saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sivilceleri Kurutmak Mümkün Mü, Nasıl Yapılır?

03.11.2018
84
Sivilceleri Kurutmak Mümkün Mü, Nasıl Yapılır?

Sivilceleri kurutmak için doğal yöntemler uygulayarak, pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Sivilceler, ergenlik çağının en temel sorunlarından biri olarak görüldüğü gibi farklı yaşlarda da çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Özellikle hormonlar, sivilceleri direkt olarak etkileyen faktörlerin başında gelir.

Sivilce kurutucu krem kullanmak kimi ciltlerde etkili sonuç verirken kimi ciltlerde doğal yöntemler daha başarılı sonuçlar sunar. Dolayısıyla cilt tipi ve cilt türüne göre uygulama yapmak oldukça önemlidir.

Sivilce Neden Oluşur?

Cildin yeterinde temizlenmemiş olması, cilt gözeneklerinin dolmasına ve yağların tıkaca dönüşerek sivilce olmasına neden olur. Hava almayan cilt yüzeyi böylelikle, yağları dışarı atamadığı için iltihap, dolayısıyla da sivilce oluşturur. Sivilce nedenleri arasında;

  • Yumurtalık kistleri
  • Karaciğer fonksiyon bozuklukları
  • Fazla yağlı ciltler
  • Hormonal yapı veya değişiklikler
  • Stres
  • Cilt kirliliği

Gibi nedenlere bağlı olarak sivilce oluşur. Özellikle cilt yapısıyla atılan ölü hücrelerin, cilt yüzeyinden temizlenmemesi sivilcelerin oluşmasını sağlayan en önemli faktörlerdir. Cildin yağ ve nem dengesinin bozulmaması, rahat nefes alabilmesi, doğal formunu koruması oldukça önemlidir. Anında sivilce geçirme yöntemleri ancak cilt yüzeyindeki ufak ve birkaç sivilcede etkili olabilir. Tüm cildin ideal ve sivilcesiz olması için ise düzenli olarak temizlik ve bakımının yapılması gereklidir.

 

 Doğal Yöntemlerle Sivilceleri Kurutmak

Şayet yoğun ve cilt problemi niteliğinde ise dermatoloğa başvurulmalıdır. Öncelikle nedenleri belirlenmeli ve tedavi ona göre uygulanmalıdır. Hızlı şekilde sivilce kurutmanın en popüler yöntemlerinden biri olarak diş macunu kullanılabilir. Ancak sadece sivilcenin üstüne minik nokta halinde uygulanmalı ve cilt kuruluğuna neden olunmamalıdır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saç Rengini Değiştirmek İsteyenlere Öneriler

Anında sivilce yok etme yöntemleri arasında olan diş macunu, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Sivilceler üzerindeki bakterilerin yok edilmesini ve sivilce iltihabının kurumasını sağlar. Farklı kimyasal maddeler içerdiği için yoğun ve sürekli uygulanmamalıdır.

Diş Macunu İle Sivilce Kurutma Yöntemi

Sivilcelerin üstüne minik noktalar şeklinde uygulanmalıdır. Ortalama 15- 20 dakika bekletildikten sonra önce el ile çıkartılmalı ve fakat sivilcenin tahriş olmamasına özen gösterilmelidir. Ardından ılık su ile yıkanabilir ya da ılık- ıslak pamuk ile temizlenebilir. Sivilcelerde kuruma sağlanana kadar günde 1 kez uygulanabilir.

Elma Sirkesi İle Sivilce Kurutmak

Elma sirkesi, tüm vücuda iyi gelen ve bakterileri yok eden muazzam bir takviyedir. Cildin beyazlaması, pürüzsüzleşmesi, sivilcelerden arınması ve nem kazanması için tüm bedene veya sivilcelerin olduğu bölgeye uygulanabilir. Sivilceleri yok etmek için kesin çözüm olan elma sirkesi, düzenli olarak uygulanabilir.

Antibakteriyel özelliği ile cildin arındırılmasında oldukça etkilidir. Cilde doğrudan uygulamak asitli yapısı nedeniyle, cildin tahriş olmasına neden olabilir. Su ile incelterek uygulanmalıdır.

  • 1 bardak ılık su
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Karıştırılır ve pamuk yardımı ile cilde sürülür. Tonik olarak uygulanan elma sirkesi karışımı, her gün uygulanabilen bir yöntemdir. Cildin temizlenmesine, sivilcelerden arınmasına olanak sunarken, pürüzsüz ve berrak bir görünüm kazandırır.

Limon İle Sivilceleri Yok Etme Formülü

Limon, tıpkı elma sirkesi gibi asidi güçlü bir meyvedir. C vitamini bakımından zengin olan limon 1 saatte sivilce yok etme formülleri arasında gösterilir. Sivilceleri kurutan yapısı ile aynı zamanda ciltteki bakterilerin arındırılmasını sağlar. Cilde parlaklık ve pürüzsüzlük sağlarken daha aydınlık görünmesine katkı sağlar.

Ancak doğrudan uygulaması, cildin kurumasına neden olabilir. Yağ bezlerinin kuruması ve cildin tahriş olması önlenmesi için uygulama yaparken özen gösterilmesi gereklidir. Ayrıca sık uygulama yapılmaması gereklidir.

Sivilceleri kurutmak için uygulanan limon küründe;

  • ½ limon
  • Birkaç disk pamuk

Kullanılarak cilde uygulama yapılır. Cildin önceden temizlenmiş olması ve yüzeyinde makyaj- kozmetik ürünü olmaması önemlidir. Limon suyunu pamukların üzerine sıkarak sivilceli bölgeler silinir. Tonik türünde uygulama yapılarak sürülen limon suyu, sivilcelerin kurumasını sağlar.

Antibakteriyel özelliği ile cilt gözeneklerinde ve sivilceler üzerinde bulunan bakteriler yok edilir. Ayrıca cildin ölü tabakları kolaylıkla atılır, kiri temizlenir. 2- 3 günde bir tekrarlanabilir. Limon suyu fazla olmayacak şekilde uygulanması ve cilt yapısının kurumaması için sonrasında nemlendirici uygulaması mutlaka yapılmalıdır.

Düzenli kullanımlar sonrasında cilt, hızlı şekilde sivilceleri kurutur ve daha temiz, berrak bir görünüm verir. Cilt güzelliğini uzun süre sağlamak için ise günlük olarak temizlenmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.