saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sivilce Tedavisinde En Etkili 5 Yöntem

08.09.2018
97
Sivilce Tedavisinde En Etkili 5 Yöntem

Sivilce Tedavisinde En Etkili 5 Yöntem

Sivilce tedavisi için bitkisel çözümler ve doğal yöntemler mevcuttur. Birçok insanın özelliklede ergenlik dönemindeki genç yetişkinlerin hormonlarındaki artış nedeniyle yüz bölgelerinde yoğun olmak üzere kimi zaman sırt ve çevresinde de görülebilmektedir. Özellikle yağlı ciltlere sahip bireylerin sivilcelerinden kurtulması oldukça zordur nitekim hormonlardaki yüksek artış ciltte hali hazırda yağlanmayı artırdığı için sivilceler bu nedenle kimi zaman uzunca süreler kaybolmak bilmez. Bu makalemizde sivilce tedavisinde kullanılan alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz. Uyguladığınız takdirde büyük ölçüde fayda sağlayabileceğinizi düşündüğümüz bu yöntemler tamamen doğal ve bitkisel içerikli olacağı için gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Sivilce nasıl geçer, sivilce için doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Anlatmaya geçmeden önce sivilcenin geçmesi için bilinenin aksine yapmamanız gereken birkaç yöntemden bahsedeceğim. Özellikle sivilce patlatma ya da sivilce sıkmak uzmanların çoğu tarafından oldukça zararlı olarak gösterilmektedir. Sivilce sıkıldığı zaman karşılaşılan tehlike sivilce içerisinde biriken bakterilerin bölgeye daha çok yayılması olduğu söylenebilir. Bu yüzden Sivilcelerinizi patlatmak yapacağınız en son şey olmalı.

Sivilce Tedavisinde Basit Yöntemler:

Sivilceler çıktığı andan itibaren sizi kötü göstermesi nedeniyle özgüveninizi de olumsuz etkilemektedir haliyle gün boyu motivasyonunuzu düşürdüğü için yalnızca fiziki değil aynı zamanda ruhsal izlerde bırakabilir. Ancak sivilcelerden kurtulmak için keşfedilmiş onlarca yöntem mevcuttur eğer bu basit çözümleri uygularsanız hem kendinizi daha iyi hisseder hem de güzel bir görünüme kavuşma ihtimalinizi arttıra bilirsiniz. İşte sivilceler için doğal yöntemler;
1. Ozon yağı: Cilt bakımında ve tedavisinde oldukça etkili olan bu yağ sivilce tedavilerinde de yüksek oranda çözüm niteliğindedir. Yalnızca kaşıntı, yaralanma vb. için değil ciltte oluşan çoğu hastalık için birebirdir. Yapmanız gereken oldukça basit sivilceli bölgeye uyguladığınız az miktarda yağı iyice yedirin ve 20 dakika kadar bekletin. Etkisini hemen göreceksiniz.
2. Limon: Birçok faydası bilinen limon mucizevi bir şekilde sivilcelere de iyi gelmektedir. C vitaminini içinde çokça bulundurması nedeniyle oldukça besleyicidir de. Yapmanız gereken tek şey tazı sıkılmış limon suyunu pamuk yardımıyla hafif hafif sivilcenin bulunduğu bölgeye sürün ve sivilcelerin kısa sürede kuruduğuna şahit olun.
3. Temiz bir yüz: Belki de ihmal edilen en büyük şey bu maddedir. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce cildinizi sürekli temiz ve nemli tutuyor musunuz bir düşünün. Her gece yatmadan önce ve sabah uyanır uyanmaz devamlı nemlendirici yüz sabunu ve ılık suyla cildinizi yıkamanız zararlı bakterilerin artmasını muhakkak azaltacaktır.
Kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemlerle sivilcelerinize veda edebilirsiniz.

sivilce tedavisinde basit yöntemler

İbrahim Saraçoğlu’nun Sivilce Kürleri:

Türkiye’de ve dünyada yaptığı bitkisel tedavilerle tanınan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun sivilce tedavisi için önerdiği sivilce kürleri oldukça etkilidir. Sivilce tedavisinde, sivilcelere kesin çözüm İbrahim Saraçoğlu kürleri nelerdir inceleyelim;
Lavanta Kürü: Oldukça revaçta olan bu kür ile büyük oranda fayda göreceğinizi düşünmekteyiz. Bu kür için gereken malzemeler; Lavanta, elma sirkesi, maden suyu, incir çekirdeği yağı. Bu malzemelerin temin ederken tüm malzemelerin muhakkak doğal olduğundan emin olun. Malzemeleri temin ettikten sonra karışımı hazırlayabilirsiniz. Lavanta bitkisini kaynayan suya 1 tatlı kaşığı atın 10 dakika kadar kaynatın ve ardından demleyin. Demlenen lavanta çayını 21 gün boyunca düzenli olarak günde bir kere mümkünse geceleri için. Bunun yanında; 1 fincan maden suyu ve elma sirkesini bir kap yardımıyla karıştırın ve günde bir kez pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine hafifçe sürünüz.
İbrahim Saraçoğlu’nun bu tavsiyelerini yaparsanız sivilcelerinizden ve yüzünüzde oluşan çoğu lekelerden kurtulmanız mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.