besinler de liste içine eklenmiştir. Salatalığın hem doğal hem de taze olması çok önemlidir. Farklı şekillerde salatalığın hazırlanması ile oluşturulmuş olan 3 günlük diyet sayesinde kısa bir zaman dilimi içinde kilo vermek mümkün olacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Peynir Diyeti Nasıl Yapılır?

Salatalık Diyetini Nasıl Yapmak Gerekmektedir?

Salatalık diyeti kadınlar kulübü ismindeki web sitesinde incelenmiştir. Birçok kişi tecrübelerini burada paylaşmıştır. Bu diyet 3 gün sürmektedir. 3 gün boyunca neler tüketilmesi gerektiği açık bir şekilde ifade edilmiştir.

1.Gün

Sadece salatalık yiyerek zayıflama yerine belirtilmiş olan diğer ürünleri de tüketmek gerekmektedir. Sabah kalktıktan sonra ilk olarak bir bardak ılık derecede limonlu su içilmelidir. Bunun yerine yeşil çay tercihi de yapılabilir. 2 tane salatalık bu öğün içinde mutlaka tüketilmelidir. Öğlen yemeğinde ise 1 tabak dolusu kadar yağsız bir yoğurdun için mutlaka zencefil eklenmelidir. Bir tatlı kaşığı yeterlidir. Ayrıca yine aynı miktarda tarçın ve son olarak yeşil elma tüketilmelidir. Ara öğün için ise 3 tane ceviz ve 2 tane salatalığın tüketilmesi gerekmektedir. Akşam yemeğinde 1 kase dolusu tamamen yağsız bir yoğurt ve yine bir tabak kadar sebze yemeği yenilmelidir.

2.Gün

Buna ek olarak cacık diyeti yapanlar da mevcuttur. Ancak salatalık diyeti çok daha etkilidir. İkinci gün sabah kahvaltısında birinci günde olduğu gibi demlenmiş olan yeşil çay içilmelidir. Bunun yerine limonlu su tercihi de yapılabilir. Ayrıca 2 dilim kadar yağ içermeyen peynir ve 2 tane salatalık da unutulmamalıdır. Ara öğünde ise 1 tane kivi ve 4 ya da 5 tane çilek tüketilmelidir. Öğlen olduğunda 1 kase dolusu kadar sebze yemeğine ek olarak 1 dilim kızartılmış ve esmer olan ekmek yenilmelidir. Ara öğünde 1 tane salatalık ve 1 bardak kadar yağ barındırmayan ayran ile yeme ve içme tamamlanabilir. Akşam olduğunda 1 tane haşlanmış yumurta, bol yeşillik, 2 tane badem ya da ceviz ve 2 tane salatalık tüketilmelidir. Son olarak ise ara öğünde yine 2 salatalığın yenilmesi gerekmektedir.

3.Gün

Son gün sabah kahvaltısına aynı ürünler ile başlanmalıdır. Yani limonlu su ya da isteğe göre yeşil çay içilebilir. 2 tane salatalığı unutmamak gerekiyor. Bu öğün içinde tamamen yağsız olan 2 dilim peynir de mutlaka tüketilmelidir. Ara öğüne gelindiği zaman ise 1 tane yeşil elma yeterli olacaktır. Öğlen yemeğinde ise salatalık yoktur. 1 kase sebze yemeği vardır. Bunun yanında ise 1 tabak kadar yağ barındırmayan mercimek çorbası içilmelidir.

Ara öğün geldiği vakit 2 salatalık yenilmelidir. Akşam yemeğinde ise diğer gün ve öğünlerden farklı olarak cacık yenilebilir. 1 kase yeterli olacaktır. Ancak mutlaka yoğurdun yağsız olmasına dikkat edilmelidir. Aynı öğün içinde 2 tane yumurta ile pişirilmiş olan omlet ile bu faslı kapatmak mümkündür. Son günün son ara öğününde ise menü çok zengindir. Çünkü 1 adet salatalık yenilmelidir. Buna ek olarak 1 tabak dolusu yoğurdun içine 1 tatlı kaşığı kadar tarçın ve yine aynı ölçülere sahip olan zencefil eklenmelidir. Böylelikle 3 günlük diyet sona ermiş olacaktır. Bu diyet, kısa sürede kilo verdirme özelliği ile dikkat çeker.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.