saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Smmothie Diyeti Nasıl Yapılır?

30.11.2018
44
Smmothie Diyeti Nasıl Yapılır?

Smoothie diyeti, son dönemde çok sık uygulanmaktadır. Oldukça ilginç ve bir o kadar da etkili bir diyettir. Smoothie diyet listesi içinde birçok değişik meyveden elde edilmiş olan sular bulunur. Tam anlamı ile meyve suyuna dayalı bir diyet olarak dikkat çekmektedir. Bunun için belirtilmiş olan yönergeleri takip etmek ve buna göre bir tüketim yapmak çok önemlidir.

Tok Tutan Smmothie Diyeti

Smmothie ile zayıfladım diyen kişilerin sayısında son yıllarda çok büyük bir artış vardır. Siz de bu kervana katılmak istiyorsanız, mideyi tok tutan diyeti deneyebilirsiniz. İlk olarak 1 küçük bardak kadar badem sütü hazırlanmalıdır. Bunun yerine laktoz içermeyen süt de tercih edilebilir. 1 tane muz, 1 adet küçük havuç, 3 su bardağı dolusu ıspanak yağı, yarım bardak kaju, 1 çay kaşığı dolusu  zencefil hazırlanmalıdır. Bu ürünlerin hepsini blenderden geçirmek ve tam anlamı ile suyunu elde etmek gerekmektedir.

Yağ Yakıcı Smmothie Diyeti

Smmothie tarifi son derece kolaydır. Blender’dan ürünleri geçirmek yeterli olacaktır. Fazla yağlarınızdan bu şekilde kurtulmanız mümkündür. Yağ yakıcı özelliğe sahip olan smmothie içinde 2 dilim kadar ananas bulunmalıdır. Buna ek olarak yarım bardak süt unutulmamalıdır. Ayrıca yine yarım bardak yağsız olan yoğurtun da menüye eklenmesi gerekmektedir. Daha önceki diyet ve tariflerde olduğu gibi yine blenderden geçirmek şarttır. Böylelikle karışım hazır olacaktır.

Tahıl Salata Diyeti

Smoothie diyeti yapanlar için son derece özel olarak hazırlanmış tahıl salata diyeti, kısa süre içinde zayıflamanızı sağlayacaktır. Bunun için birçok değişik malzemeyi hazırlamak gerekmektedir. Bu malzemeler içinde;

  • 1 çay kaşığı dolusu pul biber gerekmektedir.
  • 1 tatlı kaşığı dolusu balzamik olarak bilinen sos da gereklidir.
  • Yine 1 tatlı kaşığı kadar kaliteli bir şekilde hazırlanmış nar ekşisi çok önemlidir.
  • 2 ya da 3 tane tam ceviz hazırlanmalıdır.
  • 1 tane orta boylarda yer alması bir başkan üründür.
  • Yine 1 adet orta boylarda kırmızı pancar da karışım içinde yer alacaktır.
  • Roka, bu karışımın bir başka önemli öğesidir. 3 ya da 4 yaprak roka yeterli olacaktır.
  • Maydanoz ise yarım demet şeklinde hazırlanmalıdır.
  • Marul, yine 4 ya da 5 yaprak kadar yeterli olacaktır.
  • Haşlanmış börülce ve yeşil mercimek ise bir diğer önemli malzemedir. 5 yemek kaşığı dolusu yeterlidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Sirke Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu karışımı hazırlamak ise çok kolaydır. İlk olarak yeşilliklerin tümü çok iyi bir şekilde yıkanmalıdır. Bunun hemen ardından güzel bir biçimde doğranması gerekmektedir. Ancak bazı ürünlerin rendelenmesi şarttır. Bunlar ise elma ve pancardır. Rendeleme işleminin bitmesinden sonra ise yeşil mercimek ve başarılı bir şekilde haşlanmış olan börülce, karışımın içine dahil edilmelidir. Son olarak cevizin de katılmasından sonra salata soslarını koymak gerekmektedir. Böylelikle karışım tamamlanmış olacaktır. Artık zayıflamak için hemen bu diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz.

Detoks Smoothie

Bu diyet sadece kilo vermek için kullanılmaz. Aynı zamanda detoks etkisi de vardır. Detoks smoothies tarifleri, bu noktada son derece önemlidir. Bunun için mutlaka 2 dilim kadar ananas, 3 tane donmuş olan muz, bir miktar süt, bir bardak kadar donmuş çilek, bir tane pişirilmiş olan kırmızı pancar gerekmektedir. Bunları blenderden geçirdikten sonra tüketebilirsiniz.

Keyifle Diyet Mümkün

Kahvaltı smoothie tarifleri çerçevesinde tüketilmesi gereken bir takım ürünler söz konusudur. Buna göre sabah uyanır uyanmaz hemen 2 bardak dolusu zencefil katılmış 2 bardak suyu içmek gerekmektedir. Hemen ardından ise 1 yumurta, 4 kaşı kadar lor peyniri, yarım avokado, boş boş yeşillik ve biber ile 1 tane çavdar gevreğinin tüketilmesi şarttır. Öğle yemeğinde ise 200 ml kadar smmothie tüketilmelidir. Ara öğünde 1 çavdar gevreğine ek olarak, 20 gr kadar labne, 1 fincan dolusu beyaz çay alınmalıdır. Günün sonunda ızgara balık, 200 ml kadar tuz olmayan bir ayran, protein dolu detoks salata, 1 dilim kadar ananas katılmış yağsız bir salata tüketilmelidir. Diyet yapan kişilerin unutmaması gereken temel şey ise sudur. Her gün mutlaka en az 2.5 litre kadar su içilmelidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.