saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Selülite Karşı Doğal Tedavi Yöntemleri

07.09.2018
101
Selülite Karşı Doğal Tedavi Yöntemleri

Selülite Karşı Doğal Tedavi Yöntemleri

Selülite bitkisel çözüm arayışları, uzun yıllardır araştırılmaktadır. Selülitler oluşması kolay ama yok edilmesi zor oluşumlardır. Hemen hemen herkesin şikayet konusu olan selülitler, portakal kabuğu görünümü verir ve ciltte kötü bir görüntü yaratır. Selülit oluşumunda birçok faktör vardır. Genelde aşırı kilo alımları sebebiyet verse de, başak etkenler de selülit oluşumu yapabilir. Selülitin nedenlerinin başında kötü beslenme gelir. Bu yönüyle sadece kilolu kişilerde selülit olmaz, zayıf kişilerin de çeşitli bölgelerinde selülit gözlemlenebilir. Hormonların değişimi, metabolizmanın yapısı ve ani kilo alıp vermeler de selülit yapıcı sebeplerdendir. Selülit için ne yapmalı sorusuna birçok cevap verilebilir. Selülit için yapılabilecek en doğru yöntem ise doğal yollara başvurmaktır. Yağ aldırma, cilt gerdire gibi tıbbi yöntemler kullanılsa da, bu yöntemler acılı ve pahalıdır. Selülitle savaşmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemleri, evinizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Selülit Karşıtı Tarifler:

Selülitle savaşmanın birden çok yolu vardır. Bu yöntemlerin bazılarında ameliyat masalarında bulunabileceğiniz gibi, bazılarında is evinizde otururken uygulama yapanız mümkündür. Selülitlerinizin yoğunluğu ve şikayetinize göre hangi yöntemi tercih edeceğiniz tamamen size kalmış. Ancak ağrılı ve pahalı yöntemleri son çare olarak kullanmanız önerilir. Selülit kremi, son zamanlarda hemen hemen her markanın üretmeye başladığı endüstriyel kremlerdendir. Bu kremleri satın almanız mümkün olsa da, kendi kreminizi kendiniz yapma olanağına da sahipsiniz. Selüliti yok edici tariflerin isimler şu şekilde sıralanabilir:
Kahve ile cildi ovmak
1. Elma Sirkesi
2. Su takviyesi
3. Kuru fırça
4. Ardıç yağı
5. Yeşil çay
6. Hindistan cevizi yağı
8. Portakal yağı
Bu ve buna benzer yöntemlerin örnekleri, birçok yerde karşınıza çıkacaktır. Bu tariflerin ortak özelliği, cildi beslemesi ve germesi olarak belirlenebilir. Kahveyi vücudunuza dökerek iyice ovmak, ölü derileri kaldıracağı gibi cildin de yenilenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımı hızlanan vücudunuzda, cildiniz de sıkılaşacaktır. 1 ölçek elma sirkesine 2 ölçek su koyarak da selülitlerle savaşabilirsiniz. Selülit için en etkili çözümler, cildi yenileyen ve canlandıran çözümlerdir. Günde en az 2 litre su içmek, vücudunuza sayısız fayda sağlayabileceği gibi selülitleri de yok etmeye yardımcı olur. Kuru fırçayla vücudunuzu fırçalamak da ölü derilerin gitmesine ve kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olur.

selülite karşı doğal tedavi

 

 

Selülitler Neden Olur?

Selülit oluşumunun birçok sebebi vardır. Sadece kilolu insanlarda selülit görüldüğü yanlış bilinen bilgilerden biridir. Zayıf insanların da kollarında, bacaklarında, göğüslerinde selülitler gözlemlenebilir. Bunun en büyük sebebi, dengesiz ve kötü beslenmedir. Beslenme alışkanlığınızı düzenlemek ve sağlıklı beslenmek vücudunuza birçok konuda fayda sağlar. Bu faydalardan biri de selüliti gidermektir. Aşırı miktarda tuz ve şeker tüketimi, uzun süreler ayakta kalmak, doğum kontrol hapları kullanmak da selüliti tetikleyen faktörlerdendir. Günde 2 litreden az su içmek de selülit oluşumunu hızlandırır.

Selülit Tedavisi:

Selülit tedavisi için birden çok yöntem vardır. Bu yöntemler doğal ve tıbbi olmak üzere ikiye ayrılabilir. Selülit tedavisi fiyatları, tıbbi çözümlerde daha pahalı olarak karşınıza çıkar. Doğal yöntemler oldukça ucuzdur ve bir o kadar etkilidir. Tıbbi yöntemlerde en bilinen çözüm liposuction yaptırmaktır. Bu işlem vücudunuzdaki yağları büyük oranda alsa da, çok pahalı ve acılı bir çözümdür. Bu yöntemler yerine doğal tedavi yollarını tercih edebilirsiniz. Birçok yiyecek ve içecek direk tüketildiğinde ya da bölgesel olarak sürüldüğünde selülitlerin oluşumunu ciddi oranda engellediği gibi, selüliti olanları da selülitten kurtarmaktadır. Doğal yöntemlerin hangisinin size uygun olduğunu, en doğru şekilde doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.