saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

21.09.2018
95
Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite kesin çözüm arıyorsanız ilk olarak yemek düzeninizi değiştirmelisiniz. Yağlı yiyecekler selülitlerin en büyük düşmanı olduğu için mutlaka bolca vitamin içeren meyve ve sebzeler tüketmeniz çok iyi olacaktır. Çünkü selülitlerinizin geçebilmesi için o bölgedeki yağları yakmanız gerekmektedir. Yağ yakımı da ancak portakal ve greyfurt gibi meyvelerden C vitamini alınması ile mümkün olmaktadır.

Selülit Yakan Yiyecekler

Selülit geçmesi biraz zor olsa da doğru besinler tüketildiği zaman kısa süre içerisinde geçen bir sorundur. Bu konuda çok başarılı olan ve selülit yakımını hızlandıran yiyecekler bulunmaktadır.

İlk olarak greyfurtun bu konuda çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü içerisinde bulunan C vitaminleri, selülit yakıcı olarak bilinmektedir ve gerçekten çok başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca sadece greyfurt olarak düşünmeyelim, limon, portakal hatta lime da bu konuda oldukça iyidir. C vitamini kolajen üretiminde başarılı olan bir vitamindir ve kolajen de vücudun esneklik kazanarak daha düzgün bir forma geçmesini sağlamaktadır.

Başka bir yiyecek ise brokolidir. Brokoli de içerisinde C vitamini bulunması nedeniyle selülit yakıcı bir besin olarak bilinmektedir. Aynı şekilde karnabahar da selülit konusunda çok başarılıdır. Aynı şekilde kolajen üretimi sağlayan bu yiyecekler bir yandan zayıflamanızı da sağlamaktadır.

İçerisinde bol su bulunan yiyecekler de selülit açısından çok önemlidir. Mesela karpuz ve domates gibi yiyecekler bu konuda bolca tüketilmesi önerilen yiyeceklerdir. Ayrıca içerisinde bolca su bulunduğu için yağ yakımına da yardımcı olurlar. Yağ yakımı başladığı anca selülit görünümleri de azalmaya başlayacaktır.

Meyvelerden de muz selülit yakımında sıkça önerilmektedir. İçerisinde bulunan likopen sayesinde muzun kan akışını hızlandırdığı ve bu sayede de yağların yakılmasını sağladığı bilinmektedir. Son olarak salatalığın da bu konuda başarılı yiyecekler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Selülite İyi Gelen Egzersizler

Selülitlerinizin geçmesi için egzersiz yapmanız da şarttır. Özellikle hareket etmeyen kişilerde selülik oluşumunun çok sık görüldüğü bilinmektedir. Hatta çok sık kilo alıp vermek de selülitlere neden olacağı için bu süreçlerde düzenli olarak spor yapmak çok önemlidir. Eğer düzgün bir şekilde zayıflamak ve bu sürede selülit oluşumunun önüne geçmek istiyorsanız size birkaç basit egzersizden söz edebiliriz.

İlk olarak yürüyüş yapmak çok önemlidir. Her gün olmasa bile haftada en az 3 kere birer saat yürüyüş yapmak selülit oluşumunu önleyeceği gibi mevcut selülitlerin de kısa süre içerisinde yakılmasını sağlar.

Selülite iyi gelen sporlara baktığımızda da ilk olarak pilates ile karşılaşıyoruz. İnternette çok sayıda pilates videosu bulunduğu için eğer spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa evde de çok rahat bir şekilde spor yapabilirsiniz.

Son olarak her gün düzgün bir şekilde squat yapmak da selülitlerin önüne geçmek için en güzel sporlardan bir tanesidir. Az miktarda başlayarak her geçen gün bu sayıyı arttırı selülitlerinizin kısa bir süre içerisinde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Selülite İyi Gelen Yağlar

Son olarak selülitlere iyi gelen bitkisel yağlardan söz edeceğiz. İlk olarak Hindistan cevizi yağının çok iyi geldiği bilinmektedir. Hatta selülite ne sürülür diye araştırdığınız zaman ilk karşınıza çıkacak yağlardan biri Hindistan cevizi yağıdır. Çünkü içerisinde kolajen ve elastini bulunmaktadır. Bunlar da sıkılaştırma konusunda oldukça başarılı bileşenlerdir.

Yağ olarak başka bir öneri ise selvi yağı olarak bilinmektedir. Selvi yağı diüretik, astrenjan ve antiseptik özellikleri sayesinde kan dolaşımının hızlanmasını ve böylece yağ yakımını hızlandırmaktadır. Yağ yakımı hızlandıkça da selülitlerinizin hızlı bir şekilde iyileşmeye başladığını görebilirsiniz. Selülite karşı doğal tedavi yöntemleri yazımızı okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.