saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

30.11.2018
41
Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

Simit diyeti, Türk Kültürünün değişmeyen bir parçası haline gelmiştir. Birçok kişi sabah işe ya da okula gitmeden önce satın almış olduğu simidi tüketir. Hem peynir hem de çay ile son derece lezzet bir hale gelmektedir. Son dönemde simidin içinde olduğu diyet büyük bir ilgi görmektedir. Simit diyeti yaptım diyen kişilerin sayısında artış vardır.

Simit Diyeti Nedir?

Simit diyeti yapanlar, bu şekilde kilo verebilmektedirler. Simit, kalori anlamında son derece doyurucu bir yiyecektir. Çünkü bir simit içinde yaklaşık olarak 272 kalori bulunmaktadır. Simit diyetinin en önemli özelliği ise sadece simitten oluşmamasıdır. Çünkü başka yiyecekler de mevcuttur. Bunlara tam anlamı ile uyan kişiler, kısa süre içinde fazla kilolarından kurtulabilirler. 7 gün içinde tam 6 kilo vermek mümkündür. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

  1. Gün

Sadece simit yiyerek zayıflama diye bir durum söz konusu değildir. Bunun yanında bir takım ürünleri daha tüketmek gerekmektedir. Sabah kalktıktan sonra yarım simide ek olarak bir fincan şekersiz kahve ya da çay içilmelidir. Öğlen menüsünde de yine simit vardır. Tam bir simit ile beraber yağısız salata yenilebilir. Akşam ise tavuk göğsü tüketilmelidir. Yarım tavuk göğsü yeterlidir. Bir tabak da salata yenilmelidir. Yağsız olmasına mutlaka dikkat etmek gerekmektedir.

2.Gün

Simit diyeti kadınlar kulübü adındaki platformda çok tartışılan bir konudur. Birçok kadın bu diyetin nasıl olduğunu merak etmektedirler. Buna göre ikinci gün yine yarım simit ile kahvaltı yapılmalıdır. Yanında ise şekersi kahve veya çay tüketilebilir. Öğlen öğünü aynıdır. Yani 1 tane simit ve bir tabak yağsız salata yenilmelidir. Akşam ise ilk gün olduğu gibi yarım porsiyon tavuk göğsü ve salata tüketilmelidir.

3.Gün

Sabah kahvaltıları aynıdır. Yarım simit ve çay ile güne başladıktan sonra öğlen yemeği için 1 tane simit ve salatanın yenilmesi gerekmektedir. Akşam yemeğinde ise ekmeğin içi tercih edilmeden, tamamen yağsız bir kıyma ile 10 tane küçük köfte yenilebilir.

4.Gün

Bugün içinde yarım simit ve kahve ile güne başladıktan sonra klasik olarak öğlen yemeğinde 1 tane simit ve salata tüketilebilir. Akşam yemeği için bir önceki gün tercih edilen köfte yenilmektedir.

5.Gün

Simit ayran diyeti yorumları genel olarak son derece olumludur. Beşinci günde ise şunların tüketilmesi şarttır. 5.günde ise sabah kahvaltısında bir değişiklik söz konusu değildir. Öğlen yemeğinde ise bir adet simidin yanına bir bardak dolusu ayran içilmektedir. Akşam olduğunda kuzu pirzola menüde olmalıdır. 2 tane ve tam yağsız pirzola seçimi yapılmalıdır. Kase salata ise diğer tüketilmesi gereken besindir.

6.Gün

Bir fincan kadar çay veya kahve ile beraber yarım simit ile kahvaltı tamamlanmalıdır. Bunun hemen ardından öğlen yemeğinde 1 tabak kadar domates ile yapılmış olan makarna yenilmelidir. Aynı öğün içinde yağsız salata da vardır. Akşam olduğunda ise salata yine tercih edilecektir. Buna ek olarak ise yine 2 tane yağsız kuzu pirzola öğüne eklenmektedir.

7.Gün

Sabah kahvaltında, diğer 6 günde olduğu gibi aynı yiyecekleri ve içecekleri tükettikten sonra öğlen yemeğinde ise içinde domates ve tavuğun parçaları olan bir makarna yenilmelidir. Akşam öğünü için ise bir kase salatanın yanı sıra haşlanmış ya da ızgara ile pişirilmiş olan 3 tane bonfile ile günü tamamlayabilirsiniz. Bunun yerine tavuk tercihi de yapılabilmektedir.

Simit Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Simit diyeti ile zayıflayan var mı sorusu çok sık gündeme gelmektedir. Bu şekilde kilo kaybeden kişi sayısı çok az değildir. Ancak diyeti yaparken bir takım şeylere dikkat etmek gerekmektedir. Buna göre simit diyetini bir hafta boyunca uygulamak şarttır. Bu süre bittikten sonra mutlaka ara verilmelidir. 2 hafta süresince ardı ardına böyle bir diyet yapmak sağlık açısından bir takım sıkıntıları beraberinde getirebilmektedir. Salatalarda yağ olmaması çok önemlidir. Bunun yerine elma sirkesi koymak mümkündür. Zeytin yağı olmadan yemeklerin pişirilmesi tavsiye edilmez. Diyet yaparken spora da önem verilmelidir. Günlük olarak 1 saat kadar yürümek gerekmektedir. Simidin tahıllı olması bir diğer önemli kuraldır. Bu şekilde zayıflamak çok zor bir işlem değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.