saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Doğal Tedavi Önerileri

15.09.2018
95
Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Doğal Tedavi Önerileri

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Doğal Tedavi Önerileri

Sivilce lekelerine doğal çözüm önerileri arasında gül suyu, sirke ve limon suyu ile yapılan maskeler sivilce izleri için sıklıkla kullanılan yöntemlerdir. Eczanelerden temin edilen ve reçete ile satılan sivilce kremleri sivilce bölgesinde kuruluk oluşturmaktadır. Doğal yöntemler ise cilde iyi gelirken bir yandan da sivilce problemini çözmektedir. Sivilce izleri için genellikle diş macunları kullanılmakta olup sivilceyi hızlı bir şekilde geçirmekte ve iz bırakmamaktadır.

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu Tedavisi

Sivilce izlerinin tedavisinde limon suyu sıklıkla kullanılan bir doğal tedavi yöntemidir. Birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi sivilcelerin tedavisinde de kullanılan limon suyunun birçok faydası bulunmaktadır. Limon suyunun renk açıcı bir etkisi olduğu gibi içinde barındırdığı C vitamini ile sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Düzenli limon suyu kullanımında sivilce izleri geçecektir. Sivilce lekelerine çözüm limon suyunun hazırlanışı şu şekildedir;

 • Çok hassas bir cilde sahipseniz limon suyunu seyretmeniz gerekmektedir. Seyrettiğiniz limon suyunu bir pamuk yardımı ile sivilce lekesinin olduğu yerde uygulamanız gerekmektedir.
 • 10 dakika kadar sivilceli alana uyguladığınız limon suyunu, ılık su ile durulamalısınız.
 • Sivilce izleriniz geçene kadar düzenli bir şekilde uygulamaya devam edebilirsiniz.
 • Dilerseniz limon suyunun içine bal ekleyerek, sivilce lekesinin üzerinde 10 dakika kadar bekleterek yine ılık su ile temizleyebilirsiniz. Balın içinde bulunan E vitamini ile sivilce izleriniz hızlı bir şekilde iyileşecektir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisinde Hindistan cevizi yağı da sıklıkla kullanılmaktadır. Hindistan cevizi yağının birçok faydası bulunmaktadır. Hindistan cevizinin içinde yer alan E vitamini ve yağ asitleri sivilcenizi kısa bir süre içinde geçirecektir. Sivilce izlerinden kurtulma evde tedavi yöntemleri arasında Hindistan cevizi yağı en etkili çözümlerden biridir. Hindistan cevizi yağının uygulanışı ise şu şekilde yapılmaktadır;

 • Hindistan cevizi yağına yumuşak bir bezi batırarak sivilce izinin bulunduğu bölgeye bastırabilirsiniz.
 • Dilerseniz bir pamuk yardımı ile masaj yaparak da Hindistan cevizi yağı tedavisini uygulayabilirsiniz.
 • 10 dakika kadar yüzünüzde bekleteceğiniz Hindistan cevizi yağını ılık su ile yıkayabilirsiniz.
 • İsteğe bağlı olarak Hindistan cevizi yağını lavanta yağı ile de karıştırabilirsiniz. Lavanta yağı ile karıştırılan Hindistan cevizi daha kolay bir şekilde sivilce lekelerini geçirmektedir.
 • Sivilce izleriniz iyileşene kadar günde 2 kez olmak üzere Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

Sivilceye İzleri İçin Maske Yapımı

Sivilceye kesin çözüm olan doğal tedavi yöntemi evde yapacağınız maskedir. Limon suyu, çay ağacı ve bal kullanarak yapılan maskeye dilerseniz kil de ekleyebilirsiniz. Buğday yağı, kil ve çay ağacı yağını aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Maske için gerekli olan tüm malzemeler içinde barındırdıkları vitaminler sebebi ile sivilce izini hızlı bir şekilde yok etmektedir. Sivilce sorunundan mustarip olan kişiler çoğunlukla bu maskeyi kullanmaktadır. Sivilce izler için maskenin hazırlanışı şu şekilde yapılmaktadır;

 • Sivilce izleri için yapılacak olan maskeye; kil, çay ağacı yağı, bal, limon suyu ve buğday yağı gerekmektedir.
 • Derin bir kâse içinde tüm malzemeleri karıştırmanız gerekmektedir. Sadece kili diğer malzemelerden 2 ölçü fazla eklemeniz gerekmektedir. 15 ml kil, 7 ml çay ağacı yağı, 7 ml buğday yağı, 7 ml limon suyu ve 7 ml bal gerekmektedir. 7 ml yaklaşık olarak 1 çay kaşığına denk gelmektedir.
 • Karışım krem haline gelene kadar karıştırmanız gerekmektedir.
 • Hazırladığınız karışımı önceden temizlediğiniz yüzünüze uygulayarak 20 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir.
 • Ilık su ile yüzünüzü duruladıktan sonra yumuşak bir bez ya da havlu ile yüzünüzü kurutabilirsiniz. Karışımı haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.