saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

21.09.2018
86
Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilcelere hızla iyi gelen tarifler, evde uyguladığınız tedavi yöntemleri ile cildinizin çok daha pürüzsüz bir hale gelmesini mümkün kılabilirsiniz. Beslenme ile cilt sağlığı arasında sıkı bir ilişki söz konusudur. Bu nedenle sağlık bir cilt için dengeli beslenmek gerekir.

Sivilcelerin ortaya çıkma sebepleri sağlığınızın kötüye gittiği hakkında vücudunuzun size yapmış olduğu bir uyarı olabilir. Sivilcelerin ciddi boyutlara ulaştığını düşünüyorsanız dermatologunuza giderek kan ve idrar tahlili yapılmasını isteyebilirsiniz. Bu şekilde sorunun kaynağına inme imkanı da elde edebilirsiniz.

Sağlık sorunları dışında oluşan sivilceler, yağlı, sürekli terleyen ciltten veya çok fazla elle temas edilen derinin yıpranmasından oluşabilir. Minik zararsız olduğunu düşündüğünüz sivilceleriniz varsa bir diş sarımsağı ortadan kesip sivilcenin üzerinde 5 saniye bekletip yıkadığınızda sonuç alabilirsiniz. Mikrop kırılacak ve kısa sürede hasar iyileşecektir.

Yüz Sağlığına İyi Gelen Yiyecekler Hangileridir?

Yüze iyi gelen yiyecekler denildiği zaman kişilerin ilk olarak dikkate almaları gereken seçenekler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Havuç ve elma yüz sağlığı için vazgeçilmez besinlerdendir. Katı meyve sıkacağı ile bu besinlerin suyunu çıkararak haftada 2-3 defa tüketebilirsiniz. Cilt güzelliği bu şekilde en üst noktaya erişecektir.
  • Yoğurt ve diğer süt ürünleri cildin sağlığını ve gençliğini koruyabilmek için olmazsa olmaz detaylar arasında bulunmaktadır. Hem dışarıdan uygulandığı zaman hem de tüketim aracılığı ile cildinizde büyük bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Sivilce düşmanı yiyecekler kategorisinde yer alan ürünleri tercih ederken sizde herhangi bir alerjik reaksiyon yaratıp yaratmadığı ile alakalı da bilgi sahibi olmalısınız. Karışımların içerisinden sizde alerji yaratan besinleri çıkarmalısınız. Bu şekilde cilt sağlığınızı sorunsuz bir biçimde geri kazama imkanını elde edebilirsiniz.

Yüz sağlığını geri kazanmak isteyen kişilerin hayatına su tüketimini dahil etmeleri gerekmektedir. Su tüketimi ne denli yüksek olursa elde edilecek olan cilt güzelliği de o denli yüksek olacaktır. Özellikle kuru ciltler için su tüketimi çok daha hayati bir önem taşımaktadır. Kuru ciltlerin yaşanmaya daha yatkın olduğu belirtilmelidir. Bu konuda en azından önleyici bir adım atabilmek için su tüketimini en üst seviyeye çıkarmalısınız.

Yüz Bakımı Konusunda Hangi Doğal Ürünler Kullanılabilir?

Sivilce yapan yiyecekler listesi kapsamında yer alan yiyeceklerden uzak dururken aynı zamanda sivilceyi engelleyen besinlerin cilde dışarıdan uygulandığı zaman da olumlu sonuç verdiği görülmektedir.

  • Yoğurt ve süt ile bal nemlendirme aşamasında sıklıkla kullanılabilmektedir. Kullanılan balın doğal olmasına ayrıca özen gösterilmelidir.
  • Maden suyu hem içildiği hem de cilde uygulandığı zaman pürüzsüz bir cilt ortaya koymaktadır.
  • Nane yağının sivilcelerin üzerine uygulanması ile sivilceler kısa bir süre içerisinde sönmektedir.

Bu yiyecekleri cilde uygulamadan önce bileğinizin iç kısmına uygulayarak herhangi bir reaksiyon meydana gelip gelmeyeceği ile alakalı da fikir sahibi olabilirsiniz.

Sivilcelerden Kurtulmak için Hangi Alışkanlıklarınızı Değiştirmelisiniz?

Sivilceyi engelleyen besinler hakkında bilgi sahibi olmak kadar aynı şekilde sivilce oluşumuna sebebiyet veren koşullar hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Bu koşullardan ve alışkanlıklardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Cilt bakımı konusunda özellikle temizlik aşamasında oldukça hassas davranılmalıdır. Her sabah ve akşam cildin muhakkak yıkanması gerekmektedir. Nemlendirme aşamasında ise aleo vera gibi doğal içerikler de kullanılabilmektedir.
  • Beslenme konusunda yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı ve asitli içecekler olabildiğince hayattan uzaklaştırılmalıdır.
  • Makyaj malzemelerini yüzünüze uyguladıktan sonra temizlemeden uyuma gibi bir alışkanlığınız varsa bunu yenmelisiniz. Kullanılan malzemelerin de olabildiğince hafif yapıda olması gerektiği konusunda uzmanların uyarılarına da kulak verilmelidir.

Bu alışkanlıklardan uzak durarak kısa bir süre içerisinde sivilce oluşumunu minimum seviyeye indirme imkanını yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.