saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sdm Diyeti Nasıl Yapılır?

14.12.2018
56
Sdm Diyeti Nasıl Yapılır?

Smd diyeti, Türkiye’de uygulanmaya başlayan farklı bir yemek alışkanlığıdır. Genellikle çok düşük bir yağ oranı içermektedir. Aynı zamanda yüksek protein ön plana çıkar. Bunun yanı sıra karbonhidrat da çok yüksek değildir. Smd diyeti maliyeti çok yüksek değildir. Her bütçeye uygun bir şekilde hazırlanması mümkündür.

Sdm Diyeti Nedir?

Smd diyeti nedir sorusuna açık bir şekilde yanıt vermek gerekmektedir. Bu diyetin en dikkat çekici özelliği yağ yakımını çok kolay bir hale getirmesidir. Ayrıca karbonhidrat yerine yağlardan yakım olmaktadır. Bundan dolayı çok başarılı bir yeme alışkanlığı olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca SDM sayesinde bölgesel bir şekilde kilo vermek de mümkündür. Bu özelliği ile diğer tüm diyetlerden çok daha farklıdır.

Sdm Diyeti Nasıl Yapılır?

Sdm diyeti listesi içinde birçok farklı ürün bulunmaktadır. Buna göre diyetin ayrıntıları şöyledir;

  • İlk olarak bir diyetisyen tarafından verilmiş olan reçete kullanılmalıdır.
  • Doktor izni ve kontrolü olmadan diyet yapmak tavsiye edilmez.
  • SDM ürünleri çok farklı besinlerden oluşabilmektedir. Bunların başında ise makarna, çörek, kraker, puding gelmektedir.
  • Tüm bu ürünlerin temel özelliği ise içinde bol miktarda lif barındırmasıdır. İçinde lif olduğu için besinleri tüketen kişi kolay kolay acıkmaz.
  • SDM ürünlerini online bir şekilde internet üzerinden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.
  • Doktorunuz ile görüştükten sonra size özel olarak bir diyet listesi hazırlanır. Çünkü bu diyette tam olarak bir kriter söz konusu değildir. Kişinin kilo ve vücut durumuna göre bir plan yapılmaktadır.
  • Sdm diyeti sırasında daha farklı ürünleri tüketmek de mümkündür. Bu durum kişiler için büyük bir avantajdır. Çünkü yenilecek olan besinlerde tam anlamı ile bir çeşitlilik sağlanacaktır.
  • Doktor tavsiyesi ile beraber hem sebze hem de meyvelerin diyet listesi içine eklenmesi mümkündür.

Zayıflama Dönemi Nedir?

Smd diyeti ile zayıflayanlar, ilk dönem içinde bunu rahatlıkla fark edebilirler. Diyet başladıktan sonra bir zayıflama periyodu söz konusudur. Bu periyot içinde hem düşük olan karbonhidrat hem de yağ içeren bir program mevcuttur. Çünkü bu iki ürün de vücut için gereklidir. Ancak bunlar çok fazla değildir. Vücut endeksine göre oranları ayarlanmıştır. Düşük kalori ise dikkat çeker. Zayıflama dönemi içinde bu sayede hızlı bir biçimde kilo vermek mümkündür. Düzenli bir şekilde diyet programı uygulandığı zaman bir beden kadar küçülmek mümkündür. Bunun süresi ise yaklaşık olarak bir hafta kadardır. Bu açıdan bakıldığı zaman diyetin etkilerinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Geçiş Dönemi Ne Anlama Gelir?

10 günlük sdm diyeti sonrasında bir geçiş dönemi söz konusu olabilmektedir. Geçiş dönemi çok önemlidir. Çünkü başlangıç artık geride kalmıştır. Kişi ideal olarak tanımlanan bir kiloya ulaşmıştır. Bundan sonrası ise sabitlemedir. Yani bu kiloda kalmak için bir takım şeylere dikkat etmek gerekmektedir. Bunların başında ise yeni bir beslenme programı gelmektedir. Eski beslenme programı artık geride kalmıştır. Doktor ya da diyetisyen, size kilonuzu koruma noktasında yardımcı olacaktır. Yeni beslenme şeklini ve alışkanlığını kısa süre içinde benimsemek gerekmektedir.

Ömür Boyu Sağlıklı Bir Şekilde Beslenme Gerekmektedir

Smd diyeti şikayet konuları genellikle listenin tam olarak uygulanmamasından kaynaklanmaktadır. Son dönem olarak da tabir edilir. Buna göre vücudunuz artık istediğiniz kilo seviyesine gelmiştir. Artık fazla kilo problemi söz konusu değildir. Bunların hepsi geride kalmıştır. Bundan sonra ömür boyu sağlıklı bir biçimde beslenme ilkelerine göre hareket etmek gerekmektedir. Vücuttaki uyum ve dengenin korunması ön plana çıkar. Bunun için de bir takım fiziksel aktiviteler yerine getirilmelidir. Elbette bunun için yine doktorun hazırlamış olduğu listeye ihtiyaç duyulacaktır. Ancak genel olarak Akdeniz mutfağından yararlanmak ve yeme alışkanlığını buna göre belirlemek gerekmektedir.

Bu tip bir diyetin son yıllarda çok popüler olmasının birçok nedeni vardır. Bunların içinde diyetin doğal olması ilk sırada gelir. Ürünlerin içinde bir katkı maddesi yoktur. Ayrıca hızlı bir şekilde kilo vermek bu diyet ile kolaydır. Diğer bazı diyetlerde genellikle karbonhidrat yakılmaktadır. Sdm ise yağ yakmaya odaklanmıştır. Başarısının sırrı da burada gizlidir. İlgili ürünleri kolaylıkla sipariş etmeniz mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.