saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sebze Diyeti Nasıl Yapılır?

03.12.2018
72
Sebze Diyeti Nasıl Yapılır?

Sebze diyeti ile zayıflamak çok zor bir işlem değildir. Çünkü sebze içerisinde genellikle şeker oranları son derece düşüktür. Sebze diyeti ile kaç  kilo verilir konusu çok sık gündeme gelir ve sorulur. 5 ya da 6 civarında bir kilo vermek mümkündür.

Pazartesi

Sebze diyeti yapanlar, mutlaka programa dikkat etmek zorundadırlar. Sabah uyandıktan sonra 1 tane ince dilimli kepek ekmeğinin tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra 1 tane salatalık da yenilmelidir. Buna ek olarak 2 çorba kaşığı kadar lor peyniri ve 1 tane domates ile öğün tamamlanır. Öğle öğününde ise 1 tabak dolusu karnabahar salatası yenilmelidir. Bunun haşlanmış olması gerekmektedir. Yanında bir bardak dolusu ayran içilmelidir. Ara öğünlerde ise 1 elma yeterli olacaktır. Akşam yemeğinde yine 1 tane kepek ekmeği, maruldan yapılmış salata ve bir tabak dolusu taze fasulye yemeği zeytinyağlı olarak yenilmelidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Salata Diyeti Nasıl Yapılır?

Salı

Sebze diyeti kadınlar kulübü sayfalarında çok sık tartışılır ve ilgi görür. Salı günü için tüketilmesi gereken yiyecekler şöyledir; kahvaltında 1 tane haşlanmış yumurta yenilmelidir. Bunun yanı sıra 1 tane domates, 1 tane salatalık ve kepek ekmeği unutulmamalıdır. Öğlen ise 1 tane patlıcan ile öğün kapatılabilir. Ancak patlıcanın üzerinde zeytin yağı gezdirilmelidir. Buna ek olarak domates ve kuru soğan ile salata yapılmalıdır. Küçük kasede yoğurt unutulmamalıdır. Türk kahvesi ve şekersiz olarak çay, ara öğünlerde tüketilebilir.

Çarşamba

Diyet listesi Çarşamba günü için bir takım yiyecekler ile hazırlanmıştır. 3 tane zeytin, 1 tane kepekli dilim ekmek, 1 tane domates, 1 adet salatalık ve 1 tane yumurta kahvaltıda tüketilmelidir. Öğlen olduğu zaman zeytinyağı çok olmayan ıspanak yenilmelidir. Ayrıca bir bardak ayran da tüketilmelidir. Akşam 4 tane ızgarada pişirilmiş köfte, közlenmiş olan 1 tane domates ve maruldan yapılmış salata menüde olmalıdır. Ara öğün için karpuz önerilir.

Perşembe

Perşembe günü çiğ sebze diyeti listesi şu şekilde belirlenmiştir; sabah 1 yumurta ile güne başlanır. Bunun yanı sıra 3 tane zeytin yenilir. 1 tane domates ve salatalığın yanı sıra 1 adet de kepekli dilim ekmeğin yenilmesi tavsiye edilir. Öğlen yemeğinde ise 1 bardak dolusu ayran ve 1 tabak dolusu haşlanmış patates salatası olmalıdır. Akşam ise 1 adet dilimli kepek ekmeği, maruldan yapılan salata, 1 tane domates ve 1 tabak dolusu zeytinyağlı börülce yenilmelidir. Ara öğünlerde ise 3 tane kadar cevizin tüketilmesi gerekmektedir.

Cuma

Cuma günü kahvaltında 1 tane ince dilimli kepek ekmeği, 1 tane domates ve 1 tane salatalık, ayrıca 2 çorba kaşığı kadar lor peyniri ile güne başlamak gerekmektedir. Öğlen yemeğinde ise yine ayran vardır. Bir bardak dolusu ayran olmak zorundadır. Yemek olarak ise ıspanak yemeği listede yer alır. Mutlaka zeytin yağı ile tüketilmesi gerekmektedir. Akşam yemeğinde ise biberle beraber közlenmiş olan hindi eti yemeği tüketilmelidir. Bir tabak yeterlidir. Ara öğünlerde ise 3 tane kadar cevizin tüketilmesi gerekmektedir.

Cumartesi

Hafta sonunun ilk gününde kahvaltıda 2 çorba kaşığı kadar lor peynirinin unutulmaması gerekiyor. Buna ek olarak  1 tane çok ince bir şekilde dilimlenmiş olan kepek ekmeği yenilmelidir. Yine kahvaltı öğününe özgü olmak üzere 1 tane domates ve 1 tane salatalık listede yer almaktadır. Öğlen yemeği hafif olarak tabir edilen yiyecekler ile geçirilmelidir. Buna göre 2 tane haşlanmış patatesi hazırlamak ve yemek gerekmektedir. Ayrıca ayran, bu öğünün değişmeyen öğelerinden birisi olarak dikkat çeker. Akşam olduğunda ise ayran yerine bir tabak dolusu yoğurt yenilmelidir. Yemek tercihi ise kıymalı bezelyeden yana yapılmalıdır. Bir kase yeterlidir. Cumartesi günün ara öğünlerde üzüm yemek serbesttir.

Pazar

Çiğ sebze diyeti ile zayıflayanlar çok fazladır. Pazar günü için şunları tüketmek gerekmektedir; sabah kalkıldığı zaman ilk günkü kahvaltının aynısı yenilebilir. Öğlen yemeğinde ise 1 kase dolusu mantardan yapılmış omlet tercih edilmelidir. Yanında bir bardak ayran içilebilir. Akşam ise yine ayran, marul salatası ve 2 tane ızgara bonfile ile gün sonlandırılır. Pazar günü için ara öğünde  kahve içilebilir. Ayrıca çay tercihinde bulunmak mümkündür ve bunların şekersiz olması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.