saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sertleşme Probleminin Bitkisel Tedavisi

15.09.2018
271
Sertleşme Probleminin Bitkisel Tedavisi

Sertleşme Probleminin Bitkisel Tedavisi

Sertleşme problemine doğal çözüm, çoğu erkeğin bilgi sahibi olması gereken bir konudur. Dönem dönem çoğu erkeğin başına, iktidarsızlık da denilen sertleşme problemi gelebilir. Bu problemi meydana gelmesinin altında birçok neden yatabilir. Ancak sertleşme probleminin yaşanmasını sağlayan nedenlerin başında şunlar gelir:

 • Sigara kullanımı
 • Ruhsal ve duygusal problemler
 • Sağlık durumunda meydana gelen bozulmalar
 • Uyuşturucu
 • Depresyon
 • Yüksek tansiyon

Bu nedenlerden dolayı yaşanan sertleşme problemini bitkisel yöntemlerle çözmek mümkündür. Yalnızca yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek cinsel açıdan daha sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz.

Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kereviz İle Sertleşme Sorunu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kereviz, düzenli olarak tüketildiğinde sertleşme sorununu ortadan kaldıran bir besindi. Bu bitkiyi belirtildiği gibi hazırlayıp, düzenli olarak tükettiğinizde iktidarsızlık problemini ortadan kaldırmış olursunuz. Kereviz yemeğini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler sırasıyla şunlardır:

 • Yaklaşık 150- 200 gram kereviz yumrusu
 • 15 adet, sapıyla beraber taze maydanoz
 • Yaklaşık 300- 350 mililitre su

Bu malzemeleri kullanarak yapacağınız kereviz yemeğinde izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle kerevizleri, ağzı kapalı bir kapta bulunan suyun içerisinde 5 dakika kadar kaynatın.
 • Beşinci dakikadan sonra 15 dal maydanozu da kerevizlerin içerisine ekleyip 3 dakika daha kaynatın.
 • Ardından altını kapattığınız kabı bir kenarda ılımaya bırakın.
 • Ilıdıktan sonra karışımı süzerek ortaya çıkan suyu günde iki bardak için.

Bu kereviz suyunu, kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce içmeniz tavsiye edilmektedir.

Sirke İle Sertleşme Sorunu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sirke, sertleşme sorununu çözmede kullanılan en etkili ve en pratik yöntemlerden biridir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan sirkeyi, sertleşme probleminin çözümünde kullanmak için yapmanız gereken tek şey, akşam yemeklerinden sonra 1 çorba kaşığı tüketmektir.

Bu yöntem için kullanmanız gereken sirke, elma sirkesi olmalıdır. Ayrıca, sirke ile iktidarsızlık problemini tedavi etmeden önce diyabet veya kalp rahatsızlığınızın bulunmadığına emin olmanız gerekmektedir. Çünkü bu yöntem, kalp ve diyabet rahatsızlığı bulunan kişiler için sakıncalı olabilmektedir.

Tarçın İle Sertleşme Sorunu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çeşitli kokular ve aromalar, erkeklerde görülen sertleşme problemine çok hızlı çözüm sağlayabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda tarçın bitkisinin de bu sorunun tedavisi için oldukça işe yarayan bir yöntem olduğu ortaya çıkmıştır.

Kolayca ulaşabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir yöntem olan tarçın ile sertleşme sorununu çözmek için yapmanız gereken tek şey, günlük hayatınızda tarçın tüketimini arttırmaktır.

Bunun için izleyebileceğiniz birçok yöntem var. Tarçın tüketimini arttırmak için, günlük olarak tükettiğiniz içeceklerin içerisine tarçın bitkisini ekleyebilir veya gün içinde yediğiniz tatlı ve yemeklere tarçın baharatını ilave edebilirsiniz.

Bakla Bitkisi İle Sertleşme Sorunu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bakla, yapısındaki L- dopa bileşeni sayesinde sertleşme problemine etkili ve pratik bir çözüm sağlar. Aynı bileşen sayesinde bakla, Parkinson hastalığının tedavisinde de yaygın olarak kullanılır.

Baklanın gereken miktarda tüketimi iktidarsızlık problemine kesin bir çözüm sağlarken, haddinden fazla tüketimi ağrılı ve acılı bir ereksiyona neden olabilir. Bu nedenle bakla tüketirken ölçülü olamaya ve ayarı kaçırmamaya dikkat etmeniz önerilir.

Tüm bu yöntemler, sertleşme, diğer adıyla iktidarsızlık probleminizi kısa sürede ortadan kaldıracak doğal tedavilerdir. Tüm bu yöntemleri uyguladığınız halde bir sonuç alamazsanız en kısa sürede uzman bir doktora danışmayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde kalıcı bir çözüm sağlayamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.